v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

3.9.2008 22:32jetys 
Noční téma - jak dál?
Co by Vás zajímalo nebo byste vylepšili na Nočním tématu? Jelikož je poslední dobou nízký zájem o toto zajímavé fotografování, hledáme co by Vás zaujalo a vrátilo vám zájem. Napište do pokecu nápady pro zlepšení, ale i důvody, proč vás NT nezajímá. Moc rádi bychom se s vámi zase potkali na NT. Kdo neví co je Noční téma - zde jsou pravidla: http://www.fotozoo.cz/info/pravidla
4.9.2008 23:28
Noční téma - jak dál?
vypadá to, že krom Lenky Ř. a moderátora nikoho NT nezajímá... navrhuji ZRUŠIT!!!
4.9.2008 23:41
NT - zamyslete se
Já sehlásím ještě k zastáncům NT. Je opravdu škoda, že tahle neobvyklá aktivita schází na úbytě, a to z důvodu nezájmu lidí, který ještě před nedávnem nebýval. Vyzývám proto aspoň ty, kteří se ho dríve aktivně a rádi účastnili, aby nám ostatním sdělili, co se jim na NT nelíbí a co by navrhovali změnit, aby je opět zaujalo. Předem díky všem!
4.9.2008 23:56
NT
Já jsem zastánce vodjakživa, ale taky ráda pokecám, tak záleží na okolnostech, hlavně když se tu bude něco dít :-)

5.9.2008 00:05
NT
Každopádně NERUŠIT! .o)
5.9.2008 00:17
NT
tak jsme se nás vyslovilo 5, z toho dva moderátoři. Nikdo jiný za víc než 24 hodin necítí potřebu něco napsat?
5.9.2008 06:33
NT
teď jsem se vrátil z noční :) byla by škoda NT rušit, i když já jsem ostuda, dlouho jsem na NT nebyl, bohužel je to pro mě časově trochu problém, tak se občas stavím aspoň pozdravit a na kus řeči ;) nu nic, jdu do pelechu, dobrou
5.9.2008 07:00
nt
Já jsem tou dobou většinou v práci,takže vás většinou jen pozdravim. Ostatně vždycky nějakej čas bude někomu vyhovovat a někomu ne.
5.9.2008 07:39
noční téma
Když jsem měla dovču tak jsem se učastnila a bylo to moc skvělé..ovšem ,když mám ranní tak bývám v mezi 21 a 22 hodinou již v pelechu ,protože ve 4 ráno vstávám tak prostě nemohu tady klábosit,když mám odpolední tak jsem doma až ve 23 hodin a jak mám noční tak u ve 21 hodin stojím na zastávce ,takže nevím jak se učastnit,prostě nestíhám a je mi to moc líto...nešlo by třeba udělat téma na celý den tak aby člověk nějak stihnul nafotit a vložit???
5.9.2008 09:07
Noční téma - jak dál?
PMkou mi přišel jeden názor, ze kterého vyplývá asi toto:
Podle dotyčného by NT mělo donutit lidi zvednout zadek a jít fotit ven, v noci fotit to, co ve dne nelze, za horších světelných podmínek.

NT by nemělo být o focení všeho, co najdeme ve skříni či krabici a vůbec kolem sebe doma.

Každý týden je prý moc, stačí jednou za 14 dní nebo dokonce jednou za měsíc.

Od jiného užívátka zase vím, že mu sedí právě focení předmětů, podle něj by se neměly fotit na NT abstraktní témata.

A taky že 4 hodiny je zbytečně moc, spíš považoval za správné když na celé focení byly nejvíc dvě hoďky.

Jak se na to díváte vy ostatní? Napište svůj názor na tyto konkrétní připomínky...

Já se vyjádřím snad k té četnosti: není povinností na NT chodit a každou středu je tam povinně pouze moderátor. Každému vyhovuje jiný týden, řekněme že jednou přijde Petr a Jana, další týden se bude hodit Pavlovi a Haně, další pak Honzovi a Lucii... Když je to každý týden, není naším cílem aby tam pokaždé byli všichni, ono pak moderovat chat s účastí příliš moc lidí je dost těžké :))) Ale aspoň pár lidí na pokec... nebo nás už nebaví si povídat? Není o čem? Vždyť jsme užili tolik legrace...

5.9.2008 11:56
...
co se týká NT podle mě je to skvělý nápad a focení tohoto typu mě moc baví, ne vždy je však nálada. Z počátku jsem fotil vždy jak se to dalo, jak začal upadat zájem, tak jsem přestal chodit na NT taky... proč? prostě člověka focení v 1-2 lidech už nebaví, tak jak je tomu, když těch lidí je daleko víc. Jak NT změnit, to mě bohužel nenapadá. Co se týká četnosti NT, pak jsem pro 14ti denní mezeru, každý týden je asi moc.
5.9.2008 12:39
Motivace
No ja si myslim, ze NTckum chybi tvrda a motivacni kritika.
Diskuse kolem vytvoru. DIALOG!!!

Takze navrhuji ve stredu, co clovek to fotka. A nebo i vic fotek.
Kazdemu autorovi, ktery se zapojuje komentari, slibuji minimalne jeden komentar. Pokud se vam do toho chce...

Zatim ahoj :)
5.9.2008 14:43
NT-motivace
Standa má pravdu, chtělo by to motivovat tím, že se o vyfocených fotkách bude více diskutovat. ároveň se ale přikláním k focení jednou za 14 dní. Chce to kompromis. Proto si myslím,že bychom měli koukat i na moderátory, kteří tu každou středu večer sedí a čekají kdo přijde...(sám to znám). Proto si myslím, že jednou za 14 dní je rozumnější řešení...
5.9.2008 21:20
Noční téma - jak dál?
Myslím, že to není o čase, je to o lidech. Moderátor tu bude každý týden, když si budete chtít zafotit, bude mít kdo udělat šuplík. Ono to noční téma můžeme udělat i jiný den, když se nás sejde více, bude chuť a bude moderátor na drátě. Po 14 dnech jako po týdnu - když jsme byli několik týdnu většinou ve třech, nevěřím tomu, že pravidelnost po 14 dnech to změní. A k tématům - každému sedí něco jiného, holt jde o to, zda je v tu chvíli více zástupců abstrakce ...
6.9.2008 11:35
NT
Jen troška z pohledu diváka. půl desátá je už asi dost nevhodný čas, většina lidí je už usazena u TV a nechce se jim odcházet.vybírání témat, připadá mi to jako by se navrhovatelé předháněli v tom jak vymyslet co nejsložitější téma a pak sami ani nevědí jak to nafotit ale příště se budou snažit tohle téma ještě trumfnout. No a někteří si řeknou to ani nevím, co s tím a kouknou ještě jednou dvakrát a víckrát nepřijdou.
V dávných dobách a nebylo to tady se NT fotilo v hojném počtu, byla u toho legrace a každý se na to těšil, tady mi to přijde jako by to byla povinnost. Byly na to dvě hodiny komplet a každý se snažil ukázat co je za ten krátký čas schopen vytvořit( pamatuju, že se vytvářeli i nějaké paňáčky z brambor a pod.)Tady je na to mnohem více času ale mnohem méně zájmu.
Ale jak píšu, je to jenom pohled neúčastnícího se diváka, ostatní na to máte asi názor jinej.
6.9.2008 11:48
NT
díky za názory :)
kann: nj, proto už dnes jetys coby hlavní moderátor nezve přímo na focení, ale na pokec a v případě zájmu i MOŽNOST fotit, což mi přijde fajn. Bylo by hezké vrátit onu živou a veselou náladu, ale je to - jak píše jetys - o lidech...
6.9.2008 11:54
NT -pravidelnost
Taky mne napadlo, jestli prostě nezrušit pravidelnost jako takovou. Nechat tomu volný průběh... nechat to náhodě. Budou lidi na chatu, bude sranda, bude chuť fotit něco a bude přítomen i moderátor (a jetys bejvá často), tak se založí šuplík bez ohledu na to, jaký je den a hodina... ?
6.9.2008 12:15
NT -pravidelnost
Je to jak správně píšeš o lidech. Ale jakmile se zruší pravidelnost a NT bude náhodné, tak se hned někdo ozve, že by fotil rád ale když neví kdy to je...
6.9.2008 12:26
NT -pravidelnost
NT vzniklo ze spontánnosti. Nevím, jestli návrat k ní je taky krokem zpět... ale je fakt, že když v rámci pravidelnosti chodí na chat jen moderátor a případně 1-2 lidi k tomu, ta spontánnost mi nepřipadá až tak zpátečnícká. Opakuji, že je to jen můj názor...
Vzhledem k tomu, jak lidi přestali na chat chodit, anžto zřejmě - jak píšeš - považovali focení za POVINNOST, nikoli MOŽNOST, by to vyšlo nastejno ... :) Ostatně málokdo čte pravidla ;)
6.9.2008 17:28
re:
Byl bych pro tu spontánnost,dyť o tom vlastně NT je. Zkusit se to může,nemáme co ztratit :)
6.9.2008 18:29
lenka-názor
Mně osobně by náhodné noční téma vyloženě vyhovovalo,tak jak říká sol,když se sejde parta a bude chut nafotíme a vložíme..mně osobně by to velmi vyhovovalo.
7.9.2008 00:42
NT - náhodně
jsem rozhodně pro náhodné termíny! Dnešek je toho důkazem, že se taky umíme sejít v hojném počtu v super atmošce ;)
7.9.2008 01:21
cába..atmoška
Ano ,musím potvrdit že cesta za vladem ,byla skvěle naplánována,kráva co dává mléko byla skvělá a odhrabávat sníh nemá kdo protože všichni chtějí jen vařit a pí...a makat nechtěl nikdo ..pa a dobrou noc všem..
8.1.2009 09:46
Noční téma - jak dál?
Vracím se k dřívější diskuzi, protože máme dost nových užívátek které třeba ani nevědí, co to NT je. Účast na NT je prachmizerná (odpusťte mi ten výraz) a tak se ptám znovu: co by se mělo změnit, aby to pro vás bylo atraktivní? NT již není pouze o focení, ale o setkání, povídání v dobré náladě, s možností něco si vyfotit a vyzkoušet si tak svou kreativitu.
Pokud nově příchozí máte nějaké dotazy, případně návrhy, pište, jsou vítány! Samozřejmě to platí i pro stávající užívátkách.
Nebo opravdu chcete nechat NT totálně padnout??? Pokud o něj nemáte zájem, není nic jednodužšího, než zrušit jednu sekci na stránkách, ale opravdu chcete zlikvidovat tuto jedinečnost zdejšího serveru? Zatím to tak podle vašeho nezájmu o NT vypadá.... :(
8.1.2009 10:24
NT - návrh
Tak to já se tedy přidám do diskuse... :o) Včera jsme při NT řešili, co je a co není brzo. Vzhledem k tomu, že brzo vstávám, chodívám spát kolem desáté. Včera bylo vyhlášeno, že se NT bude vyhlašovat ve 20:30, tak jsem zajásala, že se zase jednou přidám, a ve 20:30 jsem tam byla jako na koni. Jenže tam skoro nikdo nebyl. A pak bylo 21:45, a téma ještě pořád nebylo vyhlášené. Nedivím se, že byl moderátor zklamaný, když tam každý přišel, a buď prohlásil, že fotit nebude anebo řekl, že přijde později...
Je pro mě prakticky nemožné někdy po desáté večer štrachat a hledat věci po bytě, aby se hodily k tématu, anebo přesouvat nábytek, abych měla někde trošku slušnýho prostoru na focení.
Nechci nikoho nutit, aby chodil na chat v osm večer, ale myslím si, že i takových, kteří zase nemůžou ponocovat, pár je... Nadhodím jen takových pár myšlenek... Co třeba udělat ty NT večer dvě? Jedno od šesti do desíti a druhé od desíti do dvou? Samozřejmě když se sejdou lidi na focení. Bohužel netuším, jak je to s moderátory, proto to je jen návrh. Anebo k NT přidat sem tam i DT (občas se to tu objeví), tak udělat z toho také nějakou trošku pravidelnost?
A ještě k tomu, proč tam lidi nechodí... Myslím si, že NT tady nemá žádnou reklamu. Já jsem na to, že nějaké NT existuje, přišla až měsíc po registraci, a to čistě náhodou...
Omlouvám se za dlouhé psaní, snad to aspoň někdo bude číst... :o)
8.1.2009 10:43
NT
je tady spousta nových příchozích ,kteří netuší ,že nějaké NT probíhá a asi ne úplně důsledně prošmejděj všechny sekce stránek aby se o tom dopátrali...jestli se ze setrvačnosti písne do vlákna pozvání na chajdu v předvečer NT připomene se to jen těm co ví wocogou .Nalevo pod - nebo mezi anketami je místo na trvalou anonci NT ,...(vlákno odroluje celkem rychle z očí)...Byla by ho škoda padnout ,myslím si dost lidí by dokázalo ještě nadchnout jako kdysi nás ještě na DFM -jen o tom prostě nevědí....
8.1.2009 10:52
NT
Díky za první reakce :) S tou trvalou anoncí je to podle mne dobrý nápad, s tím moderováním od desíti do dvou v noci... nevím, to by byl těžší oříšek :(
Pište prosím i další, i nově příchozí, všechny podněty jsou pro nás důležité!
8.1.2009 12:24
NTcka
Moderator je v podstate dulezity jen pro spusteni tematu, nemusi komentovat vsechny fotky a nemusi sedet u pocitadla do konce. Suplik se prece uzavre sam, nebo ne? Ale to je fuk, neni to postatne. Podstatne je, ze ucast je v poslednim case miziva. Temat na foceni ma Solitko urcite plnej suflajs, ale musi byt komu ho otevrit. Na nejake propagande jeste zamakame...
8.1.2009 12:27
NT
Povrchnost a vidění jen sebe sama haf, má za následek to, že nově příchozí ani nevědí, kam pořádně lezou .Pes, když někam leze, tak čmuchá okolo ,čte vše co se na tom serveru děje .jak do reaguje ,hlavně zjištuji místní zvyklosti,abych po případě někoho zbytečně nenakrk. haff Zde ,zřejmě láká jen to ,že se můžou cpát fota každý den,možná pořád platí i to 5 naráz .To jim zřejmě stačí haff .Vidí to blbě pes?
8.1.2009 12:52
NT
Pes to vidí NAPROSTO SPRÁVNĚ!.
8.1.2009 12:54
NT
ty důvody skrz limit jak píše psisko jsou jistě také lákadlem, dalším zřejmě bude že se zde neboduje jako na ostatních podobných serverech, ale to jaksi nesouvisí s NT. To pročmuchání a přečtení všeho co s děním na serveru souvisí ale stoprocentně ano. Na NT když někdo zavítá, nic o něm neví (viz Phoenicis). Kdyby se nově příchozí zajímali i o ostatní, nejen o možnost vkládat 5 fotek naráz, nemuselo by se x-krát opakovat, cože to NT je a jak funguje.
Cetlyk má taky recht v tom, že moderátor nemusí sedět u PC až do konce NT, teoreticky může odejít po otevření šuplíku, ale to by pak nebyl dobrý moderátor. Dokud byl o NT zájem, přišli mnozí i později a moderátor si s nima povídal... ovšem to bylo s kým. Hlavní problém upadání NT je malá návštěvnost, i užívátka která chodila takřka každou středu se již ztratila do neznáma...
8.1.2009 13:02
NT
Phoenicis nic neví, protože jsou tady pekelně malá písmenka a dost špatně se jí to čte... :D
8.1.2009 13:07
NT
...a Phoenicis neví, že zmáčknutím ctrl + se to dá zvětšit a naopak ctrl- zmenšit ? ;)
8.1.2009 13:13
haf
Pro Mackaře je to jabko+nebo, jabko-
8.1.2009 13:13
NT
Jo, už to ví... :o) Díky... :o)
8.1.2009 16:58
NT
Celkem vzato co kdyby se opravdu začínalo 20:30 a když do devíti nebude vybráno tak má moderátor právo volby libovolného navrhovaného tematu z minulých NT, které prostě bylo minule přehlasováno. No a kdo fakt bude chtít téma prosadit, bude vědět, že musí být včas :-)a hlasovat :-)

8.1.2009 18:55
NT
Pravdu díš Dýdý!!! Taky by třeba pomohly úterky /vtip, páč si myslím, že zakopaný pes (né psisko!! :-))) ) je ouplně jinde :).
8.1.2009 19:00
nt
Zakopaná kočka. když už musí něco zakopaného, být haff :))
8.1.2009 19:02
nt
Žádné kočky se zakopávat nebudou :)))
8.1.2009 19:09
nt
správně, ani žádní li***tohle. Sice nevím co to je, ale moderátorovi to včera v chajdě nevzal ani zoosystém :o)
8.1.2009 19:12
nt
Tak reglet? když ne kočky ani psi haff :)
8.1.2009 19:13
nt
hafhafhafhafhafhafhaf :)hafhafhaf :)
8.1.2009 19:44
NT
DD to je fšechno hezký, ale nač zakládat šuplík, když není pro koho? Jak píše cetlyk. Zde nejde o hodinu či nedostatek témat, ale o účast... :(
Vlákno je zde znovu otevřené od 9:46 a vyjádřilo se zatím jen pár užívátek, i to o něčem svědčí, totiž o nezájmu ...
Měli by psát ti, kdož na NT nechodí a vysvětlit proč, to by mohlo pomoct, takhle je to - zatím - téměř o ničem. Snad se ještě někdo přihlásí, až si udělá po práci klídek a sedne k PC...
Mmch od dvou lidí vím, že se na to dívají hodně skepticky a nevěří, že to vůbec k něčemu povede, jeden z nich psal cosi o stěně a hrachu... :(
8.1.2009 19:51
NT
Týýý jó, vím že jsem trubka, ale že se to dá zvětšit a zmenšit... Pesane buď v klidu, tvůj jablečný soukmenovec kaplan je kdesi na opačné polokouli světa nám známého :) I když možná vím ještě o jednom...
Je to o hrachu a prdu... Ale kdo ví, třeba něco vymyslíme a přidají se i další.
8.1.2009 19:56
NT
No,sol, vysvětlovat proč nechodí .., to už by jsi po nich chtěla trochu moc... prostě o to nemají zájem.
8.1.2009 20:05
NT
kann ale o tom to je... přečti si co píšu ve svém prvním dnešním příspěvku. O nezájmu a prachmizerné účasti. Takže pokud prostě jen zkonstatujeme "prostě nemají zájem", nemá cenu se snažit oživit NT a udělat cokoli, aby bylo atraktivní a aby na něj užívátka ráda chodila... A pokud se nedozvíme proč to je jak je, můžeme to rovnou zabalit, bez dalšího povídání :(
8.1.2009 20:15
NT
Sol ale nemůžeš přece vyžadovat po lidech aby zdůvodňovali proč se jim tam nechce, je to přeci dobrovolná akce, teda, aspoň si to myslím, prostě nemaj zájem, tak tam nejdou. Dostaneš stejně jen podobné výmluvy jako od Phoenicis.
Jinak četl jsem to celé a pozorně. :)
8.1.2009 20:19
NT
kann, asi jsi mne nepochopil. Já se neptám proč nechodíte, al ptám se na návrhy, vaše, co by pro vás bylo lákavé, čím by vás takové NT přitahovalo, co změnit, jak by to mělo vypadat podle vás... víš? Abychom věděli, co vyhovuje Vám, protože VY jste důležití a bez VÁS nebude existovat ani NT... Víš? O to mi jde :)
8.1.2009 20:27
nočník...
je zbytečný brečet nad nezájmem a neůčastí dřív pravidelně chodících,prostě není vždycky čas a někdy i chuť..jen bych se to určo pokusil vzkřísit nebo dát víc na oči pro nové uživatele..podle mě to není dost vidět... a je pak znát i ostych se zalogovat na chajdu ...zkuste to polopatě chvilku dopředu anoncovat - nemusí to bejt nutně středa a uvidí se jestli se někdo chytne a bude si chtít večer zafotit...nebo to bude propadák ..pak už nevím...
mmch...-snad největší účast byla když šlo o gorillapod ...hajzlíci...;)
8.1.2009 20:30
nočník...
OK houmr, tak se budeme snažit o větší propagaci i když každý týden znovu uvádět co je NT a jak funguje může přijít někomu po čase otravné... Pak se uvidí, jestli to pomůže....
8.1.2009 20:32
nt
Loni jsme se na toto téma bavili.Řeklo se něco v tom smyslu nechte to být ono to vykrystalisuje.Nechte to tedy být.Každou středu se kdo má zájem slezeme ,a buď se fotit bude nebo ne haff .Nelámejte to přes koleno haf :(
8.1.2009 20:34
NT
Ačkoli jako věrný neúčastník NT ( tuším, že jsem se tohoto nikdy neúčastnil ) nemám zřejmě co k věci říci - ve msyslu co a jak zlepšit atd. - můžu maximálně napsat své důvody proč nechodím. Dost možná budou mé důvody podobné ostaním kteří se rovněž neúčastní.
Takže nevím přesně kdy se NT vůbec koná tuším od 21.00 hodin ? Já osobně nejsem noční tvor, dá se říct že pokud vydržím vzhůru do 22.00 jedná se o malý zázrak ( mám na mysli pracovní týden). Z toho vyplývá že poměrně brzy chodím spát protože ráno brzy vstávám. Manželka a stále ještě omladina školou povinná vstává samozřejmě také, takže pochybuji o tom, že by byl někdo nadšen pokud bych zde po večerech plodil něco s foťákem a následně upravoval na PC ( mimochodem vedle postele v ložnici :))) ).
Neříkám, že je NT špatný nápad, ale prostě pro mě to není - proto nechodím a dostávám se sám do pozice nezájemce v očích ostatních.
Takže asi tak, jak říkám možná je to někde dost podobné a proto se neúčastní i další, co já vím.
8.1.2009 20:50
entéčko
za sebe můžu jen říct, že jsem línej a na NT jsem se tudle středu vybodl... s větší propagací NT souhlasím, třeba to naláká nová užívátka...
8.1.2009 22:17
NT
jako vše co má poměrně častou pravidelnost a poměrně přísné pravidlo, stává se časem něčím z donucení,
v dobách dřevních vzniklo NT spontánně a spontánně se k němu přistupovalo, prostě to bylo o zábavě a teprve v druhém plánu o focení. Tady se na můj vkus příliš tlačí na to, že se MUSÍ sejít v určitý den, že se musí vybrat do určité hodiny téma, do určité hodiny odfotit a atd atd. Proč?
proč nemůže být šuplík otevřen třeba do rána, proč se MUSÍ vybrat téma do devíti do půl desáté, proč to musí být ve středu a ne jakýkoliv den.
Nevím kolik je celkem moderátorů, ale proč by jich nemohlo být tolik, aby bylo takřka zajištěno, že vždy alespoň jeden bude moci založit šuple a pak jít klidně spát, když nebude chtít být do konce. A když moderátor zrovna nebude? No tak co? Vždyť, když se sejde na chatu dost člobrdíků a dostanou chuť fotit na nějaké téma, no tak si zafotí, dají to na do galerie a hotovo. Chce to jenom spontánnost a nic víc. Proč jediným pravidlem nemůže zůstat to, že je tady prostě tato možnost se sejít a když zrovna bude moderátor tak se otevře šuple a bude šuple, a když ne, tak to dám normálně do galerie. A když toho nafotím víc, tak to dám jako přidanou.
A hlavně, když se podařílo a ze spontánního pokecu se vylíhlo téma, tak bývala účast a byly fotky a někdy i Fotky. A když se nepodařilo? No tak jsme nefotili a zase jsme si príma pokecali. No a v v v vo t t t tom t t tto je :-)

8.1.2009 22:31
NT
wembloudovi třikrát hurá, on to vystih a myslím dost přesně : hurá hurá hurá
jen ještě přidám,máme maily a PM, takže pokud není moderátor přítomen, lze mu písnout a myslím, že je schopen vyhovět většinou :-)
8.1.2009 22:32
NT 2
A propagace? Stačí přece pod Zootéma a anketu dát základní info o možnosti NT a hotovo. Chodíme sem dospělí člobrdíci vesměs a tak se nechme se svobodně vyjádřit tím, že přijdeme na chat a případně se zúčastníme případného nočního focení. Nedělejme z toho drill. Udělejme z toho zábavu a třeba nás to zase chytne. Sem tam.I to by bylo víc než dost.

8.1.2009 22:34
NT
ještě chvíli piště a vyžádám si šuple :)))) . . . taky volám hurá.
8.1.2009 23:53
NT 3
Diskuse pod fotkami buď vyplyne sama, protože fotka za to stojí, a nebo nevyplyne, protože i když za to stojí, ale není vůle diskutovat, nebo za to fotka nestojí, nebo.......
Zase se to nedá vnutit, vždyť kolik je dneska člobrdíků, kteří pod cizí fotku nenapíšou ani tu tečku, že koukli. A co, poženeš je k odpovědnosti? Za co, že nekomentí ? Třeba se stydí, třeba neumí vyjádřit, co mají na mysli, třeba tomu nerozumí, třeba se jim zrovna nechce, třeba jim nesedí moje fotky, třeba ...............
A zase jsme u spontánnosti.
Třeba se k ní zase někdy vrátíme, ne? :-)
Hlavně, ale nevymýšlejme pravidla a mantinely tam, kde jich netřeba.
Fotografie je nám, snad všem, koníčkem, a uňové, jak známo jest, velký výběh potřebují, nejlépe savannu..... :-),
tak je nechme běhat......
9.1.2009 09:22
NT
myslím si, že by mělo NTčko zůstat v rámci pevného termínu. Jestli si má někdo zvyknout na to, že něco funguje, tak by to mělo být časově vyhraněné. Nejde zpřístupnit administrátorské přístupy mnoha užívátkům a je celkem fajn, že se tomu někteří věnují. NTčka bývají pravidelně každou středu, většinou se objeví upoutávka v diskuzi. Nejde rozesílat spamy lidem, aby "se o tom vědělo". Problém je to, že většinou vlákno zmizí v době kdy tu třeba i případní zájemci zrovna nejsou. To ale pořešíme jaké jsou možnosti zlepšení.
Proto chci poprosit, nechme NT v pevném čase.
9.1.2009 09:35
NT
úplně nejlepší by bylo dát na horní lištu, jak jsou Galerie, Témata atd. další kolonku NT do ní napsat pravidla kdy a jak se to koná a nemůže se nikdo na nic vymlouvat, jako že nevěděl atd. Pevný termín je rozumný. Už vidím jak by to vypadalo když by se to dělalo náhodně, hned by bylo plno připomínek,že to někteří nevěděli, že tu přeci nemohou viset věčně aby o něco nepřišli..
9.1.2009 09:44
NT
Máte pravdu oba cet i kann.Tím se vyřeší výmluvy.Ale nikoho donutit fotit nemůžeš.A dělat z toho atrakci, za účelem získání odměny, je už vůbec na prd.Pes vždy koukne.Ale fotit se mu nechce.Mám své důvody ,haff, a už jsem je loni uvedl .
9.1.2009 13:10
NT
Ahoj zvířátka, nedávno na chajdě /pro nováčky "na zdejším chatu"/ Solítko samo navrhlo, že nám ochotně šuplík založí a nebyla středa. Nekonalo se pro plno zde už popsaných názorů. Zase je tu rub a líc. Přitom NTčko vzniklo z uvolněnosti.
Má vzpomínka co nevymizí, protože nápad vyplynul na chajdě sám,- byla tehdy legrace, osazenstvo na chajdě se sešlo vyladěné na stejnou notu a blížila se půlnoc. Překročili jsme adminům neposlušně limit /1 foto za den, bývali jsme ukáznění :))/. Nacpali každý příspěvek a na chajdě jsme se o obsahu zasmáli, a že to řinčelo!!! Po té se měly fotky ukázněně smazat a šli jsme rozjařeně do postýlek ... a tak nám admin založil na přání první šuplík .... a nemohli jsme se dočkat, až se zase sejdeme. Což tehdy bývalo denně, tak se chatilo, i celé dny tam býval někdo, zejména polední dýchánky u svačiny z papíru (cetlyk) :)....... no, tak jsem si zavzpomínala nahlas. Tehdejší NTčkáři si to jistě pamatují, noví si to možná rádi přečtou. Proč je tomu dnes jinak, to ví zúčastnění jistě sami, snad pořekadlo že "vše netrvá věčně" - ale udržovat to jde, přichází noví, nastal nový rok a třeba ................ Že není pokaždé čas a nálada, to je jasné a netřeba opakovat. Pravé důvody co vadí, si lidé špitnou v soukromí. Taky se ke mně dostaly, a také mi cosi nesedne. Ale páč se máme rádi, tak se ventilovat nebudou a nic se nepořeší. Je to tak asi lepší!! Tak jsem se rovněž vykecala, díky a ahoj :)

Ps. současně se od srdce těším na psiskův Kočičí den :), třeba jednou dojdou kočky :)) a taky to oslabí účast. To je život.
9.1.2009 13:30
NT
Díky všem, kdož jste se nestyděli a nebyli líní napsat své názory.
Solítko se vzdává, vícekrát pokusy nebude opakovat ani se angažovat. Co má vyšumět ať vyšumí ... :)
9.1.2009 14:25
Noční téma
Jediné, co mne zarazilo ve středu a došla míra trpělivosti i mě bylo to, že zvířátka navrhla tři témata ale hlas nedal nikdo! žádnému tématu. Jako moderátor si musím nechat hlas nakonec, ale v tomto případě to nemělo cenu. Sejde se 6 účastníků, navrhnou se tři témata a nepadne jediný hlas - proč potom otevírat šuple?

Pokud jde o další návrhy a připomínky:
1. Pravidelnost NT - zachovat, přizpůsobil jsem tomu spoustu dalšího dění a na druhou stranu je to bod, kdy vždy tam je někdo, kdo v případě zájmu to šuple otevře a je i větší naděje si popovídat s dalšími
2. Propagace NT - ano, je možné (proč to nezkusit) požádat adminy o to, aby dali vlevo odkazy na nějaké to HowTo serveru, zkusím popřemýšlet a navrhnout.
3. Napsat proč někdo nechodí - nesouhlasím, někdo může, někdo ne, někomu se nechce, to nechme být.
4. Musí se fotit každou středu - nemusí, pokud nepadnou návrhy, drobet to zamrzí, ale aspoň se sejdeme.
5. Musí fotit každý, kdo je na chatu - nemusí, ani já nemhu v nočních hodinách po 22/23 hodině moc rachotit a tak to občas nejde.
6. Nechci/nemohu fotit, tedy nenavrhuji téma - to je škoda, mohou navrhnout a pak se kouknout, jak to téma zpracovali ostatní.
7. Nechci/nemohu fotit, tedy nehlasuji - to je opět škoda, mohlo by mne zajímat, jak se ostatní některého tématu ujmou, tak proč bych nehlasoval?

Ovšem pro co bych byl - ten, kdo dá návrh na téma musí hlasovat pro jedno z navržených. Jakmile padnou návrhy zdá se mi nefér, že ani navrhovatelé nehlasují (buď pro svůj nebo pro konkurenční, když se jim zdá lepší).

Tolik spolumoderátor NT

Nemám tento týden mnoho času a nějak na mne leze nějaká choroba, proto jsem tu pomálu.
9.1.2009 14:30
NT
ja bych se moc rada NT zucastnovala, ale jelikoz casto ani nevim co je za den, tak mi ani nedojde, ze je streda a tim padem NT, takze bych byla pro, kdyby tu treba litaly nejake bannery, ktere by me na to vyrazne upozornily :)) a omlouvam se, ale mou absenci u nt zpusobuje i to ze v minulem roce jsem nebyla moc aktivni..stydim se :(
taky me napadlo, ze jak jste tady nekdo rekl - nt je strasne pozde a hrozne dlouho trva nez se rozhodne o tematu a ja tu vazne nemohu strasit az do pulnoci. takze sice je to navrh uplne mimo, ale co kdyby se treba udelalo hlasovani stejne tak, jako je tomu pro mesicni tema.. ale vysledky by byly anonymni (aby se nikdo nemohl pripravit dopredu) a vzdy ve stredu by se zjistilo co zvitezilo a to by se fotilo. asi je to blbost, ale ted me to napadlo. a od ctvrtka by zase (z navrhu kterych je myslim hromada) sestavila dalsi ctverice ktera by soutezila o foceni v dalsim, nebo presdalsim tydnu, podle toho jak se bude chtit.
10.1.2009 12:22
NT
Dá se tedy takto ? :
pravidelné NT - středa od 18,30 do X,00 ( vymezeno pouze náladou člobrdíků a možností a náladou moderátora ), pokec a návrhy témát a
hlasování. Navrhuje kdokoliv, hlasuje kdokoliv.
od X,00 do 2,00 focení, hodnocení , komenty a jiné pindálkoviny v průběhu a bez omezení. Fotí, hodnotí, komentuje a pindálkoviny
přidává kdokoliv kdo má ChUŤ.
nepravidelné NT - kdykoliv, pokud se sejde dostatek člobrdíků a nálada a admin, nebo moderátor a to vše ve stejné době přibližně.
10.1.2009 13:19
NT
Nezapomeňte, že moderátor musí sledovat každý řádek chatu. Začátek 18:30 je pro mne nereálný obzvláště, pokud X není stanoveno. V takovém případě musíte najít jiného moderátora, protože by to znamenalo sedět celý večer k rodině zády a čekat, kdy se milostivě někdo uráčí na chat přijít.

Náhodné NT - klidně, i jsem to navrhnul, když jsem byl na chatu a bylo nás víc. Jenže se ozvali ostatní, že počkáme na středu a ... a pak ve středu nehlasovali a nefotili (a někteří ani nepřišli). Ale klidně, když jsem na chatu a domluvíme se, šuple lze otevřít.

Edhel - hlasování a návrhy mají trvat po 15 minutách. Trvá to dlouho jen proto, že čekám než dostanu aspoň dva návrhy, pak nechám hlasovat (což občas o 5 minut protáhnu pokud se někdo připojil čerstvě, aby mohl dohlasovat) a pak to utnu (tuto středu jsem čekal 20 minut, protože jsem obdržel tři návrhy, ale nikdo nedal hlas).

Ponechme to ve stávajícím stavu. Ale kdo chce, tak ať přijde včas a když už někdo navrhne tak ať taky hlasuje. Blbý je zvyk, který se rozmohl - jé, vy jste tu dvá, tak já přijdu později - vždyť to je blbost, takhle se budem fakt scházet tři hodiny.
10.1.2009 13:30
NT
No nevím, ale roztahovat to časově do obou stran je už asi moc. Od těch 20:30 je to myslím dobrý čas, už je každý doma, po večeři a v klidu.
Nejrozumnějc bych to viděl takto:20:30 - 21:00 návrhy +hlasování
21: 24:00 focení a vkládání, pak by se šuplík zavřel, komenty kdykoliv. Myslím že čas do půlnoci je dost dlouhý pro každého, nehledě na to, že se stejně ozývají názory, že to je dlouho.

Pokud by se do 21 hodiny téma nedohodlo tak buď moderátor vyhlásí téma podle sebe, nebo se ten den NT ruší.

Je to jednoduché a bez dohadování, nějaká pravidla by být měla a taky by se měla dodržovat. Jakmile se začne v něčem ustupovat a hlasování protahovat, opět nastane bordel a nebude z toho nic.

10.1.2009 14:24
NT
Taky souhlasím s tím, aby se téma rozhodlo do 21:00.
A ještě k tomu hlasování. Když už jsou dvě témata a já navrhnu třetí, tak je mi fakt blbý, když nikdo jiný nehlasuje, hlasovat právě jen pro to svoje téma. Možná je to jen můj vnitřní pocit, ale tenhle postup mi trošku nesedí. A koukat při tom půl hodiny na rozhovor na téma "já dneska nemůžu hlasovat, když nefotím"... "ale můžeš, hlasovat může každý" ... "nemůžu, když nefotím..." Přijde mi, že je tady spousta pravidel, která jsou úplně zbytečná, a která si hlavně každý vykládá po svém...
10.1.2009 14:45
NT - pravidla
1/ Každou středu, zpravidla od 20.30 probíhá na chatu noční téma.
2/ Uživatelé podávají po jednom návrhu a po zahájení hlasování mohou dát hlas některému z návrhů. Podávání návrhů i hlasování řídí moderátor - zpravidla se návrhy podávají do 20.45 a hlasování probíhá do 21.00, ale moderátor může tento čas upravit podle konkrétní situace na chatu.
3/ Téma, které navrhujete, nebo pro které hlasujete, pište v chatu pro lepší přehlednost velkými písmeny.
4/ V případě nerozhodného výsledku hlasování má rozhodující hlas
moderátor.
5/ Vkládat je přípustné jen snímky pořízené PO vyhlášení tématu
a to sice po dobu 4 hodin. Po této době se téma automaticky deaktivuje.

Mohu se zeptat, Phoenicis, které z té spousty (celkem pěti) pravidel je zbytečné? :)
10.1.2009 15:12
NT
pro Phoenicis - tak jak je Tobě dát hlas předešlým tématům, tak je asi i nepříjemné dát hlas nefotícímu, nebo se mu žádné z témat nemusí ani líbit. A souhlasím, někde s níže psaným jetysem, že když si ani fotiči neodhlasují sami!!! téma a moderátor musí vyzvat nefotící /neměla jsem dodělaný disk!, už tam nebudu holt v tu dobu očumovat jako nefotič/ ... je to taky nepříjemné.
Apropo - téma jsi dala popravdě přinuceně :), má omluva. Když jsi psala, že jsi ospalá a mimo mísu - téma Mísa bylo na svět.

Býval po šuplíku chatík, čekala jsem skoro mlčky ukázněně, neb mluvení vždy rušilo (právem, čas 20:00 - 21:00 byl vyhrazen), ....... no a pak šla za houmrem vařit ten čaj .................
10.1.2009 15:15
NT - pravidla
Tak například - bod 2 - uživatelé podávají po jednom návrhu - proč by jeden uživatel nemohl dát návrhy dva? Zvláště když se nikdo jiný k navrhování témat nemá, ale třeba by fotil, jen nemá fantazii?
10.1.2009 15:26
NT
Ale sorry, už se vám k tomu tady nebudu vyjadřovat, protože jak se zdá, jsem tady pro spoustu lidí jen červeným hadrem v aréně, když už pronesu nějaký vlastní názor. Myslela jsem, že tady zazněla otázka na názor a návrhy. Asi jsem se spletla... Tak ať se vám podaří něco vymyslet... ;o)
10.1.2009 15:26
NT
:))) a vůbec - kdo chtěl s chutí fotit byl nyní asi jediný houmr, Dýdý měla ještě poletování kolem synů, Phoenicis ví sama, no a více fotičů nepřišlo. Dva kluci mlčeni. Tedy co já jsem zastihla, bylo po 21h tak jsem šla za zvířátky. Možná byla Zoo ještě po svátcích znavená a proto se holt nedostavili - no bóže, já bych to po té 21 h asi zabalila a dala se do žvanění. Nebylo by to prvně. Lámat přes koleno to nejde.
Vím třeba, že téma a šuplíček zvolila kdysi Sol sama (když se to vleklo) a bylo to, má na to právo! Rozhodně by ale fotící měli projevit aktivitu a moderátorovi to usnadnit. Bývaly časy, že to šlo. Na NT jsem chodívala /dávno/ s nápady v rukávě, nebo se člověk rozhlédne kolem a vidí kliku a je to Klika :) - NT je hra a mívala i kvalitu. Někteří "tahouni" mi tam chybí, chodívali rádi.
10.1.2009 15:27
NT
Phoenicis - minuli jsme se s příspěvkem, není třeba se zlobit. Hezký den a klidně připisuj.
10.1.2009 15:33
NT
"Tak například - bod 2 - uživatelé podávají po jednom návrhu - proč by jeden uživatel nemohl dát návrhy dva?"
a proč by měl dávat více návrhů než jeden?? Přeci tam jdu s tím co jsem si sám pro sebe vybral a nemůžu tedy váhat mezi několika svými nápady, ty další co mám, si nechám na příště, popřípadě je sdělím Sol, a ta je pak může použít na téma měsíce, aspoň bude mít z čeho vybírat.
10.1.2009 15:36
NT - kann
Souhlas, a nemusí pracně :)) ostatní dumat
10.1.2009 15:38
NT+
a co se týká pravidel, zbytečná nejsou, že může hlasovat jen ten kdo fotí... jak by se ti líbilo, kdyby za tebe rozhodoval někdo jinej, kdo ani nemá zájem o to NT ale je na pokecu, jen tak aby se neřeklo plácne hlas k nějakému tématu a tím to vyhraje a vy ostatní co chcete fotit a obhajujete si svá témata se mu pak musíte podvolit? To si myslíš,že by bylo správné? Už vidím jak vy se proti tomu brzo ozvaly hlasy.
10.1.2009 16:21
nt..
nechtěl jsem se k už k tomu vůbec vyjadřovat ale vracíte se furt k téhle středě...musím se hájit.
byla to těžká improvizace ,teprve před 9 se rozhodlo ,že by se pofotilo dal jsem 2 návrhy-napomenutí,že lze jen jedno(pro mě blbost ale no dobrá..)vybral jsem za sebe teda favoritní -jedno -vyjímečně i velkými písmeny(...ty jsou pro mě pro mě druhá blbost-orientovat se ve vlákně není zas tak těžké..další 1/2hodinu jsem neměl čas čekat(musím taky přiložit,taky bylo v kalendáři ,Vilmy,..).. a navíc- když dám jen jedno téma tak asi pro něj zřejmě i hlasuju...a asi bych už po hodině rozpačitého ,chatu, ani snad nefotil...Počkám na příště,jestli se vybere do 9té-Fotím,když bude s kým -pak už ne...(tolik za sebe)
10.1.2009 16:48
NT+
bod 2) uživatelé podávají po jednom návrhu
nevidím důvod proč by uživatel nemohl podat návrhů víc, osobně jsem podávával návrhy podle nálady jaká panovala a co se probíralo a
zrovna nefrčelo na normální galerce. Sám pro sebe si přece témata vybírám a fotím kdy se mi to hodí. A když dá někdo návrhy dva a oba
se líbí, nebo i nelíbí, proboha proč ne, co má být, alespoň je se k čemu vyjadřovat. Při současném stavu by to bylo spíše plus.
bod x ) hlasovat může jen ten co fotí....
to je přece nešťastné samo o sobě. Když se odhlasuje téma, které mi nesedne, nemám tu věc ve svém okolí, nemám nápad, tak přece
nebudu mermomocí fotit a přece jsem třeba před tím hlasoval o něčem jiném s vážným zájmem fotit. Co udělá moderátor, dá mi ban na
další noční téma?!
Hlasování přece není obhajoba vlastního tématu, já myslel, že je to o tom, kdo se tématem do nálady trefí a ostatní se přidají , protože je to
chytne. Hlasováním více než jednoho člobrdíka je přece vždy rozhodováním za mne, to je princip demokracie. Prostě víc lidí bylo pro jiné
téma než já.

Obhajováním zbytečných mantinelů to dostaneme tam, kde to bylo před vznikem této diskuse.

10.1.2009 16:59
NT
jen zlobte/zlobme, přijde na nás kačička :))) ......... pa
10.1.2009 17:04
NT
jen vysvětlení k tolik diskutovanému bodu 2: vzniklo blahé paměti, když bylo na chajdě opravdu hodně lidí a i když dal každý jen jeden návrh, stejně se pak vybíralo z většího množství, i byl problém to pohlídat (z toho vznikla prosba o psaní velkými písmeny, aby se rozlišilo co je návrh či hlas, a co jen pokec).
pravidlo X není nikde zaneseno, v podstatě záleží na moderátorovi a hlavně na chatujících, ovšem to by na chajdě ty lidi museli bejt. A o tom bylo toto vlákno od počátku.
Rovněž z množství diskutujících se vyklubala prosba, aby se do vyhlášení tématu trošku člobrdíci krotili, mnozí co se nechtěli účastnit focení ale jen si pokecat také chodili až po 21. hodině...
snad to jako vysvětlení k tomu, proč jsou pravidla jaká jsou stačí. Kdyby ne, ochotně podám další informace, ale to snad není tak důležité. Co bylo bylo, teď je to jinak, zájem zdaleka není takový jak byl.
10.1.2009 17:17
NT
právě proto, že už to dávno není co bývalo pravidlo 2 bych klidně změnil,
s velkým písmem problém nevidím,
pravidlo x zmiňuje kann

Toliko pro dovysvětlení :-)
10.1.2009 17:25
NT
ještě jednu drobnost, o které se asi všeobecně neví. Pokud někdo ví, že přijde později než aby podal osobně návrh, ale měl by zájem, má nápad a chce fotit, může poslat svůj návrh i dříve, ať už SMSkou či PMkou moderátorovi. Ten pak návrh jeho jménem zveřejní a také za něj jeho jménem hlasuje. Nestává se to často, ale párkrát už taková situace byla :)
10.1.2009 17:32
NT
Tak jo, tak ty pravidla zrušte když vám tak vadějí. Foťte třeba už od čtyř do rána, dávejte jeden více návrhů, ať hlasují ti co nefotí, jeden foťte v pondělí, druhý třeba v pátek, to teprve bude to správné NT. :))
Tím s touhle debatou i s NT končím. Howgh
10.1.2009 17:47
NT
ještě k tomu co napsal Jetýsek.
Moderátor přece nemusí nutně sedět u PC ( alternativně u Jabka , abych se jeminkote nikoho nedotk :-)) ) a sledovat diskusi od počátku.
Příklad 1: sejde se deset lidí v 19.01.03 a začnou padat návrhy na NT, jeden z Těch deseti je podrží v paměti na papíře v PM prostě kdekoliv a pak je předá moderátorovi
Příklad 2: v 8 pískne moderátor, že sice je, ale má práci s dítětem, tak se zatím zvěři dohodněte, já Vám za půl hoďky otevřu šuplík s názvem, ten mi písněte mi to do PM
Příklad 3 : v 8.30 přijde moderátor a řekne: žádný návrh? fajn, dneska fotíme vidle, konec debaty jdu otevřít šuplík

Příklad 4: oběma, třem, čtyřem moderátorům klekne přípojení.......no, stát se to může...... :-)))))


10.1.2009 17:56
NT
achichovej Jirko, to je špatně bereš-li to takto, tady přece v klidu diskutujeme, tak proč se čílit, proč takhle silné věty. Každý má přece právo projevit názor. Tahle diskuse vznikla protože je něco špatně, protože chodí málo lidí a protože je to pár lidem líto, že tady něco vyšumuje.
Přece nejde říct, že když nebude po mým , tak já tedy na všechno kašlu a s NT končím.
I když vlastně i to je názor, tak proč ne, i když by mi to bylo osobně hodně líto.
10.1.2009 19:07
nt
Dotaz: když je to pár lidem líto,proč tedy těch pár lidí není přítomno na NT? Nakukuje pes skoro pokaždé. a jsou tam opravdu většinou dva. :)))))))))))))
10.1.2009 19:23
nt
dyk jo - pár jsou dva....:))
jinak na tom prdu a hrachu už něco bude....;)
10.1.2009 19:26
nt
jo pejsánku, když všichni jen nakukují.... :-))))))
když si vezmeš, že ta diskuse tady proběhla už 3.9. pak až teď........
třeba by chodili, kdyby se změnili mantinely, kdyby se šouplo s časem, kdyby.......
ale když se to nevykecá mezi námi ......

10.1.2009 19:58
nt
pes jen nakukuje už jsem to psal mnohokrát proč se toho neučastním .Mám důvody .
11.1.2009 13:00
nt
takže aby se to asi shrnulo:
- určitě výraznější anonce NT,
- asi anketu o pravidelnosti a nepravidelnosti NT ( nepravidelně, pravidelně 14 dní, pravidelně měsíc, pravidelně týden )
- anketu a čase zahájení a ukončení ( 19 - 02, 20 - 02, 21 - 02, volně podle nálady a účasti a pod rozhoduje moderátor )

Co?
11.1.2009 13:51
nt
a já žádám libovolné DT :))))), pro noční pracanty, marody, důchodce, časně usínající, a další.
11.1.2009 13:55
nt
jo a omluva, to mělo být asi nové vlákno. Já co na mysli, to hned prsknu do písmenek :/
11.1.2009 14:34
NT
mám dotaz: pokud nebude NT pravidelně (v jakékoli četnosti), jak jej výrazně anoncovat? napsat něco jako ...a pokud se sejdou lidi a pokud budou mít chuť a náladu a pokud bude zrovna přítomen i někdo z moderátorů, tak se možná uskuteční NT...?
Vypsat anketu je to nejmenší, ale anoncovat nepravidelné NT podle mého názoru jaksi dost dobře nejde :)

jen můj názor ;)
11.1.2009 14:56
Nt - četnost
Ještě jednu věc: anketa o četnosti je spíš pro moderátora, a tomu jí není třeba vypisovat. Užívátka mohou přijít na NT jak často chtějí. kann například byl loni jen dvakrát. Jestli někdo bude chodit každý týden, jednou za měsíc nebo jednou za rok, o tom si rozhoduje sám dotyčný, není povinností nikoho chodit pokaždé, nemyslíte? Pokud se budou člobrdíci na NT každý týden měnit, to není vůbec na závadu, hlavně že tam někdo bude, kdo má zrovna chuť, čas a dobrou náladu... Dívám se na to z hlediska moderátora i uživatele zároveň :)
11.1.2009 15:01
NT
nebylo myšleno anoncovat ve smyslu dneska bude nt, ale anoncovat nt jako takové, tzn. obecně, že tu je nt, ať už v jakékoliv podobě.
anoncovat lze cokoliv.
V případě, že by náhodou bylo rozhodnuto o nepravidelném nt,( tedy oné spontánnost)i, které jsi přece také navrhovala jako možnost v oné diskuzi ze začátku září vloni, tak přece stačí k okamžitému pozvání napsat do diskuze příspěvěk : hele, jsme na chatu a chystáme se fotit . kdo má chuť....


11.1.2009 15:07
NT
anketa o četnosti je přece taky důležitá, když jde o účast, když je to každý týden a chodí čím dál méně lidí tak to o něčem svědčí......ani při měsíčních termínech to přece nenutí chodit pokaždé... :-)
třeba by po delší pauze byla větší nabuzenost zvěře :-)
11.1.2009 15:25
NT
wembloude ono je trošku problém v tom, že je připraven i nový vzhled stránek a tam bude NT viditelně a trvale. Je blbý (asi) lákat lidi na něco, co vůbec nemusí brobíhat...:(
Krom toho si myslím, že jakási pravidelnost je vhodná jak pro moderátora, tak pro užívátka. Náhodné šuplíky se mohou založit i jindy, to platí pořád, takže dávat tuto možnost do ankety mi přijde zbytečné.
Tou náhodností ve zmíněném mém příspěvku ze začátku bylo myšleno odbourat POVINNOST, protože NT bylo již chápáno že kdo přijde, nejde se pobavit ale v první řadě fotit. To jsme pak změnili a vrátili se k tomu, že sejít se na chajdě a pokecat, popřípadě (ne nutně) i pofotit :)
Například včera bylo na chajdě dost lidí a i dobrá nálada, pokud by někdo navrhl focení, nebyl problém. Stejná situace se může opakovat kdykoli jindy, neomezeno konkrétním dnem ani hodinou (to by bylo supr!) :)
Ale anketu bychom měli udělat na to pravidelné NT, kdy se nespoléhá na náhodu a URČITĚ tam bude moderátor a v případě dostatku chuti založí šuplík. Asi tak se na to koukám já.
Třeba i teď v tuto chvíli, pokud by byli lidi na chajdě, přijdu je pozdravit, a pokud by mi řekli "Sol, chtěli bychom si něco cvaknout", ochotně a s radostí jim vyhovím :)

11.1.2009 16:58
NT
v tom, že je připraven nový vzhled stránek není přece problém:-) a pokud tam bude NT trvale a viditelně taky nevidím problém, problém vidím v podobě NT , tedy v tom v jaké podobě se to bude prezentovat zdejším člobrdíkům.
Koukal jsem teď na minulá NT ( 2007), není sice vidět kolik bylo na chatu člobrdíků, ale fotek taky občas bylo pomálu, takže v podstatě o nic nejde.
Jen bych změnil to pravidlo o počtu návrhů na téma, ať si každý dá třeba pět návrhů, když budou mít hlavu a patu proč ne, zvláště pak, když jsou dny, kdy návrhy nepadají žádné. A čas zahájení hlasování a do kdy návrhy, to už bych nechal na moderátorovi. Jen bych byl pro dřívější začátek oficiálního chatu o tématech, aby byl čas na vybírání a pokecu o návrzích. Koneckonců by to byl i čas pro moderátora, který bude mít víc prostoru na sčítání odečítání násobení a dělení :-).



11.1.2009 17:19
NT
počkejme tedy na vyjádření jetyse, jestli bude chtít anketu a jakou, ať se jako současný moderátor NT vyjádří k navrhovanému :)
11.1.2009 18:29
NT
Prosím o shovívavost pokud budu nesrozumitelný, jsem nějaký chcíplý.

PRAVIDLA
Pravodla jsou podle mne dost dobrá - nejsou extra svazující a to je dobře. Pravidlo x tam není a to je podle mne dobře. Ať navrhuji i hlasuji i ti co nefoti, argumenty jsem tu už napsal. Když se nic nenavrhne - opět se nic neděje, prostě se nefotí, nedá se nic dělat. Pokud ovšem lidi navrhnou a nehlasujou, budu prudit, nepřipadá mi to normální. Velká písmena jsou pro mne orientací (a předcházející téma bylo zvířátek dost a diskuse není jen o tématu). Více návrhů od jedné osoby - pokudbude mít někdo více návrhů tak to můžeme zkusit. Ale opět připomínám, tato debata vznikla proto, že návrhy byly, ale nebyl ani jeden hlas.
Dám si závazek, že to příště budu protahovat max. o 5 minut (návrhy i příp. hlasování), na opozdilce nečekám.

ÚČAST
Zde je to nárazové - někdy více (a to ty velká písmena fakt potřeba jsou), někdy jsme tři. Povinnost a pravidla s tím nic neudělají, jiný čas jsme zkoušel v létě a bylo to jedno. Nicméně pokud chcete, anketu o změně zahájení NT uspořádat můžete, ovšem nezapomeňte, že jde o NT, o to, aby si člověk vyzkoušel improvizaci a zvládnutí tématu v horších podmínkách. Dokonce většina se připojuje později. A myslím, že změna začátku nepovede k větší účasti, to je o zájmu, ne o čase. Tuto středu jsem to protáhnul (příště tak tolerantní nebudu) a stejně odezva v hlasech nulová.
11.1.2009 19:43
NT
Tak na tu poslední jetysovu větu valím oči. ( příště tak tolerantní nebudu ) Hlavně v souvislosti s horní částí vlákna, kde se vzpomína na staré dobré časy živelnosti a spontánnosti. Patřím bohužel k té části užívatek, co časově není schopná fungovat po 22 hod. Poměrně daleko dojíždím každý den do zaměstnání a ráno proto hodně brzo vstávám. Zbývá mi jen každý čtvrtek ráno mrknout, jak dopadlo NT a prohlédnout dílka zúčastněných. Můj pocit je ten, že se to všechno začlo brát moc vážně. Pravidla jsou taková, jak přísně se drží. Uvolněnost by tomu asi prospěla víc. Ale zase... je to jeden názor. Hezký večer ;)
11.1.2009 20:10
NT
já žiju celá léta v domnění, že NT je o zábavě a moderátor moderuje, ne stojí v cílové rovince se stopkama v rukách... nezlob se, jetys, teď píšu jako obyčejný uživatel...
11.1.2009 20:30
NT co tedy chcete?
Ve středu jsem čekal dlouho na hlasy pro jedno ze tří témat a výsledkem byla hezká nula. Nebudu tedy příště tak tolerantní a když to půjde stejným směrem (navrhli jsme témata, ale vlastně kašleme na to si nějaké zvolit), utnu to dle pravidel. O stopkách jsem nemluvil a ti, co na NT chodí ví, že se snažím o to, aby se nějaké téma zvolilo a nechávám tedy časová pravidla velmi volná. Ale nic se nesmí přehánět.
11.1.2009 20:53
NT
Perte se a žerte se :( spoustu lidem to udělá radost . hafhafhafhafhafhafhafhaf A hlavně těm, co nám vyčitali přílišnou kamarádskost, a vzájemnou toleranci .Ještě takto diskutujte chvilku a bude to jasné haf.
11.1.2009 21:36
NT je zábava
a proto bych nechal pravidla tak, jak jsou s výjimkou času - lze uspořádat anketu o jiném začátku. Ale o čase to není podle mne. Je to o tom, že o NT ztratili lidi zájem. Ale beru to tak, že alespoň ve středu se na chajdě sejdeme, když se nefotí. Spíše je otázkou - jak udělat NT zajímavým? Možná toto by mohlo být v anketě.

WiLi - nevytrhávej to z kontextu, popisoval jsem stav posledního NT, kdy padly tři návrhy a i když jsem to protahoval nepadl jediný hlas (je zajímavé, že tato absurdita vadí jen mě). NT začalo ve 20:30, první návrh byl kolem 21:00, na hlasy jsem čekal do 21:50 - marně, nehlasovali ani autoři návrhů na témata.
11.1.2009 22:11
NT je zábava
výborně, titulek je první nakročení k tomu, nebrat se vážně. Nebazírovat, nevztekat se, nepřipomínat dokola pravidla, neignorovat jasné hlasovaní když je omylem napsáno malým písmenem a všem je jasné, že jde o hlas a nemluvit jen o poslední středě. To už byla jen ta pomyslná třešinka. Nechtěla jsem se vlastně ani zapojovat do této diskuze, ale jsem ženská a ta neumí držet jazyk za zubama. Tak sorry.
11.1.2009 22:39
NT je zábava
Nejen NT je zábava, ale i měsíční téma se snad stane poutavějším. Ceny pro vítěze budou větší :)
11.1.2009 22:56
NT je zábava
Cetlyk : budou větší výtisky?!? :-))
11.1.2009 23:04
Téma je zábava
To se uvidí, jaká bude chuť fotit. Abych tisknul pořád stejným lidem, to mě už neba :))))
11.1.2009 23:06
Téma je zábava
:-))))
11.1.2009 23:07
nt
WiLi, souhlasím a neomlouvej se, nemáš za co ..., zdravím
11.1.2009 23:12
Téma je zábava
...sem si vzpoměl ,že mám nevybranou nějakou tématovku - nebo dvě :))nastal čas Cetlyku muhehehehe..:))))))
11.1.2009 23:12
..........
Téma je zábava? Houbelec :))), ... Deformovaný svět.
11.1.2009 23:19
Téma je zábava
:)))
8.4.2010 17:08
Znova Noční Téma
Navrhuji noční téma změnit na "Středeční Téma" fotit i za světla a večer jen diskutovat jak se co povedlo. Prostě to vyhlásit někdy v úterý večer a do středy třeba do 20:30 zbírat fotky a pak si o tom povídat. Takhle po vyhlášení všichni utečou a diskuze nad fotkama je jen ve formě komentářů. Navíc když je málo času a nápadů málo tak je každej línej trochu máknout, zvláště když ráno vstává v 5:00. Já jsem tady beginer tak mi nebijte za muj zázor.
8.4.2010 18:37
Znova Noční Téma
Už se to tu párkrát probíralo, proč noční téma. Bylo to vymyšleno proto aby se ukázalo co jsi schopen vytvořit v krátkém časovém úseku. Když to začínalo a bylo to ještě blahé paměti na DFM, byl na to mnohem kratší čas, než tady bylo u toho mnohem více zábavy,je taky pravda, že se nevymýšlely takové divoké témata jako teď a tady. Vyhlásit téma a mít na to celý den je pak už o nečem jiném, tam už je dost času na promyšlení přípravu, úpravu a podobně. S tím už si poradí kde kdo ale ukázat co umíš udělat v čase např. dvě hodiny, to už je horší. Ostatně Sol Ti může napsat daleko více o tom co a proč je NT.
Denní téma se tu zkoušelo taky ale neujalo se, byly snad vyhlášena pouze dvě témata, buď nebyl zájem ze strany fotografů, nebo nebyl moderátor, co by se o to staral, nevím už.
8.4.2010 20:38
Noční téma
Kann, myslím, žes' to shrnul dobře. Noční téma sice není nejnavštěvovanější, ale včera zde bylo lidí dost - zvířátka se probírají ze zimního spánku. Ano, přiznávám, nefotím NT. Už mám tou dobou velmi omezené prostorové možnosti a navíc většinou stále ještě pracuji. Různé časové posuny se stejně neosvědčily a tak letos asi zůstane běžet ve stejnou dobu i přes prázdniny.
9.4.2010 18:44
Noční téma
Jen takový malinkatý příspěveček k NT.Nefotím ho, tak bych asi do toho neměl kecat ale myslím si, že když někdo dá návrh na téma a je vybrané,tak by se měl sám taky zůčastnit a nejen z povzdálí pokukovat jak se s tím ostatní perou. Mělo by to být v pravidlech NT,nebo aspoň slušnoští zůčastněných.
9.4.2010 21:37
Povinnost fotit
Hi kann, myslim, ze ne. Svazovat nocni tema jeste vic znamena nemit NT zadne. Jsem rad, ze obcas na NT prijdou aspon tri lidi. Ne, nerozebirejme tady dale NT a nejake povinnosti chodit na NT, menit cas NT atd. Pokusy se zmenou casu byly a nic se nezmenilo. delat NT povinne je kravina, byl bych prvni, kdo by velmi razantne byl pro. NT proste je jake je a kdo ma zajem, ucastni se. Kdyz jsem jeste NT mohl fotit, tak naopak prekvapko temata bylo to, co mne bavilo (to ze fotky nestaly mnohdy za nic to je jina vec).
9.4.2010 22:53
NT
Kann má sice drobet pravdu, že když navrhnu téma tak bych ho měl taky zkusit ztvárnit. Ale pokud to tak neudělám, tak žádná povinnost nic nevyřeší. Za prvé není jak ji vymáhat a za druhé můžu z vlastní zkušenosti říct, že zajímavě vypadající téma leckdy vyplyne z diskuse nebo je dílem náhodného nápadu, což ovšem ještě neznamená, že se ho dotyčnému podaří nějak smysluplně naplnit. A to nemluvím o tom, že mu do toho může něco neodkladného vlézt....
11.4.2010 11:52
NT
Jak píše Ondra, někdy se nevybere téma podle gusta užívátka, nebo se jednoduše nepovede něco alespoň trochu použitelného vyprodukovat. A většina z nás ráno vstává, tak i toho času není moc. Takže případná povinnost fotit, když už se zúčastním spíš asi otráví... a moc účastníků NT nepřibyde.
5.5.2010 23:32
Dnešní NT
Dneska se nám šuplík nějak nepodařil.... odmítá cokoliv pozřít....


TOPlist