v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

9.4.2008 16:22cyber-Mythius 
objektiv a omluva
Prvně bych se chtěl omluvit za to, že jsem pekelně neaktivní, nicméně už se nezadržitelně blíží maturita a já mám problémy s tím, abych se k ní vůbec dostal, natož tak jí prolezl ;)... po matuře to bude asi jen trošku lepší protože zase zmizím směr pravděpodobně irsko ... ale tak aspoň dodám fotečky z tama ... mno a jinak ... má někdo zkušenosti s tímhle objektivem? mám možnost ho koupit kolem 1800,-, původní cena není o moc vyšší, ale hodně lidí ho komentuje, že je na svoji cenu opravdu dobrý ... fotím rád portréty atd, takže tohle by se hodilo... http://www.megapixel.cz/canon-ef-50mm-f18-ii-akce-tydne?stranka=komentare
9.4.2008 21:57
50/1.8
S Canonem nemám zkušenosti, ale i tak si troufnu tvrdit, že s tímhle sklem a zvlášť za tuhle cenu chybu neuděláš... na Nikonu ho mám taky a nemůžu si stěžovat. Jen to na cropu nebude záklaďák, ale krátkej portréťák....
10.4.2008 00:56
50/1.8
na portretak ho taky chci. Jeste potrebuju nez vyrazim smer irsko sehnat nejake tele (chtel bych http://www.megapixel.cz... jenomze jsem to nikde nevidel za slusnou nabidku z 2.ruky :( )... z planu na M42 redukci a stare dobre tezke objektivy jsem pustil ve chvili kdy jsem videl vahove limity na letadlo :-D
10.4.2008 07:43
sigma
ahoj, mám to tele od sigmy, ale nějak si nejsem jistá, jestli bych ho chtěla podruhé, skoro radši sháněj to L-ko od canona 70-200/4l , myslím že je na tom líp, ale na druhou stranu, pokud trváš na té sigmě. řekni co je rozumná cena, třeba se domluvíme :-) DD
10.4.2008 09:43
sigma
tak ja slysel od nekolika lidi na tu sigmu samou chvalu, tak nevim. Co ti na ni vadi? me se na ni libi hlavne ta cena... pro mě je realna tak nekde do 10000,- ... prave proto premyslim ze bych po prazdninach poridil spis pevne skla na M42 pres redukci, opticky to bude na lepsi urovni a vyjde to daleko levnejc...

nicmene jestli nekdo doporucuje nejake tele pod 10000,- pripadne by vedel o nejake dobre nabidce z 2.ruky, tak beru hned
10.4.2008 11:23
sigma
Mrkni sem: http://www.photozone.de...
Všimni si především tý ztráty kresby na krajích snímku směrem k dlouhým ohniskům - a to na všech clonách! (grafy) Jasně že se s tím dá fotit, ale každopádně je to o kompromisu, to však v tebou daném cenovém limitu bude vždycky.
10.4.2008 13:12
sigma
Víš ono se to má s těmi sigma obj asi tak haff.Co obj.to rozdíl i když parametry stejné .Teda ty psané .Odskoušená dost je sigma ex 105 pevné.Vůbec pevná skla jsou na tom daleko lépe.U sigma pokud to není ex je větší risk že narazíš na mrchu, ale i ex( údajně profi sklo) je na tom podobně .psisko měnilo 2x ex sigma 20-40.Stejně to není ono .Aby tě potom neštvalo aberace,vinětace ,lokální neostrost.Nakonec tě to tak otráví že ti focení místo radosti nese jen vztek haff .Toť štěk psí :))
10.4.2008 15:59
sigma
Jo jo je to tak je je psáno. U sigmy je to vždycky jako u sportky, buď máš štěstí nebo nemáš. Hele asi takhle , tohle sklo jsem měl - sice na Nikona, ale rozdíl je jenom v bajonetu, takže to neni důležitý. Je fakt, že svou službu udělá a myslím, že za ty peníze to není tak špatné. Je fakt, že hodně záleží na tom co hodláš fotit, nicméně jak říkám, za ty peníze a pokud nehodláš dělat bůhvíjaké zvětšeniny je to celkem dobré sklo ( samozřejmě srovnávat to s pevným sklem nebo větší kvalitou a tím i cenou nelze). Jinak co se týče druhého skla - té 50-tky, mám ji také a tady se vůbec nebojím říci, že za ty peníze je to opravdu hodně dobré sklíčko.
10.4.2008 18:47
sigma
tak co fotit. vše na co nedosáhne oko nebo 50tkové sklíčko a člověk se nedostane tak blízko, aby mohl danou vec zvěčnit:) pevné sklad mam v planu pak nejdřív skrze m42 redukci a tudíž za levný peníz a pak postupně kvalitnější pevné sklíčka novější tvorby.

Takže verdikt u sigmy ... když budu mít štěstí, tak za ty peníze pohodové sklo...:)ok, děkuji
11.4.2008 05:10
sigma
Haff na paladix je inzerát na nějakýho kanona usm za 6k je to myslím70-200 nebo 300 koukni tam
11.4.2008 05:53
haff
Tak je to 100-300 ef usm za 6k i na dobírku.
11.4.2008 07:33
...
mrknu se dekuju, prozatim beru tu 50tku a pak budu resit finance na tele.
11.4.2008 08:43
50/1.8
5Otka doma :) hezký malý drobeček :-) teď jen přežít utrpení ve školním ústavu a odpoledne snad najdu volnou chvíli a vhodný objekt na odzkoušení:)


TOPlist