v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

22.8.2009 17:12Rezbar 
Fotokomora
Mnohokrat jsem se tu setkal se zajimavym postojem k upravam fotografii. Chtel bych se proto zeptat, pokud ma nekdo tyto znalosti, jake moznosti uprav kejklu a kouzel nam umoznuje fotokomora?
22.8.2009 19:42
fotokomora
To je dotaz na celou knihu. Nebo celý kurs.
22.8.2009 19:52
fotokomora - cygnus
Jak to? Ono lze se se snimkem neco vyvadet? Mel jsem pocit, ze to nejde, ze jedine co mi fotokomora umoznuje, je prenest obraz prosvicenim exponovaneho a vyvolaneho filmu na fotograficky papir a nasledne ho vymachat ve vyvojce a ustalovaci.
22.8.2009 20:39
fotokomora
lze udelat skoro vse co si zamanes, naklon appiru ti nahradi shift, stejne tak muzes papir jen prohnout, ruzne anstrihanyma papirkama zakryvas mista abys je zesvetlil, pripadne jina mista naopak ztmavil, sikovne udlanou dvojexpozici dokazes divy a pokud na to nemas nerv, tak ti dost pomuze druhej zvetsovak, prihratim vyvojky vyrobis krasny zrno, ztvrdis pozitiv, obracene zchlazenim to hezky zmekne, zkus si nekdy bliknout svetlem, jakmile zacne kresba na papire ve vyvojce vylejzat - a to nemluvim o skvostech daktyloskopie, kdyz se blbe oplachnes ruce od ustalovace a hamtnes jima na papir :D
22.8.2009 22:18
fotokomora
jako zdroj inspirace si dovoluji doporučit http://www.temnakomora.cz... Ale pozor! Digitál je tam považován za sprosté slovo! :-))
22.8.2009 23:03
fotok.
Určitě. Sice ne tolik, jako tak asi do r. 1992, to existovalo více druhů papírů a vývojek, ale Hugo to lehce nastínil ponovu - a to ještě se dotknul efektů fotografiky pouze okrajově.

Můžeš i tónovat, kolorovat .... de facto grafické programy vycházejí z toho, co jde dělat ve fotokomoře.
22.8.2009 23:26
Fotokomora
Ctes Smoka a nevis co jde delat v komore? To mas vsude stejny, v komore ani v shopu z kureciho veprovej rizek neupeces i kdybys to kure 100x naucil chrochtat ;-)
22.8.2009 23:48
Rezbar
Dekuji vsem za zapojeni.

Htth: vim to a docela dost dobre;) Nahodil jsem tema, protoze me unavuji nektere argumenty pod fotografiemi typu "dosofteny", ktere jsou dost zcestne. Hlavne v pripade kdy se stejneho efektu da docilit i ve fotokomore a to vcelku bez vetsi namahy.
22.8.2009 23:53
Fotokomora
Chlapce, jednak je velmi nepekne delat z lidi voly stlem "jak to? Ono lze se se snimkem neco vyvadet?" a jednak "dosofteny" pro priste cti jako "podle me nevhodne upravy".
22.8.2009 23:59
+
Stejne uprimne jak zde vystupujes na me pusobi tvoje fotka ;-)
23.8.2009 00:01
Fotokomora
Nedelam z lidi voly. Myslim, ze z toho tak trosku sla citit, ze se jedna o recnickou otazku. Co se tyce toho druheho, tak se velice omlouvam, ale pod slangovym vyrazem "dosofteny" si predstavuji zcela neco jineho. Ale udelam si slovnik;)
23.8.2009 00:04
Fotokomora
Delas. Slovnik si klidne udelej, ale "Myslim, ze to z toho tak trosku slo citit" ;-)
23.8.2009 00:13
Fotokomora
Nenarazel jsem jen na tento pripad. Jde mi o obecnou rovinu teto problematiky. Je zajimave ze software upravy vetsinou odsuzuji lide, co zcela a hluboce nepronikly ani do problematiky fotokomory. Pritom i fotokomora skyta spousty krasnych kreativnich moznosti.
23.8.2009 00:19
Fotokomora
Hmm, jasne, ze jsi nenarazel na tento konretni pripad, proste uprimnej kluk ;-) Sofrware upravy vetsinou odsuzujou lidi, kterejm se nelibej.
23.8.2009 00:27
Jan Smok
"Ti, kdo touží po rastrech, hrubozrnných
obrazech či izohéliích, nechť se
tím necítí omezeni. Jejich touze je třeba
připomenout, že prostoduchý snímek
zvětšený s rastrem nebo jinak laboratorně
zpracovaný zůstává až na vzácné výjimky
vždy jen technicky vyvedeným prostoduchým
snímkem."

Začněte fotografovat
PROF. JÁN ŠMOK

23.8.2009 00:33
Voli?
Ad dělání volů z lidí: htth, mohl bys mě nasměrovat aspoň na dva tři svý snímky, který jsou podle tebe opravdu dobrý po fotografický stránce, tj. co do kompozice, techniky, světla a takových těch nudných věcí, o kterých se píše v učebnicích? Protože když už někoho peskuješ za dělání volů, tak mám pocit, že to děláš sám skrze cca 95% svýho zdejšího portfolia. U Řezbáře a řady dalších vidím jasnej záměr, snahu o vyjádření a precizní zpracování apod. U tebe možná tak snahu provokovat neumětelstvím a případný výtky okecat poukazem na to, že žádný pravidla neexistujou a vše je dovoleno. OK, to jistě je, ale pak na to člověk musí sakra umělecky mít. U tebe, sorry, mi to připadá jako takovej dost nafoukanej diletantismus.
23.8.2009 00:44
...
http://www.fotozoo.cz...
http://www.fotozoo.cz...

+ Holgacvaky
http://www.fotozoo.cz...
http://www.fotozoo.cz...
http://www.fotozoo.cz...

... ale rad mam vsechny.

Miluju, kdyz nekdo nekam napise, ze se mu neco nelibi a ty zacnes zvanit o diletanstvi u fotek, ktery jsi ani nevidel...
23.8.2009 00:48
?
Chces jeste odkazy do tve galerie, co vse povazuju ja kyc?
23.8.2009 00:55
..
Nechci, nijak zvlášť mě to nezajímá. Máme jinej pohled, nepokouším se tě fotkama oslovit.
"Miluju, kdyz nekdo nekam napise, ze se mu neco nelibi"... ty nepíšeš, že se ti něco nelíbí. Ty se docela hustě navážíš ad hominem do lidí, s nimiž se neshodneš. Příkladů je v týhle diskusi dost. To mi vadí, ne líbení/nelíbení.
A k tvým fotkám: některý (hlavně první dvě) se mi docela líběj, ale to jsou hlavně ty starší. Sám teď odkazuješ hlavně na věci x měsíců starý, ale přitom posíláš jednu fotku za druhou. A když se podívám do tvý galerky teď, vidím tam... hlavně ty provokace. To je vývoj? :-)


23.8.2009 00:58
Ale
Ukaz jeden priklad debaty, kde to je jak ty pises. Vyvoj? Je muj pohled na fotky, takhle to vidim a rozhodne nejsem vysrackovanej z toho, ze se to nekomu nelibi, naopak jsem prekvapenej, ze se libej a ty nazory filtruju.
23.8.2009 01:01
..
23:53
23:59
00:19
Vyjadřování hodné tak Paroubka v TV debatě...
23.8.2009 01:04
:-)
Tak to je reakce na dost podle me pitomou hru "nevim o co jde ve fotokomore". Uznavam, ze obcas neco napisu dost "Paroubkovsky", ale nikdy jsem nikoho neurazil a nenapsal mu, ze je diletant /ne ze bych nebyl/;-)
23.8.2009 01:05
..
Chtěl jsi příklad, dostal jsi ho. Teď to okecáváš. Už mě to nebaví, dobrou.
23.8.2009 01:05
...
Zkus si projit par depat a temer za kazdou vetou najde vsuvku "pro me, podle me".
23.8.2009 01:06
...
Hahaha, diletantsky se do me navezes a kdyz jsi v rohu, tak jdes chrnet. Taky dobrou ;-)
23.8.2009 06:19
...
a nezapomente si kluci roztrhat obcanky a rozslapat babovicky...

Tak jeste jednou i kdyz uz sem to daval na jiny forum:o).

Vyfot skvele hovno a je to umeni. Vyfot hovno a je to hovno. A je mi jedno jestli to nekdo dodela ve fotokomore, nebo to rovnou nazvetsuje, nebo si s tim bude hodiny hrat v pocitaci. Pokud mi to neco rekne at je to klidne umelecky hovno :o)...


23.8.2009 09:49
eh
me by se asi nejvic libilo, kdyby diskuse umela vzdy zustat u jadra veci - nesouhlas s podanim foto-dila preci nemuze pretekat v nesouhlas s clovekem jako jedincem. ty dve veci spolu maji jen malo spolecneho. kdyz si to tu ctu, prestavam chapat, jak nekdo muze rict o me, ze jsem vztahovacnej :) vedle nekterych prispevku jsem obyc amater. no jdu si zas neco vyfotit, preju peknou nedeli
23.8.2009 10:03
...
http://www.youtube.com...
o hovně je něco tady :)
jinak bych asi doporučil tu fotokomoru pánové....je tam tak nějak hezký ticho a tma....a ticho....;)
23.8.2009 11:26
...
Hugo,

koukni jeste jednou pod tu zminovanou fotku kde to vsechno zacalo, pokud si to prectes, tak si myslim, ze se tam doctes o tom jakej je muj pohled a postoj k aktu, mimo jine je to duvod proc komentuju fotky, abych si ten postoj nasel. Nic podobneho jsem se pod fotkou od nekoho jineho nedozvedel, coz je skoda.

Hrat si na to, ze nic nevim o fotokomore i kdyz to neni pravda mi prijde hloupy, ale i kdyz mi to tak prijde, nikde jsem Rezbare neurazil. The Bear tu neco napsal o nafoukanem diletantismu a i kdyz moje fotky nezna, klidne se neboji dokonce dost presne procentuelne vyjadrit (95%), kolik jich stoji za to zminovane hovno. Nemam s tim problem, jen bych ocekaval podobne uprimnej komentar pod fotkama, jako jsem napsal ja k fotce Rezbare, mozna to prekvapi, ale ja jsem davam fotky prave proto. Hazet jen tak nepodlozene cislama nesnasim, pak nema bejt krize. Neni v tom nic osobniho, obou panum klidne podam ruku.

Cus.
23.8.2009 13:03
Kdo je tu DILETANT?
Slovník praví:
Diletant či diletantka pochází z italského dilettante (plural dilettantes nebo dilettanti) a označuje:
1. osobu zabývající se ze své záliby či zájmu něčím, pro co ona sama nemá odbornou průpravu, potřebné znalosti, dovednosti či praxi
2. neodborníka, nedouka, samouka, povrchního znalce apod.

Původní význam:
Člověk, jenž obdivuje umění.

Diletenatizmus
Dříve byla tímto slovem označována nějaká ušlechtilá zábava například v nějakém uměleckém nebo vědeckém oboru, dnes je slovo užíváno v posunutém významu a vyjadřuje povrchní znalost, neodbornost, diletantství, lidově také neumětelství.

Takže jsme tu prakticky skoro všichni diletanti – a nejen my – a nejen tady... :-)
24.8.2009 02:11
...
Kdyz to tu po sobe ctu, nejradeji bych to tu po sobe necetl ...
24.8.2009 21:13
jojo
Určitě já, ale ani i ostatní by některé věci rádi nečetli, ale tak už to chodí ...
24.1.2012 13:13
miskaři
Pokud by se někomu zastesklo po vyvolávací misce při zpracování digi:

http://pixlr.com...

24.1.2012 13:47
miskaři
wow, peckoidní :)
24.1.2012 15:08
miskový editor
Kdo zabrousí na web, najde celý editor v češtině (má to i vrstvy, ale nevyzkoušel jsem, jaké).
http://pixlr.com...


TOPlist