v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

16.8.2006 16:44Mato 
veľkostný limit
...chcel by som sa len tak nesmelo spýtať, či by sa nedal zväčšiť limit na max dátovú veľkosť z 250kB na cca 300k? ...možno sa vám to bude zdať nezmysel, ale ja často musím už siahnuť k drastickejšej kompresii aby som sa vošiel do 250, často som nad limitom len 20-30kilečiek ;))) ...tak neviem či som bol dosť nesmelí a či je to blbosť, ale ak by sa aj další vyjadrili, že jo, tak snaď by to šlo, ak teda dáke mne neznáme technické problémy to nedovolujú... ...díki
16.8.2006 17:22
velikosti
Jen perlička - všude máme velikostní limit 250 kB (mně stačí), ale v tématech je 200 kB.
16.8.2006 17:52
limit
Je fakt, že dostat se na 250kilo občas opravdu bolí. Ale daleko víc mi bolí, to zmenšování, ale s tím nic nenaděláme. Možná je to tím, že zmenšuju v ZPS8, ale tam je největší ztráta detailů.
Prostě někde se to smrsknutí projevit musí.
Pokud mi pomůže nějaký snadný postup v jiném SW, rád uvítám návod.
16.8.2006 18:04
takže tak... limit
...ja zmenšujem v PSku, nastavím si veľkosť na 1100px X (podľa orezu:) a potom pri ukladaní do *.jpg sledujem výslednú veľkosť ak sa dostanem už ku kompresnej hodnote 9 a veľkosť mám nad 250kilečiek, tak ďalej zmenšujem obraz postupne na 1000px a ak nestačí idem ešte nižšie... kompresiu mám najradšej niekde medzi 10-11... ale ako vravím, ak je scéna kde je veľa detajlov, tak ten obraz niekedy fakt radikálne degradujem...

...hol, web nikdy nebude plátno, či veľkoformátová fotka to je jasnačka ;)
16.8.2006 18:09
limit
Díky, pochopil jsem. Další pokus už udělám v PS.
16.8.2006 18:12
zmenšování
Zmenšuji podobně jako Mato - s rozdílem, že vycházím ze "shlédnutelné" velikosti 750 x 540 bodů (= pro delší stranu hraniční velikost). Samozřejmě s bikubickým přepočtem pixelů.

Dále mám postup stejný - při ukládání sleduji a "zprimitivňuji" kvalitu uložení. Devítky ale velmi výjimečně, raději ukousnu z padesát bodů delší strany.
----------
V Zoneru ne, komprimuje dosti nevhodnou formou, např. mění barvy a pod.
16.8.2006 18:19
limit
Zmenšuju na tři etapy na konečný rozměr 700 x něco ale ne v JPGčku ale v TIFFu a to kvůli kompresi. Každá operace provedená v jpg formátu má za následek ztrátu detajlů, neboť je to formát komtresní a ať dělá, co dělá, vždy tu kompresi použije. Tiff zpracovává veškeré úkony bezkompresně a tedy bez jakýchkoliv ztrát detajlů.
16.8.2006 18:27
tiff a zmenšení
Díky za zajímavý podnět, při nejbližší možné příležitosti to zkusím.
16.8.2006 19:45
limit - kann
záleží jak si pak s tím poradí web, kterej to podle mě stejně kompne do jpg ne?? Mno ale dík, taky to zkusím ;)

Mato, zkusil bych třeba delší stranu 900 nebo 950 a myslím že to bdue stačit ;) já zmenšuju na 800 delší stranu a přijde mi to akorát :) kór pak když na to pak kouká někdo, kdo má na monitoru menší rozlišení ;)
16.8.2006 20:36
tiff a kompresia
kann:
tiff nie je bezkompresný formát, ja tiež v ňom mám prevedené veci s RAW kôli 16bit na kanál, ale používam kompresiu LZW, inak je možná aj jpg stratová kompresia v tiff formáte...
...problém, je že keď veci publikuješ na web, máš na výber vlastne len jeden možný formát a tým je *.jpg, takže kompresia ti do toho kecá a to je to, čo som tu nadniesol, že niekedy tie fotky už vďaka dátovému limitu dosť sprasíííí...
...nuž web je web, nooo... ale pohodka ;)

...Cába:
...ja som zdegenerovaný s veľkých formátov, pracujem na 23palcovom displeji, preto nerád moc klesám čo sa týka počtu bodov... ach jo.. ale napríklad dnes som ani s 900b na šírku nebol spokojný s kompresným pomerom... proste niekedy mi to ujde len o 20-30kilečiek :)
16.8.2006 21:03
Velikost
Začal jsem používat Grafický konvertor čili GKON.
Postup:Kodák dělá 2576x1932.Rozlišení 230,0x230,0ppi.
Tahám fotky přímo do GKON.
Formát souboru JPEG JFIF.
Velikost souboru 963,9Kb.
Kliknu na změnit velikost na počet bodů.
Místo 2576x1932 je tam okamžitě 980x735 a má místo 963,9Kb jen 288,8Kb. a dá se říct že bez komprese.
16.8.2006 22:04
Limit! Limit? Limit...
Pokud to pro chod webu není komplikace, přimlouval bych se také za těch 300 kb, a to i pro Témata. Zmenšuji v PS a pod 300 kb mi připadá, že už nastává poměrně brutální destrukce obrazu. Anebo, pokud s limitem hnout nelze, nechť adminové naučí své ovečky zmenšovat - třeba je na to ještě nějaký fígl, který neznáme. :-)
16.8.2006 23:18
Zmenšovvání
Těch 300kb by urco bodlo,ale jsou i servery kde je limit 200-nebo i 150 kb a taky se dotoho dá vejít.
Já zmenšuju v ZPS8 vetšinou na Supersampling tak na 123-125% a to z maximální velikosti vždy o 50% dolů jemně doostřim zase 50% dolů,doostřim atd. dokud se nedastanu na velikost kterou potřebuju.
Samo že v Tiff,jako veškeré ostatní úpravy nakonec při ukládání uložim do Jpg a šoupátkem na kvalitu jpg uberu abych se doatal na potřebnejch 250-200kb.Možná to dělam celý blbě,možná ne,ale myslim že to celkem funguje.
No snad to někomu pomůže a nebo někdo pomůže mě hehe :)
Ahoj a dobrou
17.8.2006 00:10
Zmenšování akce AP
..tak já zmenšuju ve Photoshopu a to tak,že jsem si vytvořil akci,která maká za mě.
V několika fázích (asi deseti) zmenším obrázek vždy o 10% a každé druhé zmenšení jemně doostřím. Dostanu se na nějakejch 1100 šíře, tu pak již zmenším na požadovanou šířku čí výšku a na závěr doostřím.
Vše provádím v nekomprimovaném nefu,nebo PSD 16bit.
Nakonec dám "uložit pro web" kde nastavím požadovanou hodnotu a uložím,jako jpg.
17.8.2006 08:21
akcie+Lojzík
...jop, podobnú akciu mám ja ja, ale nepoužívam, vzhľadom k tomu, že každý obrázok aj tak potrebuje vlastnú starostlivosť ;))) ak je tam veľa šumu, po doostrovaní vzrastá aj velikosť, alebo ak obrazok obsahuje vela roznorodych detajlov, takže aj tak denne pridávam 1 alebo 2 fotky, takže tak... ale aj tak mi vždy chýba tých 20-30Kilečiek ;)))) ... najlepsie je to na BWčkách ;)))
17.8.2006 09:26
limit
:)) "nechť adminové naučí své ovečky zmenšovat " - tak tohle by se dalo i tesat :D

pokusim se fishe zlomit :)) ale mejte na pameti kolik je tu fotek, pri zvetseni limitu by nam poskocilo sezrane misto o 20% hore, jen na DF je pres 2,5G fotek, coz uz je docela brutus - a my chceme byt lepsi a vetsi :)
17.8.2006 09:34
Zmenšování
taky špitnu ke zmenšení. Často používám (podle fotky!), že po zmenšení zostřím, či doostřím JEN hlavní motiv (šikovné u makra, portrétů), pozadí se to nedotkne, naopak mu prospěje myslím. Jeli něco v pozadí ruší, tak to potlačí. Fotkám s prostorem, interier aj, zase dodá na plastičnosti. A tak vůbec :)), prostě hlavní potiv vystoupí. Detailíky (oči) jdou ještě lokálně doostřit dostupnými nástroji. Vše se musí opatrně, tolik práce navíc to není, aby byl přechod jaksepatří :). Tolik můj návodek do mlýna, beru předem bude-li zavržen :))
11.9.2007 12:58
250?
chtela bych se zeptat. vim, ze limit je 250, ale i tak se da vetsinou normalne nahrat vetsi fotka s tim, ze se po nahrani snizi jeji kvalita (tak treba robot ma u me na pocitaci 434kb. a i tak jsem ho normalne nahrala). posledni dobou se mi ale nekdy stava, ze chci nahrat fotku (ktera ma treba 280kb) a vybafne na me toto http://www.fotozoo.cz... a prazdna stranka a nic se nenahraje...
11.9.2007 16:17
250edhel
...dobře že tak edhelko. Každého to donutí fotku zmenšit na požadovanou velikost doostřit a má ji zobrazenou jak chtěl.Neměl bych zájem na tom ,aby mi robot zmenšil a zprznil fotku. Lépe snad mít svoji fotku pod kontrolou .Vejmluva "wono mi to tady samo zmenšilo " pak odpadá. ;)
12.9.2007 09:42
250
to ja samozrejme jeste jsem schopna chapat. ale moje fotky maji velikost 900x??? mpx. kvalitu jsem stahla na 85% A stejne to nestaci. pak uz by fotka byla velice nekvalitni.
a jak rikam: spis je mi divne, ze fotka "Robot" ackoliv ma pres 400kb se normalne nahrala (s kompresi) a mensi fotka se 300kb se nenahrala pro jistotu vubec. to je cele a to tu resim :)
12.9.2007 12:05
250edhel
aha,tak to jedině na bráchu :(


TOPlist