v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

2.8.2007 16:14kann 
Vybavení
Měl bych takový dotaz nebo spíš návrh. Nešlo by k fotce psát místo toho co má který fotograf doma za výbavu spíš to, čím ta která fotka byla vytvořena? Myslím že to ostatní zajímá víc než seznam všeho vybavení. Na jiných webech k tomu mají přímo kolonky: jaký foťák, objektiv filtr.... Nešlo by to tady taky???
2.8.2007 17:52
taky dotaz..
když už padaj návrhy,přidám se :
na jednom nejmenovaném (samozřejmě ani po kotníky nesahajícím tomuto fotowebu:)je jedna příjemná věc-
po přihlášení vidím u fotografií které jsem dříve otevřel a napsal koment a přibyl tam další ,který jsem nečetl- malou obálku .
Snad nejen já se vracím ke starším snímkům a čtu pindání ostatní..usnadnilo by to orientaci bez zbytečných kliknutí-počet komentů přede mnou si teda nepamatuju .Vím ,že je tady řešení e-mailem ale kdo má furt stahovat poštu žejo:)howgh
2.8.2007 19:48
navrhy :)
slo by urcite vsechno :)
ad kann: pridelat kolonky na vybaveni typu filtr, objektiv, software apod jde - spis jde o to kolik lidi to chce vyplnovat, poprosim sol, aby na to myslela pri vytvareni anketya zjistime jak velky zajem o takovou zmenu je.

co se tyce houmra, k tomuhle je urcena funkce SLEDUJ SNIMEK, jak se vratim z vody, dodelam, moznost vypsani mnou sledovanych snimku, myslis, ze by to stacilo?

2.8.2007 20:03
návrhy
jasně jde o to jestli by vůbec o to byl zájem ale určitě je lepší vědět čím co bylo foceno, než to co kdo má doma. :)
2.8.2007 21:19
re:navrhy :)
jo:) teď se nenech rušit a užívej vodu!:)
ahóóój!! mokrý clowne:))
2.8.2007 21:39
re: návrhy, vybavení
Dle mého názoru není potřeba doplňovat kolonky, to políčko na vybavení u fotky je, akorát se předvyplňuje z profilu a málokdo má tu snahu ho přepsat na "železo" dle fotky - já se to tak aspoň snažím dělat. Možná kdyby se to políčko nepředvyplňovalo.... .o)
2.8.2007 23:05
návrhy
jo to je dobrej nápad,taky by mě zajímala u některejch fotek třeba clona,čas,atd.
Uží si vodičku :)
3.8.2007 00:07
návrhy
Co se týče expozičních dat, obvykle to řeším tak, že si fotku kde mě to zajímá stáhnu k sobě a mrknu se na exif ... nicméně pokud by třeba galerka pár základních údajů z exifu ukazovala, jsem všema deseti pro.... .o)
3.8.2007 08:48
Dopňovačka
..no ,žádnými dalšími kolonkami bych admini nezatěžoval. Na všechno stačí Kolonka pod fotografií. Kdo chce napsat čím fotil napíše to právě do té poznámky autora. Kdo nechce,ten ani kolonku nevyplní. A za povinnost bych to nikomu neukládal. (Někdy to tam psávám-vzpomenu-li si :))) )
3.8.2007 08:58
Dopňovačka
Nemyslel jsem to jako povinnost ale myslím lepší se dozvědět čím co bylo foceno, než si přečíst co kdo má doma :) Stačí se podívat k některým fotkám....
3.8.2007 23:28
Anketa
Anketa vyvolaná touhle diskusí je sice fajn, ale docházím k názoru, že ze 4 možných odpovědí jso správně všechny první 3:
1) Důležité - lze podle nich lépe poradit (ano)
2) Doplňující - občas se z nich poučím (též ano)
3) Okrajové - hodnotím foto bez ohledu na techniku (také ano)
---
4) Zbytečné - nevyznám se v nich (jediné u mě není pravda)

Co vy na to vespolek?
3.8.2007 23:44
Anketa
já se nejprve podívám, jak ta fotka vypadá, jak na mne působí, to je první kritérium hodnocení
pokud se chci poučit, jak co bylo vyfoceno, rád bych věděl, jaké byly použity hodnoty clony, času, ISO, ohniska, eventuálně i objektivu
takže pro já bych podobné informace rozhodně uvítal :)
3.8.2007 23:49
anketa
Tak navrhněte, jak formulovat. Ono to není jednoduchý. První anketou by se mělo ukázat, jestli to pro většinu je zajímavý a důležitý údaj.Pak bychom řešili, jestli by se musel "povinně" zadávat nebo zůstat na autorovi. Z toho seodvíjí tvorba případných nových "kolonek":-)
3.8.2007 23:55
anketa P.S.
myslím, že férové by byly rovné podmínky, takže pokud zvítězí názor tyto údaje uvádět, bez jejich vyplnění by server fotku prostě nevzal. Pouvažujte, je to přece zájem nás všech, díky :)
4.8.2007 00:36
PS
úplně povinné bych to nedával, protože jakákoliv povinnost by z toho udělala špatnou věc.. já jsem se třeba z této konverzace poučil a pokud budu dávat fotku, opíšu EXIF, popřípadě i úpravy, které jsem udělal, třeba to někomu pomůže v lepším záběru ;) :)
4.8.2007 00:48
anketa
Jako povinnost bych to taky nedával, prostě kdo bude chtít tak kolonky vyplní a kdo ne, tak ne.Funguje to tak i na jiných webech a většina lidí to vyplňuje.
Rozhodně tyto údaje dost napomohou tomu aby si každý udělal obrázek o tom jak tu kterou fotku vytvořit, teda aspoň zhruba :).
4.8.2007 09:09
kolonky
Zrušit předvyplnění v kolonce vybavení se mi moc nezdá, hodně lidí má jen jeden foťák, tak proč to pokaždé znovu vypisovat?
Možná by stačilo přidat jednu kolonku "EXIF", aby se ty údaje nepsaly do poznámky autora - tam většinou píšeme text ke snímku.
Nebo myslíte, že by měli být sólo kolonky na objektyv, případně filtry, či něco jiného? Nebylo by to pak už moc přeplácané? Krom toho u kompakťáků by nejspíš tyto kolonky zůstávaly stejně prázdné a u zrcadlovkářů je to i teď pouze na nich, zda to do vybavení píšou, nebo tam nechávají všechno :-)
4.8.2007 09:11
kolonky
uff, omlouvám se za tu hrubku!!! objektiv :-D
4.8.2007 09:24
kolonky
Prdět na hrubku solítko .Čeština je jako já - pes no haf :)))ufuf
4.8.2007 10:30
kolonky
možná by nebylo špatné udělat jen pro zrcadla spešl kolonku exif,která by byla třeba ještě rozdělená na:clona,čas,iso,atd. a pak jednu větší na to ostatní-filtry,atd. Prostě pokud by to šlo nechat to jak to je pro kompaktíky a pro zrcadla udělat ňáký zatržítko,které by po potvrzení ukázalo příslušné kolonky.Samozřejmě aby šlo potvrdit jednou a tak by to zůstalo dokud se nerozhodnu to sám odpotvrdit :) Možná je to blbost,ale mohlo by to tak fungovat......
4.8.2007 10:49
kolonky
Cipís já myslím, že údaje jako ISO, clona a čas by mohli psát i kompakťáci, i tam je to přece nastavitelné - teda pokud nejde o automat, na kterém nenastavíš nic :-) Na základě toho lze například poradit jak upravit nastavení pro fotku makra či naopak pro krajinu... teda můj laický názor.
Škoda, že v anketě se dá zaškrtnout jen jedna možnost, ale snad to v pokecu probereme líp. Aby měl clown jasno, co vlastně chceme, až připluje zpátky ;-)
4.8.2007 11:56
koklonky
anebo tedy pro vsechny a ty co nechtej,nebo nemaj co,tak by nevyplnovali :)
4.8.2007 12:17
kolonky
Atomatické vytažení exif dle fota haf a je pokoj s dohady.Na jedné galerii to funguje.Pokud nezadá tvůrce upravit pro web nebo něco takového.Ten krok chápu jako ochranu profiků proti zneužití ale mezi zvířátky bych to tak nebral.Ale vždy fotograf bude mít možnost poslat foto bez exif haf co?
5.8.2007 23:20
kolonky
Souhlasím s pesanem, jestli to není velký problém pro naše tvůrce ZOO. Clonu, čas, ISO a korekci (příp. něco málo navíc) sosat z exifu, výbavičku případně rozdělit na foťák a objektiv a předvyplňovat - kompakťáci a seťáci si vyplní a dál nic nemusí, ostatní vyplní (většinou) foťák a objektiv doplní až k fotce....
6.8.2007 22:39
anketa
mám nastavené RSS zprávy z fotografických serverů a pročítám je, když je čas :))


TOPlist