v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

26.7.2007 07:11psisko 
Jak řešit?
Situace:Když budu chtít použít filtr Půlený,nebo CPL na rotujícím konci ostření objektuvu .Našteluj a při ostření se mrcha otočí i s filtrem tudíž nastavení je v prčicích kde si haf.Jak toto řešíte vy ?Držení za obroučku filtru je nepohodlné navíc když dám sl. clonu tak se k tomu jen obtížně dostanu hafDržák kokino typu A se mrcha točí taky. Tak pes neví no co je lepší nebo jak na to. Dík za rady pokud nějaké budou :))chi,chi
26.7.2007 12:59
Otáčející se filtry
Ahoj psisko, mně se u širokáče CPL taky po zaostření otáčí, proto nejprve zaostřím a poté si nastavím CPL jak pottřebuji ;) a zatím nebyl nikdy problém ;)
26.7.2007 13:30
filtry
No jo to mohu taky. Ale štve mi to. Není jinačí řešení?Nasadit filtr do nějakého přípravku a nasunout na chobot co?Teda kokino A tak nejde.Kokino P nevím. haff. Asi je to v hájíčku. Hrozně to otravuje a je to zdlouhavé ,stejně kolikrát po zaostření, nepatrně sebou mrskne. haffZáleží na světelných podmínkách .Zatím co mám Alfu tak je nepoužívám.Taky řešení haf :)))
26.7.2007 14:12
Filtry
kokino P jde pridrzet a netoci se,ale je to takova metoda "pojd na me z boku". Pak uz jedine ostrit pekne ruco fuco a pak doladit filtr, ale stejne je pravdepodobne, ze se malinko rozostri. Reseni je nakoupit sklilcka, kde se predni clen neotaci. Ale to muze byt docela nakladna zalezitost.
Ze je na Alfe nepouzivas je docela skoda, protoze by ti mohli na snimcich pomoct s oblohou. Puleny se vyplati u krajinek pouzivat, pokud nechces delat nekolik expozic a pak silet u spojovani ve vrstvach :)
26.7.2007 14:40
Filtry
Stando, já tot akhle dělám celu dobu, buď MF, nebo AF, pak zamknu ostření a nastavím polarizák jak potřebuju...samo se u toho snažím nehout, ale takový 19mm ohnisko s clounou f/8 ( a ejště když je u rkajin většinou ostřeno někam daleko, nebo nekonečno) tak se nerozostří ;)
26.7.2007 17:44
filtry
Dík .Tak jo něco vykoumám, dle Vašich zkušeností a něco možná přidám haff pak se uvidí .Ručo ostřit chi,jsem staré slepé psisko. no Kdyby tam byla fresnelovic kočka, tak bych to zvládl ale takhle asi ne haff.I když nová Alfa ,se všeliak spekuluje, ji asi bude mít včetně fulframe Ale to bude asi mastnota .haff Budu radeji na zemi chi :)))


TOPlist