v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

17.9.2009 14:00Solitary 
podivnost
Když si rozkliknu BW fotku, má na mém monitoru nádech do zelena. V náhledových velikostech ne, jen v plné velikosti. Projevuje se to jen tady, namátkovou návštěvou v jiných galeriích se tento efekt neprojevil. Po stažení velké fotky k sobě na PC a následné otevření v editoru je rovněž bez zeleného nádechu, z čehož usuzuji, že monitorem to patrně nebude. Děje se to jen tady, a jen při otevření fotky "naplno". Dříve se mi to nestávalo, všechna nastavení monitoru i PC mám pořád (už dlouhou dobu) stejná, neměním je. Nemáte někdo nápad, čím to může být? Díky za reakce a přeji krásné dny :)
17.9.2009 14:13
podivnost
Pod Lojzíkovu fotku "Do velký krásy" přikládám screen, ze kterého by mělo být zřejmé, o čem to vlastně písám, o jakém barevném nádechu. Doufám, že mi někdo vysvětlí, čím to může být :)
17.9.2009 14:52
podivnost?
ta original má trocha nádech ale je to OK. B&W laděná bych řekl. To co jsi tam dala ty je hastrmanka. Pokud to opravdu tak vidíš, jak jsi přidala haff , prvně si nech nakalibrovat hard. moni.sw na to asi nestačí. myslím kalibrace. potom bych se zeptal rybajzníka nebo cowna . může to být spoustu věcí od graf karty soft ladění editoru, vše sovisí se vším. a je toho dost . na dálku jen stouto informací, ti může spolehlivě poradit asi jen ten nahoře . ale jak pes slyšel, má už pár století dovču tak nevím .
zeptal bych se fische být tebou.
17.9.2009 15:41
podivnost
psisko, špatná kalibrace monitoru by se projevila zřejmě i v náhledových BW fotkách, a i na fotkách BW z jiných zdrojů, nebo ne? Mně se to děje jen tady a jen na otevřených fotkách, náhledové mám OK. A když si tu velkou fotku stáhnu a otevřu v editoru, tak ji taky vidím OK, takže kalibrací to nebude. Ale na fishe se obrátím, snad ho něco napadne :)
17.9.2009 15:43
podivnost
to co je pod Lojzíkovou fotkou je screen z otevření zde na FZ, ne po stažení a otevření v editoru (pro vysvětlení).
17.9.2009 16:00
podivnost
sol, pokud je takhle zelena i po vytvoreni screenshotu (mimochodem, cim to bylo ? print screen, pripadne pres editor ?), tak to v kazdym pripade nema nic spolecnyho s kalibraci monitoru. co jiny prohlizec ? nenapada me nic "normalniho" co by na to mohlo mit vliv, takze to bude neco okolo prohlizece, ale jako prvni bych zkusil nejaky jiny (jedno jaky).
17.9.2009 16:19
fish
tak na IE mi to nedělá, jinak používám firefox (pořád). Předtím mi to liška nedělala.
Screen je udělanej pomocí printscreen, v prohlížeči firefox. V editoru je udělaná jen ta montáž - vložení náhledové malé fotky do té velké zelené).
Popravdě mi liška vyhovuje víc než IE, ale když nebude zbytí, asi se budu muset přeorientovat :(
17.9.2009 16:25
podivnost
Možná kdyby se zkusil podívat jiný uživatel přes prohlížeč Mozilla Firefox, jestli mu to dělá taky? ...sím...
17.9.2009 16:42
podivnost
Solítko, koukám právě foxíkem 3.0.14 a po zelené ani památky. Jakou verzi foxíka používáš ty?
17.9.2009 16:44
podivnost
Případně nemůže do toho kecat nějaký instalovaný plugin (add-on)? Kdyžtak to můžeme zkusit prověřit.... .o)
17.9.2009 17:02
podivnost
informace možná i pro fishe, mám verzi lišky 3.5.3.
A Ondro, díky :)
17.9.2009 17:32
podivnost
U mne liška v pohodě. Používám ji už taky mnoho let.
17.9.2009 17:54
podivnost
kann díky. Mohl bys napsat, jakou verzi používáš? Mně to předtím taky fungovalo v poho, uvažuji, jestli to není novou verzí, všechno je možné :)
17.9.2009 18:02
podivnost
Liška verze 5.0.7
17.9.2009 18:03
podivnost
Oprava Liška verze 3.0.7 :)
17.9.2009 18:12
podivnost
tak je to problem novejsiho firefoxu, pripadne jeho kombinace se systemem. u me firefox 3.5.3+win vista = nadech dozelena. co jsem v rychlosti zkontroloval diskuse, tyka se to jen nekterych typu jpg (kam spada prave cernobila verze). prechodem na jiny prohlizec bych to neresil, predpokladam, ze se brzo objevi oprava, pripadne jiny reseni. nestiham ted hledat na internetu, ale samotnyho me zajima jak se veci maji, takze zkusim dohledat pozdeji, jestli na to neni nejaky jednoduchy reseni a dam vedet.
17.9.2009 18:18
podivnost
díky moc vám všem! :)
17.9.2009 18:22
ne-podivnost
tak mi to nedalo ... reseni nasleduje nize:
pro zvedave, duvod vysvetluje tenhle clanek: http://hacks.mozilla.org...
ve zkratce jde o to, ze ve Firefoxu 3.5 zapnuli podporu pro zpracovani barevnych profilu ulozenych v JPG. ale zrejme neco nefunguje jak ma, takze nejjednodussi momentalne je jeho podporu vypnout. nejde to udelat primo pres nastaveni, takze je potreba upravit primo konfiguraci. zkusim popsat co jeprehledneji:
1/ otevri nove okno/panel
2/ do adresniho radku zadej "about:config" (samozrejme bez uvozovek, zadne http:// atd.), bezpecnostni varovani potvrd
3/ najdi polozku gfx.color_management.mode (staci zadat do vyhledavaciho pole Filtr nahore na strance)
4/ vychozi hodnota je 2, nastav 0
5/ zavri vsechna okna Firefoxu. pri dalsim spusteni uz by melo vsechno fungovat jak ma
17.9.2009 18:41
ne-podivnost
fungujéééééé, jsem hluboskosklánějícím se dlužníkem našeho fishe!!!!
I ostatním, kteří se snažili ,i pomoct, samozřejměmoc děkuji, až se sejdem, máte u mne piFsona (nebo tak něco) :)
Opravdu mám radost, a třeba fiskova rada pomůže i jiným :)
17.9.2009 18:42
ne-podivnost
fishova, překlep :)
17.9.2009 21:07
re
Také díky :)
17.9.2009 21:23
podivnost
Potvrzuji zelenou i v kombinaci foxík 3.5.3 + xp, fishův workaround (samo) funguje... .o)
18.9.2009 14:21
podivnost
tak jeste aktualizace:
na vine neni firefox, ten zobrazuje spravne fotku podle profilu co je v ni ulozeny. akorat je to profil pro lojzikuv displej, takze u ostatnich se to projevuje nadechem dozelena. proto doporucuju pri exportu fotek na web do nich neukladat uzivatelsky barevny profil. photoshop nepouzivam, takze netusim jak se to nastavuje, kazdopadne pri otevreni diskutovane fotky se photoshop zepta, jestli zobrazit s prilozenym profilem nebo prevest do RGB. v prvnim pripade je zelena, v druhem pripade se zobrazi tak jak ma vypadat ...
19.9.2009 10:10
re: rybka
no jo,zaprofilováno mám,ale jak je možný,že to vidim v práci na třech kancelářskejch monitorech bez nádechu??
19.9.2009 21:37
zelena
no a nemas v praci starsi verzi?
19.9.2009 23:22
re
jo je tu 3.0.8 >
20.9.2009 08:30
re: zelena
tak tim to je, profily jsou az od 3.5 jestli jsem fishe spravne pochopil


TOPlist