v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

7.6.2006 23:03clown 
vypocet pri prevodu?
ja bych prosil obsahlejsi vyklad k technice prevodu pomoci vypoctu :) dekuji
7.6.2006 23:50
Výpočty...
Není to zrovna téma na tři řádky, pokusím se něco vyplodit, pokud to někdo nezvládne jednodšeji (byl bych moc rád).
Dnes už však nebudu... Pardon;)

7.6.2006 23:52
Výpočty
jak jsem psal u sebe zejtra se pokusim taky něco sesmolit :-)))
8.6.2006 00:35
Výpočty
Lojziku to je dobře. Mám zejtra volejbal asi bych to stejně nezmáknul.
8.6.2006 06:53
rámečky
prosím poraďte mi nějaký volně stažitelný prográmek na rámečky...děkujůů:)
8.6.2006 08:55
ramecky
Ramecky jdou obstojne v Zoneru, myslim, ze nektera ta verze je volne stazitelna, ale i nove a pekne fungujici verze jsou za slusny peniz. Osobne pouzivam ZPS8, na zmensovani, rameckovani a umi i paradne panoramata. Otevira dokonce dokonce snimky v RAWu. Samozrejme ma daleko vic peknych "veci";)
Dalsi je PhotoFiltre, myslim, ze je take volny, dokonce jsem je nekde videl na nejakem casopisovem CD.

Ramecky pujdou urcite i v Gimp programu, je to trochu jiny Photoshop.

Vic nevim Petre. Snad Ti to trochu helfne.
8.6.2006 09:10
ramecky
Osobne pouzivam program PhotoFiltre skoro na vse..vcetne ramecku. Zdarma je ke stazeni napr na www.slunecnice.cz. A je to programek i v cestine..

Podotykam, ze s PS neumim...na vse (krom klonovani a obcas BW), pouzivam PF.

Hugo, toho casu v praci :/
8.6.2006 10:05
rámečky
Zkušební verzi posledního Zonera si stáhneš třeba na http://www.stahuj.cz..., myslím že verze 6 je už free:)
A PhotoFiltre je třeba na http://photofiltre.suewebik.net.../ s návody na použití a http://www.stahuj.cz... ke stažení v češtině:)
8.6.2006 11:55
re: ramecky
odkazy rovnou naposilejte slavkovi, at si je da do odkazu :)
8.6.2006 11:56
re:ramecky
a zakladejte si na nova temata svoje vlastni vlakna :) kdo se v tom ma vyznat :)
8.6.2006 12:04
ramecky
sorry, vsichni se ucime, napriste uz jooo:)
8.6.2006 15:11
VÝPOČTY
Včera zde padla zmínka o převodu do BW pomocí „výpočtů“.
Každý používáme svoji oblíbenou techniku,některá je horší ,některá lepší .Obyčejný převod do stupně šedi,je rychlý a jednoduchý.Nedává však mnoho dalších možností,nepočítám-li další úpravy pomocí úrovní.
O mnoho lepší převod, bych označil „míchání kanálů“.Nazval bych ho opravdu pokročilým převodem.Ve photoshopu jsem si ho zautomatizoval a na jeden klik je hotovo.Nabízí se mi pět šoupátek,kterými lze fotku posunout více do černa,nebo ji udělat pěkně kontrastní. Výborně se hodí třeba na baráky (myslím) .Stává se mi však často,že v bílé už ztrácím informace. Šmátnul jsem tedy po metodě další a tou jsou VÝPOČTY.
Ten kdo se teď leknul,že bude potřebovat oprášit znalosti vyšší matematiky,nechť v klidu polkne svůj hlt oblíbeného pití.Von to totiž Photoshop, zaplať pánbůh, přelouská za nás. )
Takže,kafe nebo panáka na stůl,kuřáci cígo a deme na to. )
Fotka otevřena? Dobře tedy,-v horní liště dej OBRAZ a dál najeď na VÝPOĆTY. V záludném okně na vás čučej dva kanály.A to je právě ta vychytávka,můžete je totiž mezi sebou prolnout a vytvořit nový vyvážený kanál.Neměly by být stejné!(by to jaksi ztrácelo smysl) První dej třeba červenej (ve Zdroj 1) a ten druhej kanál třeba zelenej (Zdroj 2).Už to samo o sobě vypadá pěkně. Ještě ve spodnější části je roletka „Režim“ tam si vyzkoušej co ti nejvíce vyhovuje. Nabízí se opravdu přehršel možností.
Režim „násobit“ mám asi nejraději. Můžeš zde lehce vytvořit negativ,hi-key…dle libosti.
Když se dostatečně vyblbneš,tak ve spodní roletce „Výsledek“ vyber „Nový dokument“ a dej OK. Rázem se ti fotka otevře v novém okně .Původní,barevnej originál si můžeš uložit (rozuměj dobře uložit,né že ho pak budeš hledat po všech čertech) a nově vzniklý dokument s názvem Alfa nyní převeď do stupňů šedi.Jak? No,jednoduše.Zavolej na někoho a řekni mu:“Nahoře najeď na OBRAZ,potom REŽIM a zvol STUPNĚ ŠEDI!“
Tohle fakt nezmrší ani malý dítě. :))
No a hotovo. Na tři řádky to sice nebylo,jak již avizoval Standa ,ale hrůza to snad žádná není.
Doufám,že jsem zájemcům alespoň trochu nastínl oč jde a tento článek bude ku prospěchu i někomu dalšímu.
Pokud vás zajímá jak se to dá všechno provést co nejrychleji,potom se informujte u Cetlyka,ten už to dělá po slepu,protože barevná fotka je u něj svátkem. :)))))
Tak hodně zdaru přeje Lojza Prášil

8.6.2006 15:17
re: vypocty
Za 15 min koncim v praci.. za 5 min pote jsem doma.. 2 min nez nabehne PC .. 30 vterin nez vyberu testovaci fotku .. 10 vterin, nez nastartuje PS .. a jdu na to! :)

Diky - zkusim, pak se sverim, jak se zadarilo.. ;)

Hugo
8.6.2006 15:42
re" vypocty
hmmm, zajimaci, dela to hezke veci, jen me to proti channel mixeru, nebo gradient map prijde hur ovladatelne :)
8.6.2006 17:19
vypocty
Lojziku, jsi machr. Moc pekne jsi to napsal;)
HuHu je 17:15... neco se nepovedlo? nevidim fotku :)))
clown, pokud budes chtit mit na fotce opravdu vsechny stupne sedi, pak je prave tohle ta cesta. S ovladatelnosti je to jako s navodem . Je tam toho fakt dost :)))

Skocim do auta, za 45 minut jsem doma, prevliknu a mazu na volejbal, protoze stejne prijdu pozde, nebudu pospichat, rad bych vas vsechny tulaky zitra videl ;)

Ahooooj
8.6.2006 19:06
vypocty
cetlyk - zadny strach! .) jen jsem pozmenil plan..sel jsem fotit pritelkyni na skaly lezouci.. az proberu tech 100 nacvakanejch fotek..zkusim "vypocty". .)
8.6.2006 19:44
Výpočty, Lojzo
jsi vylíčil ohromně. My mastiči vrstev proti sobě Ti děkujeme, jen mám vzdálenou obavu, že vyvraždíš kus histogramu (tohle je spíše na portréty).

Ještě jednou díky.
8.6.2006 22:22
HuHu a výpočty
No tak to se těším, jen doufám, že to přežila bez úhony :)
8.6.2006 22:52
Aja a vypocty .)
Jo, myslim, ze to Aja celkem zvladla - dokonce mi pucila lezeckou obuv, at se taky zavesim do skaly...fuj..zlaty rybareni! .)

Na fotkach prave pracuji. Mam jednu vybornou..ale nedovoli mi ji prezentovat.. Takze to probehne asi tajne :)

Hugo

PS: To sem asi uz nepatri, co? Tak jak rika clown - pardoon! :)
8.6.2006 22:57
výpočty
No vypočítal jsem si, že když Ti ji nedovolí prezentovat...
Měla na sobě jen ty boty? :))
8.6.2006 23:08
Aja a zakazy.. :)
Ne..
woe..
:)
Chjo..
:)


TOPlist