v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

29.10.2008 15:03lojzík 
Pro radost z fotografie
http://www.fotozoo.cz/photo/24579-Phoenicis-Who-will-find-me
29.10.2008 16:18
Pro radost z fotografie
Tak to je opravdu pro radost....sotva se někomu napíšou nelichotivé komentáře, hned to smaže a vystaví znova....
29.10.2008 16:19
Bohužel
ty komentáže patřily k jiné fotografii
29.10.2008 16:22
Bohužel
bohužel ? stačil jsem je ještě přečíst než sto smazala a dobrá polovička byla k této fotce,myslíš, že po tom cos teď předvedla dostaneš další ?
29.10.2008 16:26
Ano
za ty komentáře, které patřily k téhle fotce, jsem ráda, to jsem napsala k té nové, že za ně děkuju. Ale ta druhá polovina patřila k něčemu jinému a kazila to.
29.10.2008 16:26
Ano
a hlavně s touto fotkou neměla nic společného
29.10.2008 17:10
Pro radost z fotografie
29.10.2008 17:07 od Phoenicis
Můžeš mi říct, co jsem ti udělala?
Proč se mi mstíš?



Nemstím se Ti. Požadovala si komentář. Dal jsem ti jich 50.
29.10.2008 17:16
Ale ano
Ale jistě, jinak bys to nedával do veřejné diskuze
29.10.2008 17:20
Pro radost z fotografie
http://www.fotozoo.cz...

Nikdy se nikomu nemstím,milá Phoenicis. Nebudu si psát ani Pm-ky,ale za úplnýho idiota taky nebudu i když ti tak jistě připadám.
Zkráceně napsal jsem k fotce jeden pravdivej komentář,kterej si neunesla a rozpoutala si debatu o "Lojzíkách" a jim podobnej,kteří by chtěli určovat nějaká pravidla. Fotku si smazala v momentě,když ti další dva napsali totéž. podrážděně reaguješ na jakoukoli kritiku a nakonec smažeš vše.
Zkus to znovu.Na mě se opravdu klidně vybodni a užij si komentářů jiných.
29.10.2008 17:22
Lžeš
Pouze jsem se snažila obhájit něco, co ty jsi nepochopil, a tak jsem se stala terčem tvojich útoků
29.10.2008 17:23
Pro radost z fotografie
z mého pohledu se nejedná pouze o konkrétní fotku, nýbrž o způsob komunikace a upozornění na to, že arogancí se ničeho nedosáhne, leda tak autor ztratí zájem o své fotky u uživatelů, kteří byli zpočátku otevřeni k polemice, snaze poradit, nebo si třeba jen pokecat o počasí... A do veřejné diskuze takové téma určitě patří. Proč si vymýšlet fiktivní situace, když je zde konkrétní? :)
29.10.2008 17:23
Jsem Lojza :)
A jsem tomu rád ...
29.10.2008 17:24
Tak se do mě pusťte všichni. Sbohem

29.10.2008 17:25
re:
Chtěla by si obnovit všechny tvoje fotky včetně komentářů? I jiné tebou smazané fotky páva,kde se ti dostalo oprávněné kritiky? Každej si může přečíst můj první komentář a tvou reakci na něj. Od ní se všechno vyvíjí a vyvíjet vždy bude.
Budu psát veřejně. Si ve veřejné galerii. veřejně vystavuješ fotky a požaduješ komentáře.
29.10.2008 17:26
navíc
Phoenicis chtěla jsi upotat pozornost na sebe a své fotografie, u nichž požaduješ konstruktivní a obsáhlé komentáře (Tvá slova, nebo taky lžu?). Lojzík Ti vlastně pomohl, už o Tobě vědí všichni, co se tu poslední dny nachomejtli... promiň, nachomýtli, malé opomenutí českého pravopisu ;)
29.10.2008 17:31
Phoenicis
Vyřešíš to odchodem? Budiž,ale nemusíš. Nechceš-li nebudu ti komentáře psát,ale taky nebudu nikoho poplácávat po ramenou jak je dobrej.
Takových to případů tady bylo opravdu hodně. Většinou někdo někomu vynadá do PM-ky,ten se na něj následně vykašle a jede se dál.OFšem to já praktikovat nebudu!
29.10.2008 17:33
Lojzík
A co jiného mám jako dělat? Vybral sis mě za cíl a já cílem být nechci.
29.10.2008 17:34
Tak se do mě pusťte všichni. Sbohem
Já vím, že se kritika moc nelíbí a pod fousy nejde dobře nikomu ale proč hned smazat všechny fotky? Požaduješ komentáře a když je dostaneš,tak s tím rychle pryč. Standa se snažil u té poslední dobře poradit, napsal půlstránkový popis a tohle má být odpověď na jeho snahu, věnovaný čas a zájem o tvé fotky??
29.10.2008 17:36
DD
lidi neblbněte a přijměte už konečně, že ne vždy musí být diskuze pozitivní a zapomeňte na praktiky typu máš-li jiný názor než já zasloužíš trest... ty jsi dala fotku, lidem se nelíbí, komentáře chceš, tak je napíšou, takže můžou být i negativní a názor si máme právo bránit každej svůj, ale není to důvod k nepřátelství a mazání fotek, teda aspoň podle mýho :-)
29.10.2008 17:36
Kann
Však jsem za ten komentář poděkovala. To je málo? Mám tady někde klečet ještě na kolenou?
29.10.2008 17:37
DD
no ale ten komentář je poučný i pro ostatní, to je jedna z dalších funkcí galerie a proto bych to hned všechno nemazala :-)

29.10.2008 17:38
DD
Já jsem za všechny komentáře, co byly k fotce, poděkovala a pouze jsem vyjádřila svůj názor. Bohužel to bylo popudem k tomu, aby se tady na mě uspořádal hon
29.10.2008 17:38
DD
Nemazala jsem to kvůli těm komentářům, ale kvůli tomu napadání, co se na mě sneslo za to, že jsem vyjádřila svůj názor
29.10.2008 17:39
DD
má pravdu, ale je to vždy jen o lidech. Smazání fotky s opravdu dlouhým a konkrétním komentářem není jen o té fotce a neúctě k tomu, kdo si s tím dal práci, ale i o tom, že ostatní se z toho také mohli poučit, kdyby nebyl autor nedůtklivý...
29.10.2008 17:39
DD
A ty ostatní jsem smazala kvůli tomu, že diskuze, která patřila k jedné fotce, pokračovala u jiných, kde neměla co dělat
29.10.2008 17:40
jaký názor?
já tam krom odporu žádný nečtu... asi neumím číst :(
29.10.2008 17:42
Solitary
Nečteš začátek. To, co čteš, se týká úplně něčeho jiného, než té fotky, u které to je. Myslela jsem, že když ukončím diskuzi tím, že to vymažu, ta diskuze skončí. Bohužel to někomu nestačilo a přenesl ji přes další dvě fotky
29.10.2008 17:43
Můžete mě už nechat napokoji? Budete tak laskaví?

29.10.2008 17:45
Phoenicis
tahle diskuze není o konkrétní jedné tvé fotce, děFče, ale o přístupu, o neadekvátní reakci na kritiku, o mazání fotek s konkrétními komentáři. A netvrď, že nebyly, u páva jsi měla konkrétní koment ode mne (jenom) a jeho oprávněnost jsi sama uznala, tak proč šel do koše?
29.10.2008 17:45
Lojzík:
Byl bys tak laskav a vymazal z galerie tu vytrženou diskuzi? Prosím...
29.10.2008 17:46
Můžete mě už nechat napokoji? Budete tak laskaví?
já Tvému přání vyhovuji :)
29.10.2008 17:46
DD
nikdo na tebe nepořádá hon, jen prostě reaguješ asi skutečně zbytečně podrážděně, myslím, že vetšina z nás se docela zamýšlela nad fotkou i nad komenty ostatních a tak by to asi mělo být :-)

29.10.2008 17:46
Solitary
Protože fotka neměla úspěch a byla zralá na předělání.
29.10.2008 17:47
Lojzík
diskuze není vytržená, komentáře pod fotkou jsou kompletní, nech to tam (teda aspoň já si myslím, někdo nemusí souhlasit)
29.10.2008 17:49
DD
Možná reaguju podrážděně, ale je to proto, že jsem byla podrážděna. A pokud se nemýlím, je ta fotografie moje, takže když uznám za vhodné ji smazat, můžu ji smazat. Slušně jsem tam napsala, že komentáře beru, přečetla jsi si to, což je v pořádku a tak to má být.
29.10.2008 17:50
jájájá
a na ostatní nekoukáš? že by si z toho taky mohli vzít poučení, konkrétně z toho komentáře cetlyka? asi ne, jájájá
29.10.2008 17:51
?...
.....promiňte....jede se tudy dobře na Humpolec?!
29.10.2008 17:51
houmr
nene, tudy se dostanete do koupelny :)))))
29.10.2008 17:53
Solitary
Beru, ale původně jsem myslela, že sem dohodím opravu. Zatím jste mě přesvědčili, že to nemá smysl, že jsem absolutní dement
29.10.2008 17:53
?... :-)
obávám se , že jedeme do Kolína paneee, pojďte budeme si hrát
29.10.2008 17:54
reset
A co takhle ještě jeden pokus?
29.10.2008 17:54
?...
....no,tak bych si vzal teda 20 deka prosím...;)
29.10.2008 17:54
DD
tak to je jediné co tu nikdo nedokazuje, rozhodně to není o tom, že jsi dement... howgh
29.10.2008 17:54
Lojzík
taky jsem pro nemazání.

Phoenicis: ano, poděkovala a smazala, víš jak by to tady vypadalo, kdyby každý za komentář poděkoval a hned fotku smáznul?

Píšeš, že fotka byla zralá na předělání, dobře, s tím ostatně souhlasí každý, ale nebylo by lepší tu stávající tu nechat a tu předělanou k tomu pak přidat pro porovnání?

29.10.2008 17:55
Lojzík
Byl bys tak laskav a smazal tu diskuzi, u níž je moje fotografie?
29.10.2008 17:57
Phoenicis
Bohužel nemůžu tu diskusi stáhnout. Několikrát si mě obvinila ze zaujetí,že si řešim mindráky,diktuji pravidla,kazím radost,neumím napsat nic hezkého,neumim česky a napadám Tě....a eště navíc mě ani nemiluješ.
29.10.2008 18:00
Lojzík
Dobře, tak ji tam nech. Odradili jste mě, což byl asi váš cíl. Máte ho mít. Sbohem
29.10.2008 18:01
diskuze
Phoenics, klikni na červené psaní a můžem diskutovat napřímo :-)

29.10.2008 18:03
Phoenicis
Se ti divim - přišla si na veřejnej server, vkládáš tady fotky a požaduješ komentáře. Když opominu že sama komentáře nedáváš ( nebo sem si toho alespoň nevšim), tak sotva komentáře dostaneš, smažeš fotku ke který si komentáře chtěla.
Je to jednoduchý, máš několik možností
- buď chceš komentáře, ale v tom případě musíš počítat s tím, že se foto buď nebude líbit, nebo nebude pochopeno a v tom případě se ti nebudou líbit ani komentáře
- nebo komentáře zakaž a potom si můžeš myslet, že je fotka suprová a každýmu se líbí
- nebo si z komentářů něco vezmeš a pomůže ti to v další tvorbě
- nebo nic nevkládej
Myslím, že možností by se našlo ještě víc, ale mám takový pocit, že Tě tohle stejně moc nezajímá, takže nebudu utrácet svůj čas....
29.10.2008 18:03
návrh
když se budeme snažit vkládat pěkné fotky, povídat si o nich, za chvíli budou screeny s komentářema daleko, kam už skoro nikdo nechodí koukat, protože času je málo. Zkus to Phoenicis znovu, a uvidíš, že pokud bude snaha oboustranná, dokážeš nám časem vysvětlit svůj osobbitý pohled na fotografii tak, abychom Ti porozuměli, i bez arogance. Prostě obyčejně, lidsky :)
29.10.2008 18:04
nene
Několikrát sem ti napsal. Začni znovu ,beze mne. Nechceš-li tvoje věc. Jsi tu chvilku a ani nevíš kolikrát jsme zde diskutovali a prahli po tom,aby se více komentovalo. Jak se mají ostatní zapojit? Řeknou si: "Něco napíšu a woni to smažou". To se pak do komentování nikdo nepohrne.
29.10.2008 18:06
lojzík
Kdybys byl na mě takovej ošklivej a taky si mě ani nemiloval, taky bych byl šmutnej :))
29.10.2008 18:12
Phoenicis a radost z fotografie
http://www.fotozoo.cz...

...ještě si vzpomínám.Byla si nadšená ,jak ti kdosi upravil fotku a přidal do "jak to vidí jiní",dotyčnej si s tím dal práci,aby ti názorně ukázal jak to myslí. Co už lepšího by člověk mohl chtít? Jasná ukázka jak to myslí. Co si udělala? Smazala si to.
29.10.2008 18:15
Lojzík
Smazala jsem to až dnes, když jsi se do mě začal navážet a když jste mi dokázali, že to tady nemá cenu, že tady se vybere oběť a všichni se na ni sesypou
29.10.2008 18:22
oběť
tak si to shrňme - Phoenicis vložila fotku a chtěla komentáře. Lojzík a ostatní komentáře dali - jenže ne takový který se Phoenicis líbili, takže foto smazala. V tu chvíli byla Phoenicis vybrána za oběť a jako taková byla předhozena davu, kterej se rozhodl ji zdeptat, smazat další foto a donutit ji k rozhodnutí odejít.
Phoenicis - takhle to bylo? Je to tak ?
Zkus popřemýšlet, jestli se vybrání za oběť rovná tomu, když Ti někdo dává dobrý a konstruktivní rady k dané fotce. Pokud si přesvědčena o tom, že je to stejný, pak AMEN.
29.10.2008 18:34
Shadow
Bylo to takhle: Phoenicis vložila fotku a těšila se na komentáře. První komentář o světle okomentovala tím, že nemá možnost do lesa tahat svetla formulací To si mám do nosu zastrčit žárovku? Myslela si, že když to pojme takto vtipně, že to jako vtip pobere i ten, kdo vložil první komentář. Následně se dočkala dalších, které napadaly cokoliv, co ona vyslovila, např. i to, že kdyý jí nekdo řekne, že je to blbě, tak jí to nepomůže, že potřebujue konstruktivní rady. Tak si řekla, že debatu, která se zvrtla úplně jiným směrem, ukončí tak, že vymaže zdroj té debaty. Debata se však přesunula k jiné její fotce. Provedla tedy stejný postup, doufajíc, že to napadajícím dojde. Fotku vložila znovu s přáním, že chce komentáře týkající se oné fotografie. Za každý komentář slušně poděkovala, ale bohužel - diskuze se vrátila i sem.
Bohužel člen debaty se rozhodl dále Phoenicis deptat, neprve vložil kopii debaty do veřejné diskuze a pak i do galerie. To dovedlo Phoenicis k názoru, že není na tomto serveru chtěná, že je na ní uspořádán hon.
29.10.2008 18:41
re
No takže asi takhle - na tomhle serveru není zvykem na nikoho pořádat hony. Alespoň jsem si toho do dneška nevšiml a to už tu jsem celkem dost dlouho :)) ( že by mi něco uniklo ? ) Takže jde možná o tvé reakce. Ono reagovat v prostředí kde tě nikdo nezná, neví jak reaguješ normálně stylem " to si mám strčit do nosu žárovku " není zrovna moc good a málokdo pochopí že jde o vtip. Jde o to jestli chceš komentáře a tím pádem i komentáře které se nemusí líbit a nebo je nechceš. Myslím že na poplácávání se po zádech jsou jiné servery, kde členové pro 7 bodů udělají téměř cokoli. tady je to jiný, ne každýmu to sedí a vyhovuje. Musíš si vybrat a rozhodnout se.
29.10.2008 18:41
shadow
sorry, upřesňuji. Druhou fotku dívka vložila jednou, u té byla dlouhá debata kterou smázla, a vložila ji podruhé, že chce komenty pouze k této fotce (i když u prvního vložení téže fotky komenty konkrétní byly). Pod tou podruhé vloženou fotkou cetlyk napsal dlouhý a konkrétní, obsažný koment, za který dívka poděkovala a fotku i s tím komentem smázla, stejně jako celou svou galerii. Jen pro přesnost :)
29.10.2008 18:50
Nová fotka
Dobrý den, jmenuji se Phoenicis, začínám znovu, a právě jsem sem vložila svou první fotku. Tak jestli Vás bude zajímat, tak se na ni mrkněte... :-)
29.10.2008 18:51
AMEN
jsme se domluvili, že končíme tudle diskuzi a uděláme tlustou čáru. Trochu jsme si vysvětlili, trochu se budeme snažit pochopit v dalším, i Phoenicis i sebe:)
17.5.2009 18:39
jozeFe, pro radost z fotografie
...si zde může dovolit komentovat fotografii každý zvířátko a jsme tomu rádi. Ty si to pojmul tak,že si fotku s komentáři prostě VYMAZAL. I tem kdo třeba začíná se tu může vyjádřit. Jestliže to nejsi schopen zkousnout,pak stačí zaškrtnout ,že wo komentáře nestojíš a hotoFka.
17.5.2009 19:11
pro radost z fotografie nejen Jozefovi
Mně nejvíc zarazila slova: „myslím si,že oprávnenú kritiku môže mať len človek,ktorý sa vyzná vo fotení.“ Takže Jozef si nárokuje právo posoudit, kdo ze sdejších užívátek se ve focení vyzná a kdo ne... pouhým nahlédnutím do galerie dotyčného... bez znalostí použité fototechniky, délky praxe, ať se věnuje dotyčný kterékoliv kategorii od aktu přes krajinoFky či architekturu až po makro napříč celým spektrem... hmmm, to si troufne málokdo. Ale když už teda má jasno, kdo se ve focení vyzná a tudíž je oprávněn mu jeho fotky kritizovat, ať to zveřejní pod fotkou a ostatní jeho fotky budou přecházet bez poFšimnutí... taky řešení ;)
Ovšem zásadní podle mého názoru je to, že komentář a kritika není jedno a totéž. Snažíme se začínající či nesmělé podpořit ba přímo vyprovokovat k tomu, aby se nebáli napsat svůj názor k ostatním fotkám, ale postoj, který zde prezentoval Jozef je přesně tím, co je odradí a naši snahu potlačuje, ničí... A to je na tom to nejhorší. Proto si dovolím poprosit všechny, kteří našli odvahu a fotky ostatních komentují, ať se takovým názorem nenechají odradit, rozhodně je menšinovej! Vždyť máme stejného koníčka a to nás spojuje! Nebo ne?
Hezký nedělní večer Fšem, těm co se ve focení vyznají i těm, co se o to teprve snaží :)

17.5.2009 20:10
děkuji
Solitary za jasné shrnutí.
17.5.2009 20:21
díky
Ačkoli jsem se přímo neúčastnil původního hodnocení fotografie jmenovaného - víceméně jsem onu fotku zjistil až po upozornění Huga, že zde proběhla podobná diskuse - dnes mi to nedalo abych se jmenovaného nezeptal, proč vložil stejnou fotku ačkoli ví, že nedopadla v komentech ostatních dobře. Následně se objevila již uvedená věta.
Musím souhlasit s tím co k věci nyní napsala sol a to od počátku do konce, tudíž i já se připojuji s jasným díky a zároveň se distancuji od podobných nároků určovat kdo se ve focení vyzná a kdo ne. Mohu mít samozřejmě svůj názor kdo kam patří ale za sebe bych si dovolil pouze určit kdo je mi stylem focení blízký a kdo fotí řekněme téma, které mě dosud neoslovilo. To že nechápu někoho styl podle mne ještě neznamená, že se ve focení nevyzná - aspoň tak to vidím já.
Sol díky.
17.5.2009 21:13
;-)
To sel jednou Pepa do hospody a prinesli mu fakt hnusny knedlo-zelo-vepro. Kledliky jako sutr, zeli plavalo v nejaky cerny vode, maso nedopeceny, no proste se to nedalo jist. Pepa si zavolal cisnika a rikal mu, at si to jako odnese, protoze tohle se fakt jist neda. Cisnik na nej mrknul a pak se opta "a vy umite uvarit knedlo-zelo-vepro, pane?". "Neumim, vadi to necemu?" rika Pepa. "Neumis, tak nekritizuj a dej se do toho" povida cisnik a bylo po debate, asi ;-)
18.5.2009 03:00
pan jozef:-
panu jozefovi jsem udelil bann na dva tydny na vychladnuti ....
5.4.2010 20:08
Zákaz vstupu
Jsem si právě udělil...


Po nedávném setkání s pár přáteli, mimochodem výbornými fotografy, jsem si tak řekl, že by bylo škoda nechat fotozoo chcípnout. Začal jsem opět komentovat, dokonce se sem tam vyprsím s nějakým výcvakem. Hlavou se mi honila nejedna myšlenka na znovuoživení témat měsíce nějakými lepšími cenami než tiskem fotografií. To všechno proto, že jsem tu tomu dával naději.


Marně. Promiňte mi ten výraz, ale dnešní ejakulát dvou "uživatelů" mne nutí se stáhnout do ř... a nechat fotozoo svému osudu.

Minimálně do doby, nežli se změní možnost zanášet galerii.


Přeji všem krásné jarní dny a dobré světlo.
cetlyk
5.4.2010 20:30
Zákaz vstupu
Stando, nenech se znechutit nějakými pitomci, kteří neunesou dobře míněnou radu nebo kritiku. Prostě s na ně vyprdni a věnuj se ostatním, je tady určitě dost dobrého osazenstva, kteří tvé připomínky vemou rozumně.
5.4.2010 23:07
Zákaz vstupu
Stando neblbni. Kvůli dvěma pitomcům přece nestojí za to poslat zoo ke dnu. A to říkám s vědomím toho, že jeden "dobře" mířenej pitomec dokáže rozklížit sebelepší tlupu.... Nenechme je to tady rozbít....
6.4.2010 10:32
něco jsem propásl?
zvědavost mě nedá, abych se nezeptal- cože to bylo za ejakuláty? :) Asi jsem to minul, nebo už je to smazáno?
Sice nevím o co šlo, ale Stando - přece se nenecháš otrávit někým (něčím), doufám, že jsi nemyslel vážně, že se stáhneš, páč tím se nic nevyřeší. Takže hlavu vzhůru a s ejakulátama si hlavu nelámej ;))
6.4.2010 10:53
něco jsem propásl?
taky jsem zatím nezjistil co Standu tak nadzvedlo? Ví někdo, kde to je? Taky se připojuju, nenech se otrávit...
6.4.2010 12:48
Zakaz
Nic osobniho se nestalo, jen jsem nejak neunesl to, ze lidi ktery tu clovek nevidi kolikrat jakou dobu, tak sem najednou vlitnou, vyklepou sve vytvory a zase zmiznou. Kdyz je to tak uspokojuje, prosim... Ale kua proc hned plnej limit pekne za sebou. Kdyz to udelaj dva jako vcera, tak na monitorech se slabsim rozlisenim je v tu ranu prvni stranka jejich. To mi vadi. At si prijdou, vlozej si sem fotku a pospichaji jinam. Je to jejich problem, kazdy takovy server je vlastne komunita a ta se k takovym jedincum nakonec vyhradi. Protoze co si budeme namlouvat, takovych cvakalku jako jsme my, je dneska za korunu plnej vlak.

Nechci nic vic, nezli pro kazdeho stejne moznosti. Pokud mozno normalni moznosti, odpoved ze tak at si sem i ostatni davaji fotky po ctyrech ci peti neberu.

Dokud se tohle nezmeni a admini neomezi pocty vkladanych fotografii v jeden den, tak tu nejsem.

Klidne utery a treba nekdy navidenou.
6.4.2010 14:47
Zákaz
Tak to pes dokáže pochopit. už se jednou proti tomu ozval, a byl na psa brán klacek. a od tolika lidí, že už se pes znovu neozval. souhlasím s cetlykem. omezení buďiž pro všechny stejné. nebo na požádání, povolení serie, od adminů.A to povolení určitě nedostane ten, kdo sem jednou za čas nasype fotky, a potom ho není vidět, kolik týdnů i měsíců. nezůčastní se žádných diskuzí, ani nedá koment nikomu.takový mne taky ser.......... to, no haff .
6.4.2010 15:18
Zákaz
Tak to taky chápu. A souhlas se psem, taky jsem se ozval taky narazil. A mělo by to tak být, denně max. jedna fotka a pokud serie tak by buď měla mít vlastní šuplík a na hlavní stránce by se zobrazovala pouze ta první anebo ať si serii dají ke své fotce do kolonky " jak to vidí jiní".
6.4.2010 15:22
Zákaz
Joj, tak totok. No to má Standa i hafan pravdu. Je to divný, takový náhlý výron beze slova a před i po dlouho nic...taky jsem na to koukal jak tele a myslel si svý...omezení klidně na jednu za den, série se dá řešit domluvou s adminem, nebo je dát jako přiložené.
6.4.2010 15:26
vstupování
Pravda - jak Standova, tak psí - série pěti vložení naráz je kapánek přenošená, spíše polatná minulosti.

Pokud mohu dát k fotografii neomezený počet dalších cvaků pod rouškou "jak to vidí...", tak naplním sérii a nepotřebuji plevelit titulku galerie.
6.4.2010 15:43
limit
Schválně jsem se kouklo do archivu anket. Na toto téma probíhala diskuse na podzim 2008, i byla vypsána anketa, vítěznou se stala volba jeden snímek za den s možností přidat "podfotky" do série. Že na to admini nereagovali neovlivní nikdo, než oni.
I proto mi tyhle ankety připadají zbytečné, jen sem-tam se najde anketa, jejíž výsledek je uveden do praxe. Je mi to líto, ale víc mohou udělat opravdu jen admini.
Tahle situace totiž štve víc lidí, nejen zde reagující...

6.4.2010 17:06
zákaz a tak...
Překvapení u někoho, co se to jako Teď děje, mě fakt "překvapuje"....

...dle mého, je Zoo už pěkných pár měsíců tak nějak trochu "nemocný",
stačí se občas dívat a "počíst" výrony sestavené s citoslovců a člověk neví, jestli je na správný stránce, nebo zabloudil do galerie typu "Rajče" říznutý s blogem dementních starců...
Je mě jasný , že sem nikdo nikoho nenutí chodit, ale je to tak trochu škoda.
Jestli má být tahle galerie zase o fotkách a komentářích, změna limitu je jen jeden z mnoha kroků jak z toho ven...
tak zatím...

6.4.2010 17:11
zákaz a tak...
Možná by nebylo na škodu nějaké ty kroky napsat. Jen tak se to tu hne dál a snad k lepšímu.
6.4.2010 17:31
limit
Zdravím všechny. Záměrně neužívám slůvka zákaz, neb jakékoliv zákazy se mi příčí a ono tu tu není o zákazu, ale jak Sol správně zvolila výraz LIMIT. Zde to je o povolené kvótě. Jsem v jedný řadě s Cetlykem, Psiskem, Kannem, Radouchem a dalšími. Já sám sem dávám málo fotografií v porovnání s jinými autory v galerii. To množství vede jen k salátu a všemožným bezceným, nehodnotným sobě si hodně podobajícím vejcvakum. Fotka má být svým způsobem zahalena trochou tajemství a má něčím v ní skrytým překvapit. Řady zde si velmi podobných fotek nemaj žádnej smysl. Pokud má někdo hodnotnou serii tak mu admin na požádání ochotně otevře dvířka. Sám jsem to 2x použil v případě 1968 a Normalizace. Hugo obratem vyhověl. To by tu za chvíli lidi vysypali rovnou celou kartu, mělo by to být tvůrčí a ne na běžícím páse. Podle mne 1 fotka na den je dobrá volba. Je hodně málo lidí, kteří by den co den stvořili dobrou hodnotnou fotografii. Já tedy ne ani nemám takovou potřebu. Možná to je taky tím, že sem vyrostl na celuloidu a takhle se necvakalo, to mám vžitý a stejně zacházím s digitálem, byť bych moh nacvakat na kartu třeba 1000 snímků, mám prostě vžito že na filmu je 8 nebo 12 políček, příp.36, nebo taky s velkým formátem co kazeta to dva obrázky a to dosti drahé a vlastně s tímhle vžitým pohledem se pořád dívám fotograficky na svět. No to bych se rozpovídal a spěchám, takže já jsem pro 1 fotku na den limit a nesčítat jako dosud že za 20 dnů půstu jich tam někdo nasype 20 najednou. Zdravím celou jarní zoologickou J. E. :) :) :)
6.4.2010 17:54
...
tak to mě nedá , přiložím si polínko - J.E. to trefil ;)...jasně, že za to může Digitál, to je jasná věc ...
(36 snímků na filmu nevyplácám ani za měsíc...naopak po změně tady ale nevolám, mě to vyhovuje páč bych si musel pořizovat scaner a to se mě teda nechce ;)
----
kdo by jste chtěl ale začít třeba fotit, tak brzy nastane den k tomu jako stvořený...
http://www.pinholeday.org.../
6.4.2010 18:02
těžko,těžko
...asi tak v září 2008 sem toho tady napsal mraky.Neudálo se nic,pranic :(


...no digitál wopravdu může za přehršel cwaků . Ale je to spíš v lidech,já mám prázdou kartu už pěkně dlouho.
Cwaknu...a mažu a mažu a mažu...
6.4.2010 18:20
těžko,těžko
cha cha já ani moc nemažu, neboť moc necwakám, fotografovat se musí hlavou, foťák je jen nástroj :) :) :) J. E,
6.4.2010 18:23
re
Nechci rejpat, ale sol to napsala přesně - anketa byla a do dnešního dne k ničemu - není to útok na adminy, mají svých starostí jistě dost, ale nemluvíme o pár dnech od konce ankety - no nic, třeba přijdu o účet :))) Ne vážně fotozoo je opravdu marod a je to věčná škoda, s Cetlykovo názorem se plně ztotožňuju, vysypat kartu a zmizet ? A proč proboha ? Osobně si těchto lidí a jejich fotek téměř nevšímám, ale to není řešení - řešením je stanovený limit, nebo vstupní x členná komise složená z těch kdo umí a to dobře víme kdo tu takový je, popř. placené členství. Nemá smysl má slova dále rozvádět, už tu podobné návrhy byly, ale jsme pořád tam kde jsme byli.
Jinak lojzíku neboj, já taky mažu a mažu a mažu :))))
6.4.2010 18:29
re: J.E.
No jo,tam bych se chtěl taky jednou dostat,aby to tam pokaždym klapnutí zrcátka bylo :)))
..tak se aspoň snažim nezasírat a nenasírat :)))..to sem chtěl říct.
6.4.2010 20:47
info z archivu
závěr si udělejte sami:
Jaký limit pro vkládání fotek do galerie považujete za vyhovující? [16.09.2008 17:53]

stávající: 8x
1 foto za den, 3 za týden: 3x
1 za den + 4 přidané, pokud jde o sérii, 3 za týden: 36x
1 za den, 5 za týden: 3x
1 za den + 4 přidané pokud jde o sérii, 5 za týden: 20x
jiný, návrh napíšu do PM Solitary: 13x (pokud si vzpomínám, přišly mi dvě, možná tři PMky)

Máte návrh na smysluplnou a prospěšnou anketu? [01.06.2009 12:03]

ano a svůj návrh nápíšu: 2x
ne, nic mě nenapadá: 15x
tyhle ankety jsou k ničemu: 12x

A další o kvalitě komentářů, jejich smyslu, návrhy aby komentované snímky byly po určitou dobu nemazatelné...
Co dodat? I já se snažím jako lojzík, nezasírat :)))
6.4.2010 21:03
re: komise, inflce atd.
Drobet plknu - komise a vstupní hodnocení je asi nerealizovatelné (pánové a dámy, kdo a především jak dlouho by se tomu věnoval dostatečně pravidelně tak, aby byla odpověď adekvátně včas, apod.) Tohle by mohly prostě suplovat komentáře. Pokud jde o limit - tam je myslím platný výsledek ankety a záleží, kdy bude realizován. Pokud jde o inflaci fotografie jako takové - ono by to mělo být o soudnosti, ale když vidím, kdo je schopen se přihlásit na nějaké ty ankety Superstar apod. 8-(, trpí tím všechny veřejné fotoservery. Tak a teď jsem si to protože jakmile vložím někaký obrázek, hned dostanu za uši. Ale dobře mi tak.
Já fotím jednak rodinku (obrázky do alba, ale i tak je to s mírou a přesto hodně mažu, protože děti jsou fakt rychlejší než mé klouby) a pak občas zkusím si udělat pro radost nějakou tuctovku (fakt, at ddělám co dělám, na víc nemám) a tak se např. snažím jeden kostel vyfotit už dva roky a pořád to není ono.
6.4.2010 22:20
zákazy limity komenty
kéž by bylo takhle živo pod každou fotkou.... Změna pravidel by asi prospěla - 1 fotka na den,to závisí na adminech, ale jen bych chtěl říct - je to taky na nás, jaký to tu je, názor - stáhnu se a přijdu až se to tu zlepší, to tenhle server k lepšímu neposune :(
6.4.2010 22:41
zákazy limity komenty
"názor - stáhnu se a přijdu až se to tu zlepší, to tenhle server k lepšímu neposune" asi neposune ale možná urychlí rozhodnutí adminů o změnách pravidel.
Na jiných webech se u fotografa objevuje počet vložených fotek, počet odeslaných komentů a počet přijatých komentů. Z toho se pak dá vycházet, jak je kdo aktivní a podle toho taky dělat nějaká ta opatření. Komentíš = můžeš vložit jednu fotka denně, nekomentíš = jedna fotka týdně, popřípadě i míń. A sypači se odsypou jinam.
7.4.2010 11:07
limity
Musim se priznat, ze ta anketa mi uplne unikla. Trochu mam podezreni, ze tu visela v dobe, kdyz jsem byl s hugem na dovce mimo civilizaci, takze jsme ji pravdepodobne ani jeden nevidel. Navic podle udaju v databazi tu ta anketa visela ctyri dny, coz se muze pomerne snadno stat, ze ji ani nestacim zaregistrovat i kdybych na dovce nebyl. To neberte jako vymluvu, spis konstatovani, jak to je. I kdyby to bylo neco co bysme s hugem udelat nechteli, dozvedeli byste se to. Nikdy to tu pokud vim nefungovalo tak, aby nejaky navrh zapadnul bez naseho komentare, byt jen s vysvetlenim, pro to nemuzeme nebo nechceme udelat.
Takze pokud chcete jednu fotku na den, mate ji mit. Osobne si ale nemyslim, ze to neco vyrazne zmeni.

7.4.2010 11:41
Omezení
Ahoj, nakoukl jsem po půl roce a koukám, že tu jede stejná debata jako tehdy (nebo to bylo ještě dřív? už si to nepamatuju) :-). Vzhledem k mé zdejší pasivitě mi do toho nic moc není, ale přece jen si neodpustím dotaz na omezovače limitů: Právě teď visí na titulní straně galerie víc než polovina fotek už třetí den, navzdory tomu, že několik lidí využilo možnost vložit víc snímků za sebou. V čem se podle vás Zoo zlepší, když tahle možnost ubude? Je opravdu tohle hlavní problém tohohle serveru? :-))
7.4.2010 11:57
Limity
Lukasi mas pravdu, klima nevyresi omezeni poctu vlozeni za jeden den. naladu si delaji uzivatele. Nikomu ani nechci nic zakazovat, nic prikazovat. Jen jsem vystoupil proti moznosti vkladani haldy dat najednou jednim uzivatelem. Zamerne neuzivam termin fotografii. Proc? O tom si kazdy muze udelat usudek sam.

Zakaz jsem vystavil sam sobe do doby, dokud bude moznost vkladani takova jaka je. Pokud to zustane tak jak to je, tak ani ja sem chodit nebudu.

Nestojim o body ani miliony "nahledu", chci mit jen misto, kde se sejdu se stejne postizenymi lidmi a obcas si s nimi budu moct pokecat o obrazcich. At uz vecne, nebo popichovacne je myslim jedno. Kde mi muze nekdo pomoct s problemem, poradit jak neco udelat jinak. Ale hlavne misto, kde se dockam zpetne vazby na me vytvory. To je to co prece vetsina lidi ve vsech galeriich chce.
7.4.2010 11:58
to fish
Abo, anketa o limitech byla vypsána na základě tenkrát dost velké a dlouhé diskuse a pak byla nahrazena (po 4 dnech) další anketou, týkající se mazání okomentovaných fotek. Ono to vyplynulo z následného pokecu, protože hlavní výhrady byly k tomu, že sem někdo vysype fotky a zmizí bez jediného komentu, načež ti kdo komentují samozřejmě reagovali, že nemá smysl psát komenty, když dotyčný "nepochválenou" ale konkrétními připomínkami okomentovanou fotku hned smaže.
Takže všechno se vším souvisí a je to vždy jen a jen o přístupu jednotlivých užívátek.
Jak bude galerie vypadat záleží především na užívátkách, admini ovlivní pouze technickou stránku, ne tu lidskou.
Přeji všem krásný den :-)
7.4.2010 14:06
chjo
souhlas s Houmrem a Cetlykem, je to čím dál horší a je mi líto, že postupně odcházejí (a ti co to ještě neudělali to mají v hlavě) lidé, jejichž názor na moje zvratky(fotky) mě HODNĚ zajímá, stejně tak jako mě zajímají ty jejich!
8.4.2010 01:29
taky připindnu
Nemám rád "sypání" fotek. Nemám rád uživatele, kteří sem hodí byť i jen jedinou fotku občas, ale v životě od nich není vidět žádná reakce, žádný komentík, a to ani jako odpověď u jejich vlastní fotky. Zoo je dle mého (nebo by měla být) postavená na komunikaci užívátek a k pouhé prezentaci fotek(dat) slouží jiné galerie (flickr, rajče, či v nejhorším i facebook). Ale........
Udělal jsem si malou statistiku:
Prolezl jsem si v hlavní galerii první kvartál letošního roku a spočítal "potenciální sypače" (dávky 4 nebo 5 fotek v jeden den a přibližně stejný čas). Proč potenciální? Protože jsou mezi nimi i užívátka na zoo aktivní, a tedy do kategorie sypačů nespadající. A vyšel mi tento přibližný výsledek:
celkem cca 90 dní, 38 stran v zoogalerii, t.j. cca 1140 fotek, a naproti tomu 27 případů potenciálních sypačů, 120 fotek v těchto případech. Z toho vychází statisticky přibližně každý 3. den případ a přibližně 10% fotek v dávkách. Procento to není malé, ale fakt si myslíte, že změna limitu (proti kterému jinak osobně nic nemám) bude mít na zoo zásadní vliv? A tím spíš pokud bude prosazována poněkud afektovanými demonstrativními gesty (promiň Stando). A každopádně náznak započatého rozpadu (zde pevně věřím že se mýlím) "zdravého jádra" fotozoo je pro mě něčím opravdu velmi smutným.

A ještě bych si rýpl do oblíbeného názoru "může za to digi". S nástupem digi se rozšířil tzv. cvakálizmus. Plodí se spousta obrazových souborů protože to nic nestojí (sleduju to i na sobě, i když se s tím snažím bojovat). Ale přesto: může za to digi? Kdyby byl film i se zpracováním za hubičku, jsem si jist, že by to vypadalo stejně - ono podstatou problému je totiž to, že člověk k lecčemu potřebuje bič aby se sebou něco udělal - v tomto případě bič finanční, který je na straně analogu. Ale problém tedy netkví v technologii, ale ve člověku. Je jen snadné a lákavé ho na technologii hodit.

Omlouvám se tímto za dlouhý elaborát, snad se v něm najde i nějaká ta smysluplná informace.
8.4.2010 02:21
...
1140 fotek za 90 dni je prumer cca 12,7 fotky za den.

Kolik casu zabere napsat jeden komentar u ktereho se budes snazit aby mel alespon patu, nebo jen neco rekl o tom co si o te fotce opravdu myslis? Jestli ti 10 minut nepripada na jednu fotku moc, da tomu nekdo tady fakt tu hodinu az dve hodiny denne + jeste cas, aby se vracel pro pripadny odpovedi? Ma to bez podobnejch debat u fotek tady vubec nejakej smysl?

A to uz vubec radeji neuvazuji o tom, kolik randalu obcas takovy komentar a odpovedi zpusobi.

Standa na hrad ;-)

8.4.2010 09:03
...
Já jsem teda po zamyšlení došla k závěru, že jsem skoro sypač, ale netušila jsem, že je tu s tím takový problém. Navíc přísnější sebekritika u mě funguje s postupujícím mým "fotověkem" snad líp a líp,tak už 5ti fotkové série nedělám. A nemám nic proti limitu 1 fotka za den. Ale když už stvořím sérii, tak přežiju, že se mi někdo vyjádří souhrnně pod jednou fotkou ke všem... čtyřem řekněme...navíc mám dojem, že ne každá z těch 1140 fotek má ambice někoho vyprovokovat k debatě, ale i to je o lidech...

Mně osobně vadí spíš to, že to tu trochu fejsbůkovatí. Co do kvality fotek. Ač se nepovažuji za super fotografa, tahle disciplína tvorby mě zajímá a pochopím, že nedostanu ke každé fotce komentář typu jééé líbí:-). Ti, co zoo tvořili v minulých letech a byli jeho součástí, mi byli a jsou svojí tvorbou i názory sympatičtí (i když jsou to názora někdy protichůdné, ale i z toho se dá těžit) a ač Vás znám jen pár a trochu, fakt je mi líto, že mizíte...

Tak snad to se zoo dopadne dle většiny...
8.4.2010 09:25
...
Když už jsme u komentování a diskuzi pod fotkama...
Problém některých lidí co dají svůj výtvor do veřejné galerie je ovšem ten, že nejsou schopni strávit jiný názor druhých, než by si sami přáli. Jiný pohled se často bere osobně jako útok na sebe sama, ne jako pohled druhého člověka co jim věnuje ČAS se na fotku vůbec podívat a napsat jim svůj pocit jaký mají.
Jestli není někdo sto ustát jiný názor a bere se příliš vážně, bez toho aby si fotku obhájil, aniž by začal např. lustrovat komentujícího co se to vlastně opovažuje vůbec psát, protože nemá vlastně nárok mít svůj názor, protože sám fotí jak idiot...nemá smysl na takovou galerii vůbec psát komenty natož vkládat fotky.
Malý příklad :
http://www.fotozoo.cz...
(být to moderovaná galerie - 4 uživatelé by měli banána, aby si to na nějaký čas v hlavě srovnali, proč vlastně fotí...
(a pro mě je tohle důvod, proč mít "svůj zákaz"..)
mějte se...
---



8.4.2010 12:27
Facebook
Me to tak pripada uz delsi dobu, mila Maco&Mico ;-)
http://www.fotozoo.cz...

8.4.2010 14:23
Facebook
Ano Hynku, přesně tuhle diskuzi a tenhle tvůj názor jsem si tu pak vybavila vícekrát.
8.4.2010 15:37
...
Houmr dík za link, tahle diskuze mi utekla. No, nestačím zírat :(
8.4.2010 16:33
fotoZOO pro radost z fotografie :-(
Dlhšiu dobu som tu nebol a ako to tu čítam, o veľa som neprišiel...

Mrzí ma, ak aj mojich päť fotografií z prvého apríla prispelo svojou kvapkou do Standovho pohára. K foteniu sa dostanem málo a ku komentovaniu už vôbec :-( Standu si vážim - ďakujem mu (i mnohým ďalším) za mnohé rady. Budem rešpektovať to, o čom píše, bol b y som rád, keby som si pri občasných návštevách tohoto servera mohol pozrieť (aj) jeho kvalitné fotografie. Avšak to, čo čítam v tejto diskusii (i v priložených linkoch) mi pripomína situácie na tom predchádzajúcom serveri, z ktorého sem pri vzniku fotoZOO mnohí z nás prešli a tešili sa na kľud, bez osočovania a bez všelijakých osobných výpadov. Vecná kritika každého fotografa (či začínajúceho alebo hooodne pokročilého) môže len posunúť dopredu a naučiť ho niečo nové. Ide o to, či je kritika za prvé podaná stráviteľným spôsobom a za druhé prijatá s pokorou. V diskusiách som slovo "pokora" kdesi videl, no pre viacerých je to neznáme, cudzie slovo. Miesto toho tu vnímam ješitnosť, vnucovanie toho jedine správneho môjho názoru, slová zákaz, limity, vymazať, odchod... Kam sa vytratila radosť z fotografie? To vážne už nemáte z fotografovania radosť? Tak sa na to vykašlite! Takýmito diskusiami server dostanete presne tam, kde je asi drvivá väčšina fotoserverov, no tam býva vojna kvôli bodom. Ale tu?

Pomaly aby sme sa začali hanbiť, že sme boli pri vzniku :-((

Obnovte svoju radosť z fotografie!

Zajda
8.4.2010 18:43
.....
Zase mám " své dny " tedy období kdy se sem dostávám jen sporadicky a k focení téměř vůbec. Nicméně na tuhle rozjetou debatu včetně té z odkazu houmra reagovat musím jednoduše a tak se pouze zeptám - Zavíráme krám, nebo se tu pokusíme zvednout fotozoo a bavit se o fotkách pod fotkama ? Tak složitá ta otázka snad není ne ?
1.5.2010 11:38
zákazy + limity
Jen vytahuju na povrch a mám skromný dotaz... bude někdy uskutečněné to slíbené vkládání pouze jedné fotografie denně? Nebo to opět zůstane při starém.
kann
2.5.2010 01:05
zákazy + limity
... a nebo tak... Jirko vypadá to, že za bé je správně ...
2.5.2010 08:44
zákazy + limity
sakra, co se tu děje?
2.5.2010 11:50
Re: zákazy + limity
V posledni dobe jsem nemel na upravy cas a musim se priznat, ze po probehnuvsi diskusi ani naladu. Prestoze si porad myslim, ze omezeni poctu vlozenych snimku denne nicemu nepomuze, udelal jsem jak jsem slibil a od ted lze vlozit jeden snimek za den.
Zaroven bych rad upozornil na slovo JINI u funkce "Jak to vidi jini". Byl bych moc nerad, aby se z toho stala nahrazka hromadnyho vkladani, protoze to je pro me horsi nez souvisla serie v galerii. Puvodne jsem uvazoval o tom, ze uplne zakazu vyuziti tyhle funkce autorem puvodniho snimku, ale nakonec jsem zvolil kompromis, kdy se na doplnenou fotografii k vlastnimu snimku vztahuje stejne omezeni jak na hlavni galerii. K cizim snimkum lze stejne jako doted pridavat bez omezeni.
Takze stavajici pravidla:
- jeden snimek denne
- k vlastnimu snimku jeden fotokomentar denne
- k cizim snimkum neomezeny pocet fotokomentaru

Vyjimky lze udelit, ale pouze za nejakym specialnim ucelem, pravdepodobnejsi bude v tech pripadech zrizeni oddeleneho tematu mimo galerii.

PS: protoze vim, ze nove nastavena pravidla lze ruzne obejit, predem rikam, ze bych byl rad, kdybyste to nikdo nedelal. Pokud na neco podobneho narazim, bude nasledovat upozorneni a v pripade dalsiho poruseni bez vyjimek smazani galerie a zruseni uctu.
2.5.2010 13:14
Děkuji fishovi za nová pravidla :)

2.5.2010 13:21
Je konec seriim
Jinymi slovy - od nynejska je konec seriim na fotozoo. Tohle tedy nicemu neprospeje. Rikalo se o tom, ze prave moznost "Jak to vidi jini" muze slouzit k tomu, aby clovek dal serii a nezaplacaval hlavni galerii. Obavam se, ze napriklad reportky z cest na sever nemaji sanci se tu objevit - nez bude moci vlozit dalsi foto, uz bude zase v Norsku.
2.5.2010 13:24
konec serii
je to fakt tezky - ton teto diskuse mi opravdu nevleje elan do zil... budeme to muset cele nejako prekopat, zjevne ani jedna z variant neni optimalni ...
2.5.2010 13:30
Konec sérií
Gratuluji zastáncům zákazů a omezení k úspěšné likvidaci jedné z nejzajímavějších vlastností tohohle serveru, který ho odlišoval od desítek podobných. Jinak viz jetys, nic jinýho se k tomu napsat nedá :-).
2.5.2010 13:45
Konec serií
Co takhle přestat mlejt pantama a začít něco dělat?
2.5.2010 14:32
Konec serií
Tak OK když už................
2.5.2010 16:41
Konec serií
Na fotosérie z cest může Hugo zřídit šuplíček - třeba :)
2.5.2010 17:07
Konec serii
anemone: To se bude pro kazdyho zarizovat šuplíček?

Souhlasim s Jetysem. Moznost davat serii "najednou" pod jednu uvodni fotku, jako fotokomentar, tu byla hodne vyjimecna a diky ni slo "neroztahovat" se se serii po cely galerii.

Jedna fotka denně, klidně. Ale doufam, že je vam jasny, ze se spousta lidi bude prezentovat jednou fotkou denne, ale neustale.
2.5.2010 21:09
Konec sérií
Nazdar fotolidi. Tak jsem se zase po měsíci vrátil domů, připraven se s vámi podělit o pár cestovních zážitků, než půjdou na papír a do časopisů. Koukám ale, že se tu opět mnoho věcí změnilo. Asi tak jako Jetyse, Baara a mnoho dalších mne na tomto serveru bavila možnost něco sdělit, něco pár fotkami odvyprávět. Je to má práce a tím pádem asi také trochu deformace. Možnost po měsíci cestování umístit jeden snímek pro mne celkem ztrácí smysl. Tož se asi také budu zase muset pohlédnout jinde, popř. nechat vše jen pro své, osobní stránky a pro své chlebodárce. Aspoň si občas zajdu s vámi trošku požvanit nad vašimi.....respektive pod vašimi snímky. Jinak v pohodě - nemám s tím problém - tím se nikterak neloučím. Jen se tu asi objevím ještě trochu sporadičtěji, než doposud. Je to samozřejmě záležitost správců serveru a většiny uživatelů a tomu je třeba se podřídit. I když si myslím, stejně jako Baar a další, že možnost umístění více fotek do série formou nazvanou "jak to vidí jiní", bylo největší zajímavostí tohoto serveru, který ho povyšoval nad ostatní fotoservery. Tak ať se daří, v pondělí zase na měsíc odjedu a ve chvilkách času vás budu ze světa věrně sledovat :-) Majtě sa fajně :-)
2.5.2010 21:42
Konec sérií a tlachání
Honzo koukám že jsi nečetl proběhlou diskuzi důkladně. V čem je problém? Máš pěknou sérii z cest? Tak dej jednu fotku do hlavní galerie s povídáním a upoutávkou, případně přesměrováním na místo kde je zbytek fotek. Nevěřím tomu, že by Hugo s fishem odmítli tvoji prosbu o zřízení šuflete na tvé cestovatelské úlovky. Kdo se bude chtít na fotografie podívat, cestu si za nimi najde. Napsal jsem snad něco nejasně? Postrádáš logiku? Myslíš si, že Tobě, nebo někomu jinému křivdím?
Měj se fajně :-)
2.5.2010 21:59
Konec...
Ahoj - cetlyku já myslím, že Honza to napsal ještě jako že OK, že to bere na vědomí a sem tam sem něco dá, jen holt méně no... mně osobně příjde trochu zvláštní, že bychom s každou žádostí o sérii měli žádat adminy o povolení šuplíku...myslím, že jim tim přiděláme práci akorát....i když sem tam. A samozřejmě neříkám, že zrovna já jsem ten případ, který chce vkládat série. Jen ještě pořád to beru jako pohled trochu z venku, i když se tu zjevuju skoro rok....stále je to ještě houby proti Vám ostatním dlouhopřispívajícím. Pořád se nemohu vnitřně zbavit dojmu, že zrovna tady byla prima banda lidí, kteří se uměli pod fotkami bavit tak, že jsem u toho slzela smíchy, i když jsem to četla s několikaletým odstupem, že uměli i poradit, když to bylo potřeba, a že se stalo málokdy, že by sem někdo vrhl 5 fotek a pak se na pár měsíců zas vypařil. Jo, stalo se to, vim o tom taky, ale.....to je jediný důvod tohohle všeho?
2.5.2010 22:05
Máco...
já taky nejdu proti Honzovi, mám ho rád a myslím si, že to aby mu kluci udělali šuple třeba "PHOTOTRUCKER" není absolutně žádný problém. Každá série, která má hlavu a patu si zaslouží místo na slunci, zrovna jako šuplíky z potkávání... Nebudeme tu přece řešit jmenovitě, proti jakým uživatelům to je. Myslím si, že na konci minulého příspěvku jsem položil srozumitelné otázky. Jsem pln napnelizmu, jaké bude kontra. :))
2.5.2010 22:56
Tlachání...?
No, ode mě jen dvě poznámky:

Fish: Myslím, že nechat volnější použití fotokomentáře by nebylo problémem. Když při limitu 5 na týden fotokomentář zneužíván nebyl, tak si nemyslím že by byl MASOVĚ zneužíván i při tomto limitu. Třeba já osobně jsem ho u svých fotek využíval zřídka, ale hodil se...
Co mě ovšem nadzdvihlo je hrozba mazání učtu v okamžiku, kdy ani není definováno CO považuješ za zneužití pravidel...
(jinak každopádně veliký dík za provozování zoo a pevné nervy s námi věčně nespokojenými užívátky)

Cetlyk: Nedá mi to a rýpnu si. Poněkud je mi proti srsti když někdo rozpoutá diskusi a pak když dosáhne nějakého jemu milého výsledku, tak se snaží projevené názory na tento výsledek utnout........ Jinak nic osobního, sám víš že jsi jeden z těch, kteří by mi tu na zoo chyběli nejvíc.

Mějte se fšici super a ať žije FOTOZOO.... .o)
2.5.2010 23:43
Konec sérií a tlachání
sakra, pořád nevím, co se tu děje... ať si přece každej vkládá kolik mu majitelé webu umožní, když má někdo tu potřebu... několik krásných let to tu fungovalo bez problémů, proč něco měnit? Myslím, že každá taková uzavřená skupina na nějakém webprostoru je hlavně o lidech a jsem moc rád, že jsem měl velkou část možnost osobně poznat, což by se asi jinak nestalo. Je to krásný fenomén, který si už ani neuvědomujeme. Je pak smutné, že přátelé, kteří tento prostor úzkostlivě hlídají se znepokojují nad přívalem fotek "sypačů", kteří se nechcou zastavit ani na kus řeči a chtějí kvůli nim měnit pravidla jinak zaběhnutého provozu zde. Proč? Vždyť přejít takové fotky je otázkou několika kliků, z toho mě ruce nebolí... od lopaty však daleko více. Mě připadá úplně neskutečné, že takový web funguje bez reklam, otravování k nákupům, jen z milosrdnosti několika lidí, za tak postavený systém se přece platí docela slušný peníz a my jej tu máme úplně zdarma... to je myslím v dnešní době dost neobvyklá věc. Neměnil bych prostě nic! Jsem rád, že mi bylo před léty umožněno vstoupit...
3.5.2010 00:15
serie ...
tak už si dva dny vysvětluju, že do diskuze nebudu vrtat, ale nakonec jsem nevydržela... lidi proboha, vždyť tu bylo poslední dobou doslova mrtvo vkládáním(ani já nejsem vyjímka), tak možná i chvála těm, kteří nasypou ... ostatní ať prominou... a druhá chvála je o tom, že díky rozpoutané diskuzi se tu poslední dva dny zase trochu něco děje... proč to nejde bez toho, že by se člověk zúčastňoval bojovné diskuze... pojďme raději fotit, kritizovat a rýpat do fotek, diskuze bude stejná a navíc ku prospěchu, navrhuji místo zákazu serií vyhlásit zákaz pochvalných komentářů :-)))) a to pak bude teprve vzrůšo :-) no a už se zas budu chvíli tvářit, že mlčím :-)))
3.5.2010 00:19
zmeny
Nez jsem to dopsal, tak Radovan vicemene vyjadril muj nazor. Ale abych upresnil nejasnosti co se tu objevily behem dne: vlozeni peti fotek behem peti dni byla od zacatku nase specialita oproti ostatnim serverum prave proto, aby bylo mozny vlozit vic fotek v jeden den, ale zaroven neumoznit nepretrzity zahlcovani galerie. Vzdycky to fungovalo vpohode a bylo naprosto v ramci pravidel serveru, ze nekdo prisel, vlozil pet fotek a zase zmizel. Jelikoz se ale zvedla vlna nevole, ustoupil jsem aktualnimu pozadavku a prepnul vkladani do standartniho rezimu.

Nicmene chci zabranit zneuzivani fotokomentaru, ktery nejsou a nebyly urceny pro vkladani serii (proto tu byl ten limit 5/5) a jejich vyuzivani by ted pravdepodobne narostlo. Ocekavam konstruktivni diskusi na tema mozneho poctu vlozenych vlastnich fotokomentaru, ale odmitam neomezene vkladani. A na rovinu, prosel jsem si v databazi fotokomentare v poslednim obdobi (par mesicu) a malokdy jsem nasel snimek, kde byl vic jak jeden fotokomentar autora a kdyz uz, nedalo se mluvit o serii ... Casto jde o tu samou scenu z jineho pohledu, pripadne jina uprava. To uz mi spis spada do diskuse hromadne cvakani digitalem kontra film. Proste jen proto, ze je tu ta moznost, nacpu do fotokomentare vsechno co jsem mel na karte ? Opravdu vam bude chybet konec tehle "serii" ? Pokud nekdo bude mit potrebu tam tech fotokomentaru naskladat nekolik, ma porad moznost, jen si s druhym komentarem pocka do dalsiho dne.

A abych uklidnil Ondru Havelku, mluvil jsem o poruseni tech tri pravidel, ktery jsem uvedl, ktery jsou podle me napsany pomerne jasne a v pripade jejich poruseni by jak prvni nasledovalo pisemny upozorneni, nikoli smazani ;). Z pochopitelnych duvodu nebudu ani naznacovat jak ty dany pravidla obejit, jen jsem chtel dat dopredu vedet, ze opravdu nebudu rad, pokud to nekdo bude zkouset.
3.5.2010 01:05
Série
Fish: "vlozeni peti fotek behem peti dni byla od zacatku nase specialita oproti ostatnim serverum prave proto, aby bylo mozny vlozit vic fotek v jeden den, ale zaroven neumoznit nepretrzity zahlcovani galerie. Vzdycky to fungovalo vpohode a bylo naprosto v ramci pravidel serveru, ze nekdo prisel, vlozil pet fotek a zase zmizel."

Ano, přesně tak, 100% souhlas. Občas si říkám, že by možná stálo za to udržet vlastní názor i přes dále zmíněnou "vlnu nevole" (spíš vlnku pár stále stejných hlasů ve sklenici vody) a nevzdávat se ho, ale můj server to není :-). (A aby byli omezovači spokojeni, klidně bych dal 5 fotek naráz a pak utrum třeba 2 týdny, nebo i dýl, to je fuk.)

Ale teď už jsou tyhle úvahy asi na houby, bylo rozhodnuto...
3.5.2010 02:00
zěmny
Faktys už mě unavuje stejná diskuze, která se tu vleče po dva – tři – čtyři roky zpátky a tak jsem moc ráda, že Lukáš zavedl změny, po kterých se volalo. Těm, kteří mají chuť plácnout na zeď pět fotek najednou a zase zmizet se udělá spešl šuple s názvem fotosérie nebo tak nějak. Fungovaly by na stejném principu jako třeba šuplíky z fotosetkání, které jsou bezedné. Určitě není problém zviditelnit onen šuplík třeba v levém menu nad anketami. Co je na tom složitého? Že už se nemůže tapetovat? Vždyť je tu i nadále možnost zveřejnit v hlavní galerii 365 fotek v roce!!! A kdo z NÁS těch 365 SKVĚLÝCH FOTEK HODNÝCH HLAVNÍ GALERIE v roce vlastně má?

3.5.2010 08:02
UP
V čem je problém? Máš pěknou sérii z cest? Tak dej jednu fotku do hlavní galerie s povídáním a upoutávkou, případně přesměrováním na místo kde je zbytek fotek. Nevěřím tomu, že by Hugo s fishem odmítli tvoji prosbu o zřízení šuflete na tvé cestovatelské úlovky. Kdo se bude chtít na fotografie podívat, cestu si za nimi najde. Napsal jsem snad něco nejasně? Postrádáš logiku? Myslíš si, že Tobě, nebo někomu jinému křivdím?

Porad nejak zadna odpoved :)

Ondra: ja nic ukoncovat prece nechci, jen tolik vydane energie tlachanim... A nejsem si jist, ze na spravnem miste.
Adminy jsem nenapadl jedinym slovem. Vzdycky jsem si vazil a vazit si budu i toho co delaji.

I sebeinteligentnejsi clovek ma neprekonatelneho nepritele. Tupe ego...

3.5.2010 08:11
UP -oprava
dole melo byt napsano "Vlastni tupe ego..."
3.5.2010 08:32
Zmeny
Kdysi zde probehla anketa, ktera nejak dopadla a nevim, jestli to bylo "jen par stale stejnych hlasu ve sklenici vody", teda. Neprijde mi divny, ze to Standa vytahl zas na svetlo, naopak.

Kdybych dal doma klukum na vyber, jestli chtej jet na vejlet na Karlstejn, nebo na Kokorin, oni si vybrali Kokorin a pak prisla R a prohlasila, ze pekny prd a jede se nakupovat do Tesca, tak ji sice neprestanem milovat a obdivovat, ale trochu bychom si asi pripadali jako troubove ;-)
3.5.2010 09:18
změny
Naprosto přesně a takřka dokonale to rozetnul Radovan. Je obrovská škoda, že se zdejší - a nebojím se říct výjimečná - komunita rozhádává kvůli několika "obtížným" sypačům. Mě osobně je líto, že celá tahle diskuse před lety vznikla, protože ji považuju za poněkud nafouknutý až vykonstruovaný problém....

Fish: Díky... .o)

Cetlyk: Máš v podstatě pravdu, ale zdálo se mi to trochu příliš rázně napsáno. A adminů si taky vážím za jejich čas a usilí věnované nám všem....
3.5.2010 12:13
Serie
A uprimne .... kdyz jste mesic na cestach, jak dlouho potrebujete na to, aby jste dali dohromady nejakou ucelenou serii z tech cest, tyden, mesic, par let? Neni web galerie spis dobry prostor pro to pekne po jedne fotce sbirat odezvy a pomahat si tak pri kompletaci ucelene serie, kterou se pak jednou nekde vyplati prezentovat najednou, treba v supleti, ci na svem webu?

Nechci vyvolat zadnou konfrontaci, to chran Buh, jen se tak spis ptam ;-)
3.5.2010 12:46
Ondra H.
Asi už bych se nezapojoval, nebýt té glosy o výjimečné komunitě. Marně přemýšlím, co je tím myšleno, připadá mi, že podobnej systém (webový prezentace + řeči + občas sraz u piva nebo na víkend) funguje snad na všech fotoserverech široko daleko. A výsledky? Fotografování/Digineff porodilo (nepočítám-li pár svateb na spadnutí :-)) mj. několik part fotících (mnohdy profesionálně) hory po celý Evropě nebo zajíždějících do Peru/Bolívie/Indonésie/Ekvádoru etc., lidi z PhotoExtractu zase pořádaj papírový výstavy po celý republice a docela na sobě makaj... fakt nic ve zlým, ale čím že je to zdejší komunita výjimečná? Jestli on není problém třeba taky v týhle představě...
3.5.2010 13:27
...
Kupi se to otazky a schazi odpovedi, trochu ;-)

I kdyz nejsem Ondra, tak je to asi pro me snadny .... cim je pro me vyjmecna moje pani od te, ktera zije u souseda a je taky jiste k svetu? Mam ji proste rad, i kdyz nam to nekdy zrovna neklape jak za mlada.
3.5.2010 13:30
...pro radost z fotografie ;-)
Ľudia nebláznite! Na serveri je rôzna zmes fotografov - od tých, čo považujú fotoaparát za citrón (stačí "mačkat" a niečo z toho vylezie) až po profíkov. Myslím si, že všetkých spája jedno - fotia preto, lebo im to prináša okrem iného RADOSŤ a s tou svojou radosťou sa chcú podeliť s ostatnými (a často vkladajú i fotky, ktoré patria do koša, ale oni z nich majú radosť - poraďme im, ako fotky vylepšiť a tú radosť ešte zväčšiť...). Skúste sa, prosím, zamyslieť, prečo fotíte. Ak zistíte, že fotíte pre radosť, tak zoberte foťák a bežte fotiť, nech Vás tá radosť celkom naplní. Potom sa Vám tie limity a obmedzenia budú zdať malicherné a smiešne... Ja som sa pred nedávnom zamýšľal nad tým mojím amatérskym cvakaním - prečo fotím, čo mi fotenie prináša a čo mi naopak berie. Ak si to chcete prečítať, tak bežte na http://www.blog.drahosfoto.sk.../
Zároveň musím napísať, že mi je ľúto adminov, ktorí tu majú robiť akýchsi policajtov. Podľa mňa im patrí vďaka za to, že sme tu a že si môžeme tú radosť medzi sebou odovzdávať. A je mi jedno, či v sériách alebo po kvapkách. Alebo tu nie sme pre radosť???
3.5.2010 13:50
Drahos a The Bear
Drahos : uz nech adminy na pokoji, nikdo jim nijak neublizuje a nenapada.

The Bear: do nynejska jsem to Vase mlaceni prazdne slamy prehlizel, ale ted musim napsat, ze nevite o cem pisete.
3.5.2010 20:37
The Bear
nepřemýšlíš marně ale málo... nelíbí se ti něco? Okej, řeš to jinak.
3.5.2010 22:58
Výjimeční
Také si myslím, že tento spolek je vcelku výjimečný jako Hynkova žena.
3.5.2010 23:09
Vyjmecni
... na svoji zene mimo jine miluju, ze ji stacej ke stesti Jizerky ;-)
4.5.2010 07:36
Vyjmecni
šťastný to muž... :)
4.5.2010 11:29
Limity
Mala pripominka - nastaveni a vysledek ankety o limitech se drobet rozchazi.
... Pro omezení na jednu fotku za den hlasovalo 62, z toho 6 je i pro omezení podfotek, 56 chce zachovat možnost přidat 4 fotky, pokud jde o sérii. ...

Nevkladam posledni dobou temer vubec nic - nemel jsem cas na upravy a projiti archivu. Navic, kdykoli se kouknu, tak si myslim, ze zadny obrazek nestoji za vywstaveni. Me ten limit tim padem asi nejak neomezi.

Jen kdyz se tu ohanime limity a pravidly a hrozime si navzajem, tak proc tedy najednou je nastaveni, ktere vyhovuje 6 lidem a ne nastaveni, ktere pozadovalo 56 lidi?
4.5.2010 12:29
Limity
Ono teda z ty anktey neni o fotokomentarich moc zrejmej nazor (mluvi se tam o seriich, ale zpetne z toho nevyctu jak to bylo mysleno), ale proc jsem to udelal tak jak jsem udelal, jsem uz napsal. Taky jsem navrhnul diskusi o poctu moznych vlastnich fotokomentaru u vlastniho snimku. Probehla rada pripsevku "o nicem" a pokud dobre koukam, neprisel ani jeden navrh.
Vadi mi, ze se cast lidi rozhodla omezit neco, co byla regulerni funkce serveru a kdyz jsem na to pristoupil, ale zaroven jsem se rozhodl omezit neco dalsiho, co regulerni funkce nebyla, zacalo se mluvit o konci serii a podobne. Kdybych omezil vlozeni na jeden snimek denne a neomezeny pocet vlastnich fotokomentaru, dostanem se brzo do stavu, ze kazdej autor bude mit jeden snimek v galerii a pod nej bude nahravat vsechno ostatni. Muzete si myslet, ze je to nesmysl, ale po zkusenostech z provozem serveru jsem si temer jistej, ze by se driv nebo pozdeji par lidi naslo a je to stav, kam bych nechtel aby se galerie ubirala.
Kdyz zohlednim tu anketu, kterou Jetys zase vytahl na svetlo, mam se poustet do upravy, ze pujde vlozit jeden snimek denne a zaroven 5 vlastnich fotokomentaru za pet dni (fotokomentare k cizim snimkum stale budou neomezene) nebo je to zbytecna prace a stejne budou vsichni nadavat ?
4.5.2010 13:04
Limity
Chapu Tve rozhorceni. Ta debata byla opravdu spis o nicem...
Za sebe si myslim, ze varianta kterou navrhujes je postacujici kompromis. osobne jsem se k fotokomentarum nevyjadroval, protoze mi osobne pod moji vvlastni fotkou nechybi abych si mohl priposilat fotky. Po chatu dnes s Jetysem uznamvam, ze mala serie fotek z reportaze se da timto zpusobem resit. Vetsi, dlouhodobe a ucelene serie snimku, jako treba od Honzy K. Mohou mit svuj suplik. Tenhle navrh uz tu take padnul.
Sam za sebe se omlouvam, ze ti Lukasi pridelavam praci. Ver mi, ze kdybych citil ze stav jde resit jinak, tak jsem udelal vse pro to, aby to tak bylo.
4.5.2010 13:31
Limity
Fish: Taky si myslim, ze to co navrhujes je dobrej kompromis.
4.5.2010 15:16
Limity
Možná je to blbost ale co takhle nechat " Jak to vidí jiní", tak jak to je a vedle toho přidat kolonku " Moje serie" s omezením na (5-10)fotek. To by mohlo každému stačit.
4.5.2010 16:09
Limity
Souhlas s Jirkou, taky mě to napadlo, že by mohla být ještě jedna kolonka, pro možnost dodat ke snímku buď jinou úpravu, nebo fotky související...

Jinak samozřejmě velký dík adminům, že fotozoo funguje :)
4.5.2010 23:50
Limity
Fish - to, co navrhuješ ( 1 snímek v hlavní galerii, 1 snímek v mém podkomentu ) je víc než skvělé. Vždyť kde jinde lze vložit svých 730 fotek ročně? Na fotosérie z cest bych udělala samostatný šuplík, pokud by bylo třeba.

5.5.2010 10:11
změny
Ačkoli nejsem v galerii aktivní, dovolím si přidat můj názor, snad mne neukamenujete :)
Většina se – podle reakcí v diskusi – shoduje na jednom snímku denně v hlavní galerii.
Pro cestovatele nebo ucelené série zakládat samostatný šuplík podle mne není šťastný nápad. Kolik užívátek se chodí dívat jinam, než do hlavní galerie? Koloik si otevře třeba záložku "fotoškolka" nebo se jde podívat na noční témata? Asi moc málo, si myslím.
Sekce "Jak to vidí jiní" by měla zůstat zachována a plnit opravdu jen a pouze funkci fotokomentů (proto se taky tak jmenuje), s neomezeným počtem, její případné zneužití by bylo jasné na první pohled.
Pokud jde o série, líbí se mi kannův návrh – udělat pod hlavní fotkou ještě jednu sekci (třeba "další, doplňující, do série, ještě jinak..." či podobný název, kam by mohl vkládat jen autor. Tam by měl být nějaký limit, jeho výše by se měla dohodnout.
Tímto způsobem by nebyl žádný výše zmiňovaný "konec sérií", jejich autoři by nebyli přehlíženi tím, že by byli odsunuti do zvláštního šuplíku a zároveň každý autor by na hlavní stránce galerie v jeden den měl jen jednu fotku a fotokomentáře jiných by byly odděleny od fotek autora. Ovšem nevím, jak by to bylo technicky náročné a proveditelné – to je dotaz na našeho milého a milovaného fishe :)

5.5.2010 15:38
změny
Solítko popsalo v současné době myslím ideální variantu. Posouzení technické náročnosti realizace nechme na fishovi...
8.5.2010 00:50
zmeny
Sice jsem nedostal primou odpoved na to co jsem potreboval vedet, ale beru to jako souhlas ;) Takze odted jedna fotka denne a k ni pet vlastnich fotokomentu v rozmezi peti dni.
Navrhovana uprava na rozdeleni vlastnich a cizich fotkomentaru na dve casti je vicemene kosmeticka z pohledu uzivatelu, ale pomerne narocna na realizaci, pokud bych ji mel implementovat do vsech dusledku. Tudiz bych od ni upustil a zachoval aktualni stav. Navic to ted uz vicemene odpovida puvodni funkcnosti, jediny rozdil je, ze uzivatel sam k sobe uz nemuze pridat neomezeny pocet fotokomentu, ale jen 5 za pet dni (coz stejne moc lidi neprekrocilo). Komu to nebude stacit, muze si pozadat o navyseni limitu.
PS: chybu vkladani do NT jsem opravil.
10.5.2010 01:49
Serie
Kdyz se tu tak pise o tech seriich ... tak jsem narazil na tyto, podle me stojej za podivani.
http://www.nytimes.com...
10.5.2010 12:00
Serie
Jen skoda, ze casu nemam trochu vic... Videl jsem jen tri serie z cele te rady a je to mocne dilo. Bohuzel lidsky zivot je kratky na to, aby clovek mohl zazit a videt vse co by mu zato stalo...
10.5.2010 18:30
Série
Tohle stojí také za návštěvu...

http://www.danielsperl.com...
10.5.2010 19:07
Serie
To jsou moc pekny fotky ... Vsedni slavnosti pravidelne navstevuji ... moc fajn odkaz ;-)
11.5.2010 09:46
Serie
oba odkazy jsou hodně silny...zlehka nakukuju :) díky
12.5.2010 15:47
serie
bych spis rekl, ze voba odkazy sou silny jak sfiňa....
16.5.2010 22:25
Úvaha – jen a jen moje, podobnost čistě náhodná :))
Tak Vám řeknu, že jsem si dříve, (to jsem byl aktivnější,) jen řekl jdu se jen kouknout na fotozoo. No a byl jsem strašně naštvanej hlavně na sebe že jsen zde skejsnul 2-3 hodinky. No jasně kdykoliv jsem se přihlásil, bylo přihlášeno 3-5 uživatelů, kteří se tak nějak měnili, odhlašovali, přihlašovali, vkládali fotky a furt bylo co koukat a hodnotit, s kým povídat. Navíc moje včerejší fotečky byly již na třetí stránce a jeden se musel tím proklikat, dost často něco zaujalo jen v náhledu a když už to jeden rozklik, tak ještě nějakou fotku zpátky, aby o něco nepřišel a pak taky dát a upravit nějakou tu svojí, někdy dvě, někdy více. Nutno dodat, že se jeden přihlašoval doma, u klienta tzv. v práci, na noťasu při cestách, v kanceláři.
A tak plynul čas, a nakonec jsem zjistil, že pro samé fotozoo nestíhám svou normální práci. Tedy jsem muse udělat opatření, abych nebyl závislákem :))))))) Prostě jsem se přihlašoval maximálně jednou či dvakrát týdně, ale to počítám jen ty přihlášení , když jsem nafotil během doby nějaké foto, pak upravil a dal jsem na fotozoo, někdy 2 někdy více fotek k nahlédnutí. Samozřejmě ten proces s vyhledáním se nezměnil, pořád byly na třetí i další stránce a čas strávený u počítače na fotozoo se moc nezměnil :))) Prostě jsem měl problém, a tak jsem si ho vyřešil, sám, nikoho jsem tím neovlivňoval, byl to jen můj problém.
No a pak přišel ten spásný nápad, nevím čí, a ani to nehodlám zjišťovat, třeba by tu mojí chválu ani neunesl. Vlastně ho zrodila diskuze, která začla úplně kvůli něčenu jinému.
Dám jednu fotku a je konec. Co dál? No protože už čtvrtý den visí na první stránce a proti dřívějším časům z mých průměrných 6-9 komentářů jsou tři, a protože předchozí dny jsem nestihl nic vsunout, a protože jsem tu sám přihlášen, tak vypínám fotozoo za tři minuty, někdy, když zjišťuji, že jsem stále na první straně, tak se ani nepřihlašuji, jasně nic nepřibylo, a to co přibylo okomentuji, nebo prohlédnu příště.
Prostě super nápad, to je úspora časová. Server je nekomerční, a tak to nikomu nevadí. Proč taky. Hlavně že jsme si rovni, možná i rovnější a navíc VELMI spokojeni.
A tak dávám do placu jiný „lepší „ návrh. CO TAKHLE JEDNU ZA TÝDEN. To by bylo času.
Jěště potom by byl jeden návrh, ale na ten si ani netroufám pomyslet.
Je to blbost, ale když už jsem to napsal. Váš Foťánek.
17.5.2010 07:28
Úvaha – jen a jen moje, podobnost čistě náhodná :-(
smutné, a pravdivé... no hlavně, že jsme si server ubránili proti pár vkládačům a jejich fotkám, které se daly celkem snadno ignorovat...
17.5.2010 21:45
Úvaha – jen a jen moje, podobnost čistě náhodná ...
místo lamentování dejme radši fotku... návrhy, pravidla a stesky nad starými nebo novými časy jsou zbytečné, pokud v galerii chybí nové fotky...
17.5.2010 22:56
Úvaha – jen a jen moje, podobnost čistě náhodná
Zvlastni, cejtil jsem v poslednim case jiste nadechnuti se, asi nemam vubec cit pro situaci ... hmm.
18.5.2010 02:13
Uvaha - jen moje ....
Myslim na to tady celkem casto. Rikal jsem si nejakou dobu, ze celkem s klidnou hlavou dokazu vypadnout a bude to. U Huga na oslave narozeni syna jsem se s par lidma zas videl a bylo mi to hodne prijemny. O ZOO jsme sice mluvili, ale nijak moc. Kratce po tomto setkani sem Standa napsal par slov a verim, ze chapu co ho k tomu vedlo. Bylo mu proste lito, aby to tu slo do kytek a zkusil nejak napsat, co ho stve. Normalni, otevreny jednani. Kdyz se tu pak zas ukazal, po tom vsem debatovani, mel jsem radost a i kdyz jsem trochu debilne zde psal, ze se dekuju, vratil jsem se prave proto, ze jsem chtel trochu pomoci tomu oziveni, ktery jsem si hodne pral a ktery jsem si rikal, ze i prichazi. Zas tu byly Radovanovy fotky a dokonce i Houmr se ukazal. Nerozumim tomu, co je ted spatne, nerozumim tomu, proc mam ted dokonce pocit, ze jsem neco tezce zvoral. Desne me to neustale toceni se kolem te zmeny pravidel stve. Kdyz se tu, podle me celkem logicky, zminila anketa o uprave pravidel, najednou se hlasovani o tematu mesice zvrtlo, mozna proto, aby se vseobecne hlasovani zde zpochybnilo ... tohle vsechno je pro me neprijemnejsi, nez to co pise Vlada. Nechci, aby to tu zdechlo a nechci strkat hlavu do pisku a nic k tomu ted nepsat ....
18.5.2010 07:40
Uvaha pro zmenu moje.,..
nebudu se k tomu moc vyjadrovat, radeji pujdu a kouknu se na fotky. Popripade pod ne i neco nabliju...
18.5.2010 08:16
Uvaha pro zmenu teď moje.,..
hele, je asi čas si to vyříkat a nafackovat si u piva, ne? :-)
18.5.2010 08:42
Uvaha o pivu ...
ANO, ANO, ANO .... ja chci kucí taky po hubě ;-)
18.5.2010 09:10
Úvaha x pivo
Lidi neblbněte, pravidla se sice trochu změnila, ale o to tu snad teď už nejde. I když si taky myslím, že to nebylo nutné, tak rozhodně je teď zbytečné se k tomu vracet a zase jitřit vášně. Lepší je hodit fotku nebo aspoň pár komentů....

A s tím pivem to určitě není blbej nápad... .o)
18.5.2010 10:30
Uvaha o pivu...
Neboj Hynku :)))
18.5.2010 10:41
fackovačka u piva
nemá se čeho bát, jsem pro


TOPlist