v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

26.10.2008 11:07houmr 
adjustace
jaké máte tak nej zkušenosti s adjustací fotek na výstavu,třeba s obyč. euroklipy nebo spíš laminace a lepení na kapa desky nebo něco jiného?... ...jde mě spíš o variabilitu- jedná se o putovní ,monotématické zaměření snímků - kde budou podmínky pokaždé trochu jiné ..dík za každý názor
26.10.2008 12:40
adjustace
Obyč. euroklipy jednoznačně zavrhuji, jednak jsou nepraktické a jednak neestetické. Pokud je dostatek financí, tak nejlepší řešení jsou rámy Nielsen - kvalita a obrovský výběr lišt. Pokud je méně financí jsou velice dobré kovové rámy HAMA CHICAGO (http://www.fotoskoda.cz..., které jsou k mání v různých velikostech i provedení designu, jsou velice podobné Nielsenům. Adjustace fotografie do rámu je velice podstatná věc, neboť celkovým vjemem velmi ovlivňuje samotnou prezentaci. Jedna z možností je bez pasparty – fotografie v celé ploše rámu, v tom případě může být nalaminovaná na kapě, v různých tloušťkách kapy, zde hrozí při neopatrné manipulaci poškození nalaminované fotky nevhodným uchopením, při jen trochu silnějším stisku prsty zůstanou v místech prohlubně – ďolíky a již to nikdo nesrovná. Lepší, ale podstatně dražší řešení je adjustace na hliníkové desky. Pak je možnost volit adjustaci do pasparty, zde se dá výroba pasparty zadat do firmy, kde se s tím zabývají profesionálně (www.obrazkarna.cz, zde je integrováno i http://www.ramypasparty.cz... To je řešení v případě, že nejsou se zhotovením pasparty zkušenosti. Já si je dělám sám – výhoda levnější pořízení pasparty, variabilita při výběru kartonu. Mám k tomu ale takový přípravek zakoupený ve Francii, který umožňuje řez jednak kolmý 90 st., nebo šikmý 45 st. Je potřeba dodržet naprostou přesnost v řezech a precizní práci. Je to téma takřka nekonečné polemiky, hlavní je zvážit zda investice do adjustace se vyplatí apod. Jiné to asi bude při jednorázovém vystavení a jiné třeba v případě putovní výstavy.
26.10.2008 18:10
adjustace
Když jsem ještě byl zaměstnancem Fotografie Praha, laboratoře Petřiny, tak jsem měl na starosti i lepení foto a adjustaci na desky kapa. Můžu doporučit. U větších formátu raději 1 cm s kovovými vlákny, zamezí se zkroucení. 0,5 mm používat do formátu 30/40 cm.
Nevím, kdo to teď dělá. Viděl jsem, při potažení fólií vzduchové bubliny. Dá se opravit jednoduše. Propíchnou špendlíkem a vyhladit od krajů.
Jinak souhlas s Nielseny, jestli sklo, tak antireflex.
26.10.2008 18:19
adjustace
nezapomen nas pozvat :)
26.10.2008 19:29
adjustace
díky za psaní...tedy,vypadá to na lam+deska ...a co desky ,,RAYBOARD,,?nestačila by v tlouštce 0,5 na formát A3?- nebo je o dost horší než KAPA...?
27.10.2008 09:24
adjustace
Rayboard jsem neznal, našel jsem si :) Problém bych viděl v nalepení fotek, můžou se dělat vzduchové bubliny. Fotka by se měla lepit pod tlakem, je na to spec. stroj. Fotografie se přehodí přes gumový válec, který jí pod určitým tlakem lepí na pojíždějící desku. Výhody - bez bublin, nekroucení fotek. Nevýhody - cena.
Jestli to má jít na výstavu, zadal bych profesionálům.


TOPlist