v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

16.4.2009 21:18Jan Krása 
Návrh na zvážení.
Ahojda lidská zvířátka. Celou svou poslední výpravu jsem přemýšlel, jak by bylo fajn, dát dohromady menší partičku, sehnat sponzory a pořádný obytný karavan a udělat expedici nepř. " VIKING ", nebo " BALKÁN " s následnou, společnou publikací. Ochotně bych se ujal role průvodce, popř. vedoucího expedice. Co vy na to ? :-)
16.4.2009 21:20
Návrh
No to by bylo super myslím :)
16.4.2009 21:27
!
Ja jsem rozhodne pro.
16.4.2009 22:05
Návrh
Za uvážení to rozhodně stoji :)
16.4.2009 22:32
návrh
no taky bych se nebranil...
17.4.2009 11:04
Navrh
Omluva za odsunuti do dolnich partii.
17.4.2009 12:02
Návrh
No ja bych taky nebyl proti:o).
17.4.2009 15:11
Navrh
Aby nezapadl...
17.4.2009 15:29
navrh
moc to nechapu (to bude poctem mych mozkovych bunek), ale zni to dobre! :)
17.4.2009 15:44
Návrh
Ideální by asi byl tzv. hotelbus, několik cestovek ho i u nás provozuje, třeba by byla domluva...
17.4.2009 19:04
Návrh na zvážení
Jsa už doma, vracím se k mému návrhu na zvážení, ať nezapadne v záplavě nových plivníků :-) Ten návrh kaplana na hotelbus je jistě zajímavý, ale myslím, že tolik by se nás asi dohromady nedalo, navíc by asi bylo těžké to finančně zvládnout. Zajímavých tras na focení a určení určitého harmonogramu expedice, aby se z toho dala udělat knížka, bych byl schopen naplánovat poměrně dost. Počítal jsem však původně s cca 6ti zájemci, což by nebyl tak velký problém. Obytná auta pro šest spících i cestujících človíčků jsou běžně v půjčovnách k mání. Magnetické polepy s logem expedice ( a samozřejmě FOTOZOO.CZ :-) ), by nám asi také povolili použít. Ale co s těmi sponzory ? Má někdo nějakou možnost ? Tady je, myslím, největší zakopaný pes :-)
17.4.2009 20:07
návrh
jejda, zas mi uniklo něco zajímacího :-) pokud budu zvládat, jsem pro :-)
18.4.2009 12:49
Sponzori
No, muzu to zkusit u nas v praci, obcas neco sponzoruji, ale jestli me nekopnou kamsi netusim ;-)
18.4.2009 12:53
Expedice
... Ale zeptam se urcite, otazka je, jestli bychom nedali dohromady trohu presnejsi plan expedice, aby to nevypadalo, ze si proste chcem jet zafotit a nemame prachy ;-)

Co neco takoveho?
http://www.paladix.cz...

Zustat tam nejakou dobu, poznat ty lidi ...
Nevim, jen tak placam, aby tento napad nezapadl, byla by to podle me skoda.
18.4.2009 13:02
expedice
kdyby to slo, tak bych klidne byla zapisovatelka :)
18.4.2009 13:04
Expedice
...vydat knížku?...,tak to chce asi něco víc než jen výlet co si udělá každej na týden a pozná prdlajz...dostat se krajině a lidem pod kůži a napsat něco víc ,než je v každým turistickým průvodci nebo blogu...si netoufám tipnout kolik to chce času.
jestli mě ovšem sponzor zaplatí ,třeba měsíční pracovní výpadek tak bych jel ,ale nic ve zlým ... přijde mě to celkem naivní,jen samotné vydání knížky není žádná sranda...;)
18.4.2009 13:08
Expedice
No, vydat knizku je dost mimo, to souhlasim. Ale vzit to proste jako cestu s fotkama a co privezu to privezu mi jako blbina uplne neprijde. Plus se z toho da asi casem vytridit i par fotek co k necemu budou, treba.

Jedna a jednak me proste laka nekam vypadnout, takze cesta muze byt dulezitejsi cile, pane ;-)
18.4.2009 13:11
re:Expedice
nj.ale sponzor bude asi skákat radostí,že si chceš udělat výlet a možná mu přivezeš fotku;)
18.4.2009 13:11
expedice
vydat knizku zase tak slozite neni. ja jsem navic myslela, ze to spis nez pruvodce chcete formulovat jako takovy dennik, zapisky z cest i s fotkami.
18.4.2009 13:21
Sponzor
No, nemuzes slibovat vic, nez z toho muze byt, si myslim. A z tohoto muze proste byt prima vejlet ;-)

Ja chapu, co ti asi vadi, ale kdyz se nekam vydas bez ambic a bez toho, ze bys sliboval srceryvnou fotostorku, tak mi to prijde v klidu. Sponzoruje se kdejaka blbina ;-)
18.4.2009 17:11
re
Koukám, že zajímací nápad mne nějak minul :))) myslím, nápad fajn, ale realizace asi bude silně kulhat - ne nejsem pesimista, ale vidím to podobně jako houmr s radostí sponzora kterýmu možná přivezeš fotku. Absolutně netuším, na kolik může pronájem vozidla pro x lidiček + další náklady s tim spojený ( co já vim, vstupy, nafta, možná nějaká povolení atd. ) stát, ale iluzi o tom, že by to spravilo pár tisícovek nemám. Možná opravdu dobře připravený itinerář cesty s tím co se od cesty samotný čeká, jaký účel by měla přinést popř. pro koho by byl získaný materiál užitečný atd. by mohl s nějakým sponzorem hnout, ale prosadit fotovýlet bez cíle by asi neprošlo. V každym případě jako nápad fajn, pokud by to vyšlo zůčastnil bych se něčeho podobnýho moc rád.
18.4.2009 17:33
Sponzor
Tak bych řekl, že možná má nabídka nebyla zcela pochopena :-) Mnoho z vás už se mi ozvalo, že by mělo docela chuť se něčeho podobného, co já dělám už léta, zůčastnit. Je pravda, že cestování, focení a následné psaní je někdy celkem nákladné. Amazonie mne vyčepala dost a knížka je, ač prý zalomena a připravena pro tisk, ještě stále u vydavatele. Já, sám pro sebe jsem si tudíž zvolil ekonomickou variantu tak, že jsem se nechal najmout jako řidič kamionu a dostanu se na místa, která chci fotit a o kterých chi psát bez nákladů. Sponzory již tedy nepotřebuji. Bez problémů mohu s sebou na cesty vzít jednoho společníka, víc ale nemohu. Proto jsem dal v plen myšlenku, jak by se dala dát dohromady expedice pro cca 6 osob. V obou navržených lokalitách - Balkán, či Skandinávie, bych byl schopen naplánovat zajímavá místa a témata expedice. Ti sponzoři by ale v takovémto případě byli asi potřeba :-)
18.4.2009 22:39
expedice
Takhle postupuje spousta fotografů, co se tím živí. Nasmlouvají si kalendář, výstavu, pár reportáží do časopisů - a sehnat sponzora je sice těžké, nicméně ne nemožné. Běžně se někam něco veze (léky, pár počítačů - to v případě třeba Afriky, do Skandinávie těžko), atd. Zkrátka chci říct, že příprava by šla vymyslet, spíš chci vidět, jak se tady dohodne 6-10 lidí na 2-4 týdenním termínu, když se nejsme schopný pořádně sejít ani o víkendu na pivo/prase. A já třeba vím docela určitě, že na měsíc dlouhou dovolenou vcelku odjet nemůžu. :-)
18.4.2009 23:31
expedice
Souhlasím kaplane. To by mohla být jedna z možných alternativ, jak pár sponzorů sehnat. Tři neděle by ale myslím měly být minimum. Při nejhorším 14 dní - i za ty se při plné aktivitě dá nasbírat spousta materiálu a projet lán světa. Abychom však zase ale pořád jenom nepracovali. Občas by to chtělo se také někde trošku pobavit, kdyby byla dobrá parta :-)
19.4.2009 11:37
expedice
Tak lidičky ahojte. Za hodinu zase odjíždím zpátky do Švédska a vrátím se snad příští víkend. Pokud chcete o mém návrhu dál diskutovat, budu se těšit, co tady najdu za týden ( popř na wifině ve Švédsku ). Třeba někoho něco zajímavého napadne. Byl to nápad spíš pro vás. Já jsem tam pořád :-) Mějte se tu fajně a za týden ahoj.
19.4.2009 11:54
Tulák
Tak hlavně dobře dojeď Honzo.


TOPlist