v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

6.6.2006 19:12fish 
body
tak prekvapko uplne nedopadlo jak sem si predstavoval, ale myslim si, ze by to mohl byt dobry kompromis mezi galerii uplne bez bodu a zbytecnym handrkovanim proc nekdo da fotce 4 a nekdo 10. hodnoceni jenom libi/nelibi a hodnotit se da jenom se slovnim komentarem. autor muze samozrejme hodnoceni uplne vypnout. mam v rukavu par napadu, jak ty body vyuzit, aniz by to vyvolavalo hromadny nesmyslny hodnoceni a zaroven to autory motivovalo, ale uvidime casem jak se to bude vyvijet. zrusit to muzeme vzdycky ;)
6.6.2006 21:26
"bodý end dojl"
Co se týče bodování, tak mé pocity jsou různé až hrůzné. Osobně ho nepotřebuji a spíš mě potěší komentáře typu "Ty vole kdes nechal voči" a nebo podobné a velice se mi líbí možnost "Jak to vidí jiní". Proto i líbí či nelíbí mi připadne takové nedokonalé. Může se mi líbit námět a při tom může mít spoustu technických chyb a nebo může být hnusná (třeba můj portrét), ale za to technicky vyvedený do všech detailů. A máme tu stejně patovou situaci, jako v dnešní politice. :-)) A pokud by se tu náhodou objevili body, tak proboha jenom néééé do 10-ti !!!
No a jestli ještě můžu pindat a někdo to čte, tak mám ještě jednu "pindu". Nedávno skončila anketa, jak by se měla jmenovat galerie pro nejlepší. Výsledky sice respektuji, ale k mé smůle vyhrál název, který jsem nevolil a který se jmenuje "TOP CVAK". Jen tak mezi námi - nepřipadne vám to takové hloupé. TOP - rádoby zamerikazovaný výraz pro něco, kam si normální smrtelník nesáhne, něco hodně nahoře a k tomu tupé citoslovce "CVAK", které má vyjadřovat stisknutí uzávěrky. Mě to spíš připomíná cvakání zubní protézy nebo cvakaní kleští. Já jsem volil poslední možnost, vím, že tam bylo ZOO, ale jak na sfiňu si nevzpomenu na celý název. Ale myslím si, že by to spíš charakterizovalo fotky a jejich autory na "foto ZOO".
Tak jsem se tu vypindal a došla mi láhev.

Kefča
6.6.2006 22:01
Body
Zatím jsem se do zdejší diskuse nezapojoval, nicméně vyjádřím svůj názor na bodování. Jednak osobní: bodování nemusím a jako jiní se obávám, že to povede ke zbytečným sporům atd. jak to známe z jiných serverů. Když už ale je bodování, tak se mi zdá booleova algebra trošku hrubá pro tento účel :-) 1–5 považuju za smysluplné optimum. A ještě jedna technická poznámka: když jsem poprvé kliknul na jeden z ksichtíků, zjistil jsem, že už nemám možnost to "odznačit", tj. jsem pak už nucen bodovat. IMHO by tam z tohoto důvodu měla být i explicitní volba "nebodovat" (použitelnost je někdy prevít :).
6.6.2006 22:20
karf
kdyz nebudes chtit bodovat, tak proste bodovat nebudes. na co dalsi tlacitko??? ;)
6.6.2006 22:21
ad ksichtiky
me se to libi
6.6.2006 22:27
To edhel
To zjistíš až budeš mít napsanej komentář a omylem klikneš na jeden z těch ksichtíků :-)
6.6.2006 22:31
karf
to jsem jeste nezkousela :D ale je fakt ze jsem schopna cehokoliv ;)
6.6.2006 23:06
panika!
jen tak jsem klikla na jeden z tech drztiku a ono to vlastnenejde ani odkliknout!! :) nebo to musim zmacknout nekde odeslat ci co? :)
7.6.2006 01:06
body
Ono je teda pravdou, ze hodnoceni fotek je velice subjektivni zalezitost a ze to, co se libi jednomu, prijde spatne druhemu a oba si to logicky, technicky a esteticky oduvodnej. Jestli se navic bodovani promita do nejake souteze, tak to VZDYCKY(!!!) prinese zlou krev. A to proto, ze nejenom, ze mame jinej vkus, taky jsme jinak tolerantni, mame odlisne standardty a jsme ruzne fotograficky a mentalne vyspeli. Takze bych se primlouval spis za nebodove vyjadreni a tim, co se dneska objevilo jsem byl inspirovan:
Nachazi se nam tu ikonka devcete na jedne strane, ikonka pirata na druhe a tri puntiky mezi. Co takhle nejdriv kliknout na ikonku, cimz bych vyjadril libi nebo nelibi a ty tri puntiky odstupnoval podle velikosti, abych mohl vyjadrit i jak moc se mi to libi/nelibi? :)
7.6.2006 10:25
re: body
ja si myslim, ze problem vzdycky vyvolavaly body a proto je tady delat nechci v jakykoli stupnici. prednost ma samozrejme slovni hodnoceni. ale to ze mate MOZNOST fotku, ktera se vam subjektivne hodne libi, krome komentare jeste "pochvalit" (at uz to bude casem znamenat cokoli) mi prijde rozumna.

proste tohle neni bodovani jak jsou vsichni zvykli odjinud ;) puvodne jsem uvazoval i o jednodussi stupnici "nehodnotim" a "libi moc" ;) zkratka zapomente na body, je to ciste jenom pro zvyrazneni snimku co zaujal nejvic lidi. navic autor muze hodnoceni zakazat a i kdyby ne, tak ostatni ho nemuseji pouzit.

PS: jeste me napadlo pro vetsi nazornost to prejmenovat na "Pochvala" a "Polepsi se" ? :))

7.6.2006 11:01
well done fish
Mluvíš mi z duše, tohle bohatě stačí, nedělejme z fotek krasobruslení :-).
7.6.2006 11:12
JO jo
Tak to poslední beru (Pochvalu i polepšovnu) :)
7.6.2006 11:32
Jasně
Něco podobného jsem měl na mysli.Nechápu však ten prostřední puntik,to jako že "nevim"? "tak i tak?" A jak se dozví autor na co jsem kliknul?
7.6.2006 11:39
re: lojzik
ten prostredni je tam pro ty co se rozcilovali, ze kdyz neco omylem zaskrtnou, tak se toho nemuzou zbavit. takze prostredni je jako zadnej (ikonku nebo pois dodelame). a autor ani nikdo jinej se zatim nedozvi nic ;) pravdepodobne se to pak bude ukazovat u komentare toho kdo hodnotil, takze by pak v halde oslavnych komentaru melo byt snadno videt ten, ktery to (mozna objektivne, mozna ne) zdrbne, pripadne naopak ;)
7.6.2006 11:44
re.
Jasně ,děkuji.
7.6.2006 15:32
prazdny smajlik
jo, tak to je super! :)


TOPlist