v chatu 
 
Vše nejlepší Jetysovi
7.5 00:10 cetlyk

Vše nejlepší Cetlykovi
7.5 08:19 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
17.2 10:59 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
10.2 20:21 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
27.1 12:45 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
20.1 16:10 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
13.1 12:06 jetys

Jetýsek se zkusí znovu vrátit
13.1 12:06 jetys

Dnes chajda neni
21.10 17:49 jetys

Pojďte na chat - Noční téma
7.10 15:20 jetys

pro přidání příspěvku se, prosíme, přihlaste


zpět k obsahu

15.9.2008 17:54lojzík 
Gdyžtak mě zbijte
Co takhle nastavit,aby se "fotky",které obdrží pod 3 komentáře *(samo mimo autora),že by se automaticky smazaly.Třebáááás do tejdne. Nově příchozí nechť se nebojí.Budou-li komentovat,i jejich fotky budou komentovány. Fotky co nikomu za komentář nestojí-ty tady nemají místo. *rozuměj 2 a méně :))
15.9.2008 17:57
Gdyžtak mě zbijte
..A co tě k tomuhle nápadu dovedlo?
15.9.2008 18:00
re:
Nástěnka cwaků. A potažmo nezájem těch co teprF začínají. Téma obehrané,wodněkud se vyloupnu,dám 5 fotek a vypadnu.
15.9.2008 18:07
re:
A proto jsem měl nedávno k tomu připomínku aby se mohla denně vkládat pouze jedna fotka
15.9.2008 18:11
re:
...ale to by se až tak neřešilo a navíc proč by nemohl dát někdo sérii pěkných fotek hodných pozastavení a komentáře.
15.9.2008 18:17
Gdyžtak mě zbijte
mohlo by se řešit třebas toto. Kdo dá fotku "špatnou" a je pak nadále bez zájmu,nechť tu tedy nevystavuje. Ale kdo dá fotku "špatnou" a fotit by chtěl,neurazí se ,bude se snažit dát příště fotku lepší a třeba se i zapojí do debaty. Někdy je dost urážející pokud třeba Solitary napíše věcnej komentář a pak nikomu nestojí ani za odpověď. Nemyslíte?.
15.9.2008 18:20
Gdyžtak mě zbijte
Fpodstatě stačí, pokud dotyčná fotka bude stát minimálně dvoum lidem za to,aby nadále zůstala v galerii. Prosim,nechť tu tedy pro ně je.
15.9.2008 18:21
...
Ja moc nevim, jestli mazat fotky je zrovna dobrej napad, ale to nemeni nic na tom, ze by se neco zmenit mohlo/melo. S Lojzikem souhlasim v tom, ze debat o fotkach je zde malo. Alespon ja teda cekam spis uprimnej komentar o tom co kdo o fotce mysli. Dost opomijenej fakt je podle me to, ze komentovanim fotek se ucist stejne jako focenim a nekdy i mozna vic.

---
Co treba upravovat limit na pocet vkladani fotek podle poctu komentaru. Jen napad.
15.9.2008 18:26
...
Tim myslim "kdyz nenapisu zadny komentare, nemuzu vlozit zadnou fotku". Jen napad.
15.9.2008 18:27
Gdyžtak mě zbijte
Hmm, taky patřím mezi ty, co na komentáře málokdy odpovídám ale to neznamená,že si z nich nic neberu. A určitě nejsem sám.
15.9.2008 18:30
...
Upravovat počet vkládáných fotek podle počtu kometářů, no není nic jednoduššího než k fotce ťuknout nějaký znak a mám koment... :))
15.9.2008 18:33
2mouchy jednou ranou...
...sem i myslel. Pěkná fotka by nevadila. Je hodná komentu,tak ať tu je.
15.9.2008 18:34
re:
Ano kann,....proto bych se držel původního záměru.
15.9.2008 18:36
Gdyžtak mě zbijte
A ještě drobnost. Jedna fotka má čtyry náhledy a tři komentáře, druhá dvacet náhledů a dva komentáře, která je asi lepší? Možná že u té druhé jen diváci nevěděli co napsat, nebo prostě se jim fotka líbila ale psát se jim nechtělo, takže ji smažeme?...
15.9.2008 18:36
...
Ja jsem pro jakoukoli zmenu ;-)
15.9.2008 18:46
Gdyžtak mě zbijte
zajímavou debatu, i gdyž je pouze obměnou debaty o komentech, jste začali...
Opravdu mne mrzí, když někdo napíše věcný komentář, upozorní na co by si (zejména začínající) autor měl dát pozor, a ta fotka pak zmizí... ale fotky, pod kterými jsou jen smajlíky případně debaty opočasí a podobně zůstávají...
co s tím?
Já za sebe nevím, písnu pouze to, že po takové reakci autora je mou reakcí jeho fotky už nekomentovat. Ani když se mi líbí. Když neumí přijmout dobře míněnou radu, která může pomoct i jiným, tak napříště mlčím :(
15.9.2008 18:51
r
Kann: ...dyť píšu stačej dva lidi,pro které nechť tu taková fotka je. Rozuměj,bude-li náhledová,pěkná, taková dva komenty jistě obdrží. Ode mne určitě aspoň jeden.
15.9.2008 18:51
Gdyžtak mě zbijte
ještě dovětek: jsou zde opravdu pěkné fotky od autorů, kteří se neobjevují pravidelně, třeba cestují po světě a pak nám najednou něco přinesou. Krásné série, mnohdy i poučné komenty ke svým fotkám. Nemají mnoho času na psaní, tak něco vloží, napíšou, i pár komentů zvládnou, poradí a zase zmizí. Rozhodně by se mi nelíbilo, kdyby se takovému autorovi omezilo vkládání fotek. Jednou za čas 5 kvalitních fotek od toho autora je pro mne víc, než neustálé a opakující se cwaky každodenní od někoho, kdo si ani poradit nechce nechat... tož asi tak :)
15.9.2008 18:53
re lojzík
a jak řešit, když někdo vloží sérku u které se píšou komenty jen pod jednu fotku? to fakt nejni jednoduchý domyslet se fšímfšudy...
15.9.2008 18:53
r
Lojzíku, přečti si svůj první příspěvek. Ale nechci se hádat,dělejte jak umíte.
15.9.2008 18:55
...
Jo, je to blbost s tema komentama. Me to jen tak napadlo.
15.9.2008 18:59
haff
Tak to abych začal mazat svoji galerii haff :) jelikož tam mám pod svou fotkou dost psích komentů. připadalo mi to jako lepší kontakt se zvířaty . Tak ti neví pes :( Nějak těm diskuzím o komentech přestává pes rozumět .Asi to bude stářím už :))))
15.9.2008 19:02
haff
Neboj hafane, nebudeš mazat sám :) i já se přidám
15.9.2008 19:03
re:
já myslím, že tahle diskuze neměla být o komentech jako takových, ale pokud chápu lojzíka, tak wo tom, aby každý zvážil, PROČ vkládá tu-kterou fotku. Jestli opravdu chce poradit, jestli si myslí že je relativně OK, nebo jestli má pouze touhu vložit kdejakej cwak... tak tomu alespoň rozumím já. Akorát řešit to nějakým amzáním mi přijde nereálné, je to zas jen a jen o lidech...
15.9.2008 19:09
re:
No já si myslím, že každý, nebo aspoň skoro každý, vkládá co má podle sebe nejlepší a chce se pochlubit tím co a jak umí nafotit.A podle něj to cvaky nejsou a množství komentů neovlivní.
15.9.2008 19:10
re:
a jsme zase na začátku :))))
15.9.2008 19:11
re:
dobře, tak už nic.Hofg
15.9.2008 19:17
...
Ja myslim, ze ta debata, kterou zacal Lojzik je rozhodne k veci. Kdyz sem vkladam fotky, tak hlavne pro to, abych mel nejakou zpetnou vazbu, urcite ne proto se pochlubit.
15.9.2008 19:19
htth
a když máš zpětnou vazbu s tím, že ti někdo zkouší poradit, nasměřovat tě, řekne svůj názor byť ne pochvalnou ódu, mažeš fotku? Ty ne...
15.9.2008 19:20
re
nařídit někomu sebereflexi je strašně složité, diskutují zde pak jen ti, kteří ji vlastní... bohužel pro ně (dnešní společenský jev)
15.9.2008 19:21
re
Nemám na fotku odezvu?? Příště se snažim dát lepší. Mám na fotku odezvu? Diskutuji.
U pěkných ,poučných,fotek se VŽDYCKY 2 komenty najdou.
Držme se začátku diskuse.
Teď musim mazat do rachoty.Zatim ahoj Lojza.
15.9.2008 19:26
psisko,kann
proč by ste měli mazat své fotky??? U vašich se snad nediskutuje? Máte méně než dva komenty? O vás to kluci určitě není :-)

15.9.2008 19:32
komenty
kdybyste raději místo debat komentovali, já tam mám pod fotkou už půl hodiny jen jeden koment :-)))
15.9.2008 19:35
haff
Tak děj se vůle boží nebo kolektivní ? haff .Já souhlasím plně s htth a jeho prvním příspěvkem .taky se pes nechodí chlubit .čeká na zpětnou vazbu .Jelikož ví, a je na tolik soudný, že nepovažuje většinu svojich cvaků, za to nejlepší .Kdyby to měl pes dělat, haff, nebyla by zde ani jedna jeho fotka tak asi :(
15.9.2008 19:39
vrrr
...neni to o psiskových fotkách,ten totiž diskutuje a komentuje. Neni zřejmé co přesně sem měl na mysli?
15.9.2008 19:41
re:
myslím, že by se měli vyjádřit admini. Přečtěte si fšichni úplně první lojzíkův koment, podle mne by clown nebo fish měli říct, jestli to vůbec technicky možné je, ohlídat to. Pokud ano, pak se můžeme bavit o parametrech, které se nastaví...
15.9.2008 20:21
re:
Lojzíkův nápad se mi líbí :) Smajlíky za koment nebrat :)))
15.9.2008 20:32
RE:
Lojzika plně chápu a souhlasim s nim. Zároveň souhlasím se sol, že cestovalté hodí jednou za čas 5 kvalitních fotek..ale podle mého, když má čas nahrát 5 fotek, tak má čas i 10 dalších okomentovat, přecejen to není otázka na půl hodiny, ale max. pár minut.
15.9.2008 20:41
re:
možná by se u sérií mohli u ostatních krom jedné fotky zrušit komenty(tj. zaškrtnout že komentáře nechci), aby se komenty soustředili pod jednou fotkou které by byla jako za celou sérii... jen takovej nápad
15.9.2008 21:03
haff
Poznal pes nedávno člověka z králíkova ,který takto běhá od jedné galerky na druhou haf,a celá rodina ,známí atd... se chlubí na veřejnosti jak mají dobrého fotografa mezi sebou .Argumentují tím že, kdyby ty jeho fotky nebyly tak dobré, haff tak by je galerie na internetu nevzaly haff :)) ten člověk má canon mark III který dostal jako dárek k narozeninám .celé příbuzenstvo se na to složilo haff. jeho fotogafie připomínají snímky z prvních mobilů asi na úrovni 0.5 mpx optika ,s dědečkových brýlí haff chi.Když pes řekl, že na fotogalerii prakticky vezmou každého, kdo má díru do zadku ,málem psa zmlátili.Třeba to ti, co to sem nasypou a nekomentují,to dělají taky tak haff .Nedávno jsem ho potkal .Na krku kanona s objektivem jak hvězdářský dalekohled a v doprovodu rodiny, cvakal po městě s tou rourou a externím bleskem v pravé poledne, za největšího slunečního žáru. haff co naděláš haf. tak takový člověk, Vám o komenty ani nestojí .Je totiž spokojený sám se sebou, stačí mu obdivné pohledy jeho známích no :(
15.9.2008 21:43
psíku
hezky si to napsal,ale nemá to nic společného s tím co tu řešíme. :))
Takoví lidé budou a ať si třeba sou.
Jináč já taky blejskám externím bleskem když slunce svítí .
15.9.2008 21:47
série?
tak dám k ostatním třebas tu hvězdičku,to neva,vždyť komentář autorovi dám a ostatní fotky pouze "zabezpečím" ,aby se nesmazaly.
Udělám li hvězdičku,nebo smajla u jakékoli jiné fotky ,tak tím naznačím,že fotka tu má minimálně pro mne místo. Fotky bez komentů,nejspíš nezajímají nikoho z nás a ty tady zabírají místo a odsunou fotky ostatních někam dozadu.
15.9.2008 21:47
technické řešení...
jen se chci vrátit k tomu, co píše Lojzík ouplně na začátku a optat se, zda je to vůbec technicky možné (automatem). Pokud ano, budeme diskutovat o tom zda a za jakých podmínek, pokud ne, tak vlastně... o čem se bavit, než o přístupu jednotlivých uživatelů? Nápad je dobrej, jde o to, zda ho lze realizovat... :)
15.9.2008 21:50
.
Napíšu Pmku klukům :)
15.9.2008 22:01
Re:
No mam dotaz....

A nepostavili ste to tak trocha naopak a teda i kontraproduktivne? ;))

Ono koment by vzdy - aspon myslim - potrebovali tie najvacsie sracky... nie skvosty...

Nech to ten nadany autor budto zabali, alebo zacne uvazovat...
15.9.2008 23:40
Re:
509: však tak je to myšleno, když někdo ale nebude na komenty/kritiku reagovat, ani když se ho komentující na něco zeptá, tak příště už se mu nic psát nebude, když uvidí, že to za nic nemá...a když to takhle udělá víc lidí, tak najednou bude bez komentů, tudíž i bez fotek...= jeho boj
16.9.2008 02:03
Re:
Možná dobrá myšlenka, snaha o jakousi konsolidaci, ale zdá se mi, že se tím vypravíme na dost tenkej led. On Mao svoji kulturní revoluci taky myslel v podstatě dobře, možná dokonce i upřímně... :-)
16.9.2008 07:26
Gdyžtak mě zbijte
Mě připadá nejrozumnější nápad umožnit dávat fotky jen aktivním návštěvníkům, tzn. těm, co se účastní života zdejší galerie a nemusí to být jen ti píšící, ale i třeba jen dívající se. Myslím, že tvoření nějakého kreditu počtem shlédnutých anebo komentovaných fotek u každého uživatele není programátorsky nějak neschůdné. No a vyjímky (pro známé cestovatele) by se daly taky třeba nastavit. Ne?
16.9.2008 07:51
Gdyžtak mě zbijte 2
Případně by se mi líbil těm nově příchozím dát nějaký status nováčků bez možnosti překotného vkládání. Proč trestat autory fotek, které nadostaly komentář a následně i diváky, kterým se mohly líbit jen proto, že k těm fotkám není slov.
16.9.2008 08:11
Re
Já si fakt nemyslím, že by se zaváděním nějakých povinností nebo restrikcí shora dalo něco vylepšit - ze zkušenosti bych řekl, že každá galerie vždycky nakonec vypadá tak, jakou ji chce mít většina účastníků. Tady jsem upřímně řečeno hodně skeptickej - nedávno jsem se tu po cca roční absenci začal znova pohybovat a mám pocit, že velká většina lidí se tu chce hlavně drbat po zádech kvalita nekvalita, hlavně neříct nic, co by se někomu jinýmu mohlo nelíbit. Minimálně polovička mých ne-zcela-oslavných komentářů zmizela v prachu i s příslušnýma fotkama záhy po okomentování, což mě docela pobavilo :-). Bohužel obecná úroveň zdejších fotek tomu dost odpovídá... Přesto - pokud to tu "mlčící většině" vyhovuje, asi nemá cenu s tím bojovat formou nějakých administrativních úkonů, spíš to chce komentovat a nebát se ostřejšího tónu. To ovšem musí každej sám.
16.9.2008 08:24
re:
Medvěd zmiňuje přesně to, o čem píšu výše. Ono když autor fotku s kritickým komentem smaže, komentujícího časem přestane bavit kritiku psát... a vo tom to je :(
16.9.2008 10:10
bít tě nebudem...(asi)
tydle ty diskuse jsou fajn v jedný věci-vždycky,když se nějaká podobná rozjede,pod fotkama to začne žít. takže na jak dlouho teď?
16.9.2008 10:34
Re:
A co aby fotka, u které přistane komentář už nešla smazat? A pět fotek týdně je docela hodně (v tom totiž vidím hlavní problém) - kdo z vás udělá týdně pět fotek, se kterými se může pochlubit? Tři by úplně stačily. Ono stíhat komentovat tu spoustu fotek je pak navíc nezvládnutelné (ani to nebaví). Hlavně je takové množství hodně na úkor kvality, to ať se na mě nikdo nezlobí. A fotky typu "Jééé to je krásná kyttička! CWAK!" časem zmizí samospádem - na jiná fóra, kde dotyčnému nikdo nebude kazit radost z vyfocené kytičky řečmi o kompozici a technické kvalitě. :-)
16.9.2008 11:27
re:
to kaplan: těch 5 fotek jsme chtěli zezačátku existence galerie quli možnosti vložit sérii, ale jak přicházeli noví a noví, tak se na to jaksi pozapomnělo :( Pro mne osobně je i limit 5 fotek za měsíc bohatě dostačující, ale ta diskuze je o jiném:)
Nápad s tím, že komentovaný snímek by nešel smazat se mi zamlouvá, ale nebloknout to nafurt, jen dejme tomu na tejden. Čas od času si někteří svou galerii promažou, tak aby jim to blokace neznemožnila, si myslím :)
16.9.2008 11:49
re namet...
A co tak dat kazdemu pri vkladani potvrdit, ze som autor a ze si myslim, ze uvedeny snimok stoji za uverejnenie...?

Ak vlozim dalsieho chrobacika, je jasne ze som vypatlany debil a ak vlozim tri taketo skvosty, ociachovat ma k nicku nejakou ikonkou Pinokia a je vymalovano..;)))

Robit to robotom... nech to nie je osobne... A dost silno pochybujem, ze tu zostane dlho ktokolvek, koho sam system oznaci za idiota..;)))

No ne? ;)))))
16.9.2008 11:51
Dovetok
este detajl... To cele by zabezpecovalo napriklad ak uvedenu fotografiu v priebehu jednoho dna neotvori nezverejneny pocet identit, vyjma teda sama autora...
16.9.2008 12:00
re:
neznám automatický systém, který by dokázal posoudit zda fotka je či není chrobáčik, natož kvalitní:)))))
A cejchovat kohokoliv jakoukoliv posměšnou ikonou se mně osobně příčí :(
Mé první fotky byly taky k ničemu i když mně se zdály hezké, tak proč odrazovat začátečníky? Pokud si nechají poradit, tahle galerie je zde proto, pro radost z fotografie, pro všechny, kteří to chtějí zkusit a přiučit se jak na to jít lépe.
Ale už zase jsme zabruslili trošičku jinam, vytahuji původní Lojzíkův příspěvek:

Gdyžtak mě zbijte
Co takhle nastavit,aby se "fotky",které obdrží pod 3 komentáře *(samo mimo autora),že by se automaticky smazaly.Třebáááás do tejdne. Nově příchozí nechť se nebojí.Budou-li komentovat,i jejich fotky budou komentovány. Fotky co nikomu za komentář nestojí-ty tady nemají místo. *rozuměj 2 a méně :))


16.9.2008 12:03
...
skoda...no! ;)))

By ma zaujimalo, kolko tych nosatych by tu bolo do mesiaca..;))))
16.9.2008 12:17
haff
Nebude do takový diskuzí zasahovat .Pokud se zde změní základní motto serveru . Bude pes hledat jinde .Jen to řeknu. jsem tu mezi kamarády .Pokud by mě chyběla konstruktivní kritika, nebo zatoužím po sebetrýznění, vystavím fotky na fotoaparát cz, nebo IDIF.Tam mne na dlouho zase přejde touha něco zkoušet.
16.9.2008 12:21
---
509: Asi si myslí, že za zveřejnění stojí, jinak by ho sem nedával, ne?

Sol: Problém je také s těmi, kteří se v podstatě nijak zlepšovat nechtějí, fotí si pro radost a stačí jim to, co umí. Pak se svými komentáři u jejich fotek zbytečně namáháš.
Tvoji poznámku, že debata je o něčem jiném, nechápu. Padl zde návrh na jisté restriktivní opatření, k tomu jsem napsal, že nesouhlasím a navrhl jsem řešení trochu jiné, podle mě demokratičtější a čistší. Taktéž i mnozí ostatní. Načež ty sem zkopíruješ opět úvodní příspěvek. Proč? Máme sem své příspěvky také zkopírovat? Debata již pokročila, byť nedospěla k jednoznačnému řešení. :-)
16.9.2008 12:31
re:
máš pravdu kaplane, omlouvám se:) navíc s tou blokací mazání komentovaných snímků naprosto souhlasím, jen ne natrvalo, jen časově omezit :)
škoda, že do diskuze nepřispívají právě ti, jichž se to nejvíc týká. Třeba by nám přiblížili jak se na to dívají oni. Ale kdo mlčí i pod fotkami, do diskuze se také nepohrne :(
16.9.2008 12:32
---
Hele, hafane, a není právě to, co píšeš docela dobrej důvod říct si k téhle debatě svoje? My bysme taky nechtěli, abys šel beze slova jinam. :-)))
16.9.2008 12:40
Re
psisko: Tu větu s tou kritikou nechápu. Máš pod fotkama napsáno "Komentáře potěší". Pokud se mi na fotce něco nelíbí, je přece normální, že to napíšu do komentáře... nebo to vidíš jinak?
16.9.2008 12:40
---
SOl: Myslím, že to tady bude takové, jaké to tady lidé, co sem chodí budou chtít mít. Jak se budou chovat, jak budou aktivní, a tak. Fakt je, že je potřeba najít více odvahy i vhodná slova pro kritiku a naučit se ji přijímat bez krvežíznivých emocí. Ne za každou cenu kolem sebe všechno tepat, ale tahle situace, kterou tady teď probíráme je mimo jiné důsledek nekritičnosti, chválení i totálně špatných fotek. Logicky se sem pak začnou stahovat i takoví, které jinde nekompromisně vyhnali. :-)
16.9.2008 12:41
re:
kaplan mi připomněl někdejší cetlykův návrh, aby k možnostem komenářů (požaduji, potěší, nechci) byla přidaná další možnost, nepamatuji přesně jak to formuloval, ale dalo by se tam přidat něco jako nekomentovat TK :)))
16.9.2008 12:41
haff
U kamarádů zůstane pes. vždy převáží nad tím ostatním.Jen se mi nechce pod některými fotkami blábolit nesmysly .Sakra když to je autor jako rs nebo medvěd ,co k tomu mám psát. házení hrachu na zeď je o ničem ,Jo když oni něco zkazí, a evidentně, tak si pes třeba smlsne. ale ti si dávájí sakra pozor aby k tomu nedošlo .No mě ten smajlík třeba, nebo haf, jen, stačí.
16.9.2008 12:42
haff
u tebe je to přeci jasné:))))
16.9.2008 12:50
---
psisko: kromě jmenovaných dvou jsi zapomněl ještě na Cetlyka, Lojzíka, Kluka, DD, Htth, Greyhounda, Solitary, Photopaca, 509, Hu hugena, Vlada, Kanna, Greyhounda, Talise, Cipryse, Mata, Houmra, Anamor, Shadowa, Kaplana, atd... :-)))))
16.9.2008 12:50
haff
Pro medvěda: kritika mi vůbec nevadí .Jen jsem vysvětloval co, a jak dělám, abys věděl ty .Jen piš komenty haff pes je rád .:)) opravdu
16.9.2008 12:52
haf 2
jj omlouvá se pes haff je to fakt všichni jsou kamarádi .Byl to jen příklad :)) ne výčet.
16.9.2008 14:46
---
The Bear: Ona ta formulace "Komentáře potěší" může pro někoho předjímat, co napsat, resp. očekávat. Ve skutečnosti některé taky třeba věru nepotěší... :-)))
16.9.2008 14:58
--
..no asi to nějak souvisí s vrcholící agónií na DFM myslím..;)fakt ,že se poslední dobou nějak špatně orientuje v ubíhající galerii v záplavách snímků nových užívátek..,taky tam navzdory s ujišťováním jaká je skvělá atmosféra se hromadily fotky bez jediného komentu a sebereflexe autorů....
k návrhům omezení vkládání:systém 5 za tejden je podle mě až až....sám víc jak 5 dobrejch fotek nemám ani za rok...možná by mohl přibejt šuplík v galerii,,Serie,,kam by se mohlo nafrkat do vybrané podsekce 5 fotek spolu souvisejících ..jinak pinokio by byl taky asi fajn:)
16.9.2008 15:25
re Cába:
Né každej a já taky většinou ne, odpovídá na obdržené komenty odpovídá. To ovšem znamená, že další komenty už nedostanu a tím pádem nebudu moct vkládat fotky. Taková cenzura snad nebyla ani za Rakousko-uherska. :)
16.9.2008 15:32
Zbušte Lojzu
Každopádně se debata již posunula k jistým povinostem a nepovinnostem komentářů.
To už se tu opravdu probíralo.
1. nikoho nenuťme komentovat-nechce-li
2. nebraňme nikomu smazat svůj snímek-je jeho

Snažme se však udržet kvalitu fotoserveru ,tím,že pokud NEDÁ NIKDO komentář k jisté fotce,je tudíž nezajímavá a nepatří sem. Myšleno takto. Dá-li TheBear 5 krásných fotek ,napíšu komentář k jedné z nich za všechny a k ostatním dám třeba * (stačí tam jen dvě takové) .Tím fotku kvalitní udržím v galerii-stojí mi totiž za to!
Ovšem, objeví-li se zde autor s „s cwakem“ někdo mu napíše kritiku,ON OPĚTOVNĚ NEREAGUJE,příště se mu komentu nedostane a on ani jeho fotky tu nemají žádný přínos.
Nejspíš je sem uložil jen proto aby mohl poslat link svým známým.
Takže pěkná fotka bez komentu(okomentovaná třebas smajlíkem) zůstane.
Fotka nedokonalá ovšem komentovaná a debatovaná s autorem taky zůstane.
Však fotka ,která je nekomentována –nikoho nezajímající ZMIZNE.

Nikdo nikomu nic ,nenařizuje,nikdo nikoho do ničeho nenutí.

16.9.2008 15:33
kann
prostě to nechceš pochopit. Kolikrát se ti dostalo méně než tří komentářů????
16.9.2008 15:40
re kann
To fakt neni o cenzure, nikdo nerikal, ze se musi odpovidat, ale ja treba u svejch fotek odpovidam dost casto, takze si nejvic komentu pisu vlastne sam ;-) Neposilal bych debatu vubec do teto roviny, nikdo tu nechce byt cenzor, neco by se zmenit melo, si rikam. To prece neni nic proti nikomu.

Jinak to vidim jako Radovan v komentu z 16.9.2008 07:26:

"Mě připadá nejrozumnější nápad umožnit dávat fotky jen aktivním návštěvníkům, tzn. těm, co se účastní života zdejší galerie a nemusí to být jen ti píšící, ale i třeba jen dívající se."
16.9.2008 15:43
No, nevim...
Jak odlišíš fotky nezajímavé, ale s komentáři ukazující cestu k nápravě od také nezajímavých ale bez komentářů? Jenom třeba proto, že dotyčný dal fotku do galerie v sobotu ráno a v neděli sem všichni vysypou karty po víkendu a fotka odjede do propadliště dějin.

1. Fotek je tady moc. Snížení týdenního limitu na 3 kusy prospěje galerii i sebereflexi jednotlivce.

2. FZ je server o focení, proto ty výcvaky podle toho komentujme. Anebo naopak vůbec ne, ale hlavně nechválit, co za pochvalu nestojí.

3. Zvětšit maximální velikost fotky na 300 kb. Bude jich míň, můžeme si to dovolit. :-)

Tento způsob podle mne stojí alespoň za pokus. Nerad bych, aby se z toho tady stal wopruz...
16.9.2008 15:43
Zbušte Lojzu !
V podstatě souhlasím s automatickým mazáním fotek bez komentu, nelíbí se mi však možnost vkládat několik cwaků denně ( od toho je tam možnost nacpat je pod fotku), ale celkový limit bych rozhodně nesnižoval (občas trpím nadprodukcí a co pak s tím??). Jasně že jakákoliv změna se někomu nebude líbit, proto by to chtělo dobře a hlavně BEZ EMOCÍ zvážit, uvážit, rozhodnout. Každopádně stávající situaci hodnotím jako lehce neuspokojivou :o)
16.9.2008 15:44
jde mi o tohle
http://www.fotozoo.cz...

http://www.fotozoo.cz...


Pokaždé se Solitary slušně vyjádřila ke snímku a autor na ní prostě kašle. Má tedy tejden na to aby se ozval,nebo pryč s takovou fotkou. Ozve-li se ,bude komunikovat,je rád za komentář ? Tak potom se tu udrží.!!!
16.9.2008 15:45
...
Jeste drobnost. Ja doufam, ze si leckdo kdo se nevyjadruje alespon tuhle debatu cte, protoze hlavni problem je podle me v peclivosti a zvazeni duvodu pro vlozeni fotky. Ja ani nevolam po komentarich, ale zas opakuji, ze i komentovani fotek se clovek uci, uci se formulovat nazor na fotku, kterej se mu pak treba nekdy vybavi pri foceni, funguje to, mam to vyzkouseny ;-)
16.9.2008 15:46
re htth:
Dobře už mlčím, udělejte to jak chcete, jen by mne ještě zajímalo jak se poznají ti "dívající se". Jsem asi trochu nechápající, jak píše Lojzík. :)
16.9.2008 15:50
re Kann
Safra, nebud takovej "udelejte si to jak chcete" ;-) Posila to tuhle debatu do roviny, kam podle me nepatri. Ja jsem rad, ze to Lojzik nakousnul. Nestavel bych se k tomu jen negativne, neco s tim by se delat melo ;-)

Pocitadlo kdo kolikrat vlezl na jaky URL je asi jednoducha vec ;-)
16.9.2008 15:56
kann
Dívající se? Ať se každej dívá jak chce,ale taky ať si rozhodne,zda-li má ,nebo nemá k jisté fotce cokoli napsat. Nejedná se mi zde o nějakou zásadní změnu. Jedná se mi prostě jen o brak,kterej to tu pak zasírá. Ten neprodukuje nikdo z vás,co ste se tu vyjádřili.
Samozřejmně,jsou zde začínající,ALE AŤ SE TEDY TÍMTO ZPŮSOBEM zapojí.
Jirko ,ty a psisko tady řešíte jakoby furt sebe,ale o vás to přeci není.!
16.9.2008 16:10
Například
http://www.fotozoo.cz...
jestlipak se autor vyjádří k The Bearovu patřičném komentu?

a za druhé:
http://www.fotozoo.cz...

pěkně ho cába i s Lenkou přivítali. On se na ně za wodměnu vysral i s Jistebnickým rybníkem.
16.9.2008 16:17
Například
Lojzíku, ale to už mi pomalu připadá jako hon na čarodejnice, kdo neodpoví na koment, pryč s ním. Tak to dejte do pravidel garerie, že je povinnost odpovídat na komenty a je to.
Už jsem to tady psal několikrát, někdo si koment přečte poučí se z něho ALE NEODPOVÍ, nevidí důvod, nebo ho ani nenapadne, že má odpovědět.
16.9.2008 16:22
re:
pravda,ale tady je to snad jen o slušnosti. A chce-li někdo s někým kamarádit,podílet se o fotky,diskutovat o nich tak snad může aspoń zabučet.
16.9.2008 16:31
někdy...
...pod fotkou opravdu diskutují spíš ostatní (jaký div, většinou lidi co se zapojili i do tohoto vlákny pokecu), kteří si vyměňují názory nebo doplňují postřehy či upřesňují svůj pohled na fotku, a autor se ani neozve... i to se stává:(
Mé zkušenosti jsou takové, že kdo nediskutuje ani pod svou vlastní fotkou, těžko bude diskutovat pod cizí...
16.9.2008 16:33
někdy...
.. no vidíš, a já raději žvatlám pod cizí :))
16.9.2008 16:35
někdy...
což to já taky, ale když se k tomu žvatlání připojí autor a vidím že má zájem cože se to vlastně povídá, baví mne to víc než u mlčocha :)))
16.9.2008 16:38
série
jen mi tak napadlo, jak čtu návrh na sólo záložku pro série... na pohled to vypadá schůdně, omezit v hlavní galerii limit, ale ruku na srdce každý za sebe: nedopadne to pak s návštěvností na sériové záložce podobně jako u tématických fotek?
16.9.2008 16:49
sérii
bych řešil,jak píše kluk. Nač sypat 5 a více fotek za ssebou. Nacpat je pod fotku a je to. Neposouvá to pak zbývající fotografie jak zmiňoval kaplan. Tři lidi daj sérii a fotky se srolujou do ...

16.9.2008 16:51
serie
Souhlasim s Klukem a Lojzikem. Podle me to na serii staci a kdyz ne, tak to bude serial a kazdy rano jedna nova, coz je podle me dobry ;-)
16.9.2008 16:53
limit
to vypadá, že na snížení limitu se asi shodujeme... ? :)
16.9.2008 17:02
re
Ahoj všem. Koukám, že k podobnému přetřesu dochází na všech fotoserverech pravidelně jednou za max.10 let :))) Ne vážně, jsem rád, že se tu tohle téma díky lojzíkovi otevřelo.Je mi jasný, že když server začínal byly plány, byly chutě a nebylo tolik užívátek. jak ale všichni víme, užívátek je čím dál víc a to na všech serverech a mnohde to už opravdu vypadá jako odkladiště fotek. Že by se nějaké změny měli provést je zřejmé, problém je v tom, dohodnout se co a jak. Jasné je že každému se líbí něco jiného, každý má jiné představy o tom co ano, co ne, co je vkusné, co už je hon na čarodejnice atd. osobně bych souhlasil s komentem co psal kaplan dnes v 15.43, ale to neni důležité co já.
Možná by bylo dobré hodit do placu pár bodů jako při výběru témat, např. snížení počtu vkládaných fotek, navýšení kb fotek,počet komentářů, popř. otevření fotky atd. co koho napadne jako dobrá věc a potom po určité době se přiklonit k nejvyšším počtům a na jejich základě po domluvě s adminy udělat nějaké změny. Je to jen návrh, ale myslím, že dohadováním se stejně nic nevyřeší.
16.9.2008 17:04
re:
Omezení počtu vkládaných fotek denně na jednu, týdně na tři, by myslím bylo rozumné.
16.9.2008 17:05
shadow:
ankety klíďo připravím, ale pro každou věc (bod) by se muselo hlasovat sólo. Pokud ostatní souhlasí, napište konkrétní návrhy sem nebo do PMky. Nezapomeňte, že z odpovědí lze zaškrtnout pouze jednu, proto to musí být opravdu konkrétní :)
16.9.2008 17:09
sol
já vím, že je to trochu neschůdný, možná by bylo lepší, kdyby každý napsal své požadavky do PMky a vybralo by se to co by mělo nejvyšší počet hlasů, nebo jinak - nevím momentálně mě nic nepapadá, možná někdo jiný dostane lepší nápad
16.9.2008 17:12
limit
anketu o limitu mohu spustit už dnes, ale počkám do večera, jestli nebudou i jiné návrhy než 1/den, 3/týden :)
16.9.2008 17:14
Sol:
prima když to připravíš. Jednoduše vyber názory všech zúčastněných v diskusi.
1)denní limit a) jedna denně b) 3 tejdně c) nechat 2,,mazání fotek bez komentářů, a)Ano- b)Ne- c)Polibte mi tady třebas zadek. :)))

16.9.2008 17:14
los limitos
tři týdně jsou pro mne žalostně máááálo :(

nechal bych stávající počet
16.9.2008 17:16
los klukos
Soupni neco s kerkou a budu hlasovat "ne" ;-))
16.9.2008 17:18
limit
dnes spustím anketu o limitu, o mazání bude další anketa (snad se mi povede rozjet obě), nemohu smíchat všechno dokupy. Buď bys označil limit, nebo mazání, fíš? :)
16.9.2008 17:18
sol
bacha, lojzík chce nějaký intimnosti :)))
16.9.2008 17:19
Asi mě zbijete...
Nechal bych pět kousků do týdne, klidně i pět kousků denně, ale maximálně přidat pod fotku. Prostě v jednom dni, si můžu poslat pět fotek a vyberu si tím týdení limit. Ale na titulní stranu galerie se mi vejde jen jedna za den. V případě mazání, opět stávající omezení.
16.9.2008 17:19
haff
Každý den jedna fotka to psovi vyhovuje . To ostatní je psovi fuk .Taky to někdy nevyužije. ale když nedám někdy, klidně bych oželel možnost potom dát dvě. haf:)
16.9.2008 17:22
limit
takže cetlyk navrhuje 1/den (+4 přiložené k ní), 5/týden, rozumím tomu správně?
16.9.2008 17:23
pokud chci
dát nutně najednou 5 fotek,tak mají s největší pravděpodobností stejné -jedno téma. Proto bych je prostě vždycky nacpal pod fotku.
Kluku,stejně dáš na titulku nejkrásnější modelku Lauru a pod ní pak už jen připíchneš ty wostatní kozatý štěrbiny :-))))))
16.9.2008 17:40
No vida :
Dal jsem koment o tom co se mi na jedné fotce nelíbí a hned jsem v PMce dostal vynadáno, že bych se měl raději zamyslet nad svou kompozicí než něco psát ostatním. Tak snad raději už komentovat nebudu.
16.9.2008 17:43
No vida, je málo Jirko
Tak napiš od koho a zkopči co. Napiš to sem.

16.9.2008 17:43
...
Podobnou PM-ku bych mrsknul pod fotku a bylo by ;-)
16.9.2008 17:44
...
taky myslím že sem, když už se bavíme i na toto téma!
16.9.2008 17:45
kann
no vidíš ,a takovýmu když příště nikdo nenapíše,tak mu fotka zmizí a má po Ftákách...a i po kozách.:))

16.9.2008 17:46
No vida :
cituju: 16.09.2008 17:28 od bart23
PDR,LDR ...?Možná bys mohl svoje připomínky víc upřesnit.Já nejsem zase takovej puntičkář a focením se neživím a ani to neplánuji,ale než budeš psát hodnocení typu "to okno bych nedával s hranou fotky" nebo "ten LDR by šel pořešit lépe" ,tak by ses měl podívat do své galerie a vzhledem k vetšině kompozic si malinko sáhnout do svědomí.Petr
16.9.2008 17:49
No a je to :)
Zdravíme bart23 :)))))))))
16.9.2008 17:51
No vida
Klasika ;-)

"Mam to moc pekny, takze piste, jak moc jsem dobrej a jinak si sahnete do svedomi, ze to nevidite, protoze to je fakt dost divny ..."
16.9.2008 17:51
mimochodem
on se ještě nevymačkunul ani k jediné fotografii v galerii...
16.9.2008 17:53
No a je to :)
Taky zdravím :))) - jen mimochodem pokud dáváš fotky do veřejné galerie musíš počítat s tím, že dostaneš komentáře, které se nemusí líbit - to jen pro vysvětlenou.
16.9.2008 17:55
No a je to :)
Prosil bych ještě dát pod fotky zatrhávátko, Chci jen kladné komentáře.
16.9.2008 17:55
uff
a já se tu třás ,že natřeš mě. :-)))) Houmr by si ho měl srovnat :-))))

16.9.2008 17:55
haff
a je to jak na idif super :( výhružné pm. užil jsem si svoje. dnes je pes občas pošle do prd..a směje se tomu :))
16.9.2008 17:57
psíku.
Neboj ,nějakému vyhrožováání zabráníme. Kurwa,že zabráníme. To tu nikdá nebylo a nebude.
16.9.2008 17:58
Nešil pes
Dostaneš takový pěkný pozdrav? Tak ho dej na "pranýř". Ať si to lidičky přečtou a mají jasno.Prostě lidem, který reagujou tímhlestylem a nebo mlčením u otázek. Na fotky prostě nekoukejte.
16.9.2008 18:01
jistě
...a sem konečně zase na svým samým začátku. Takovej ,nedostane komentáře a má po fotce. Pro takového tu přeci místo není.
16.9.2008 18:02
anketa
na limit je v provozu, další připravím.
kannův návrh už zde byl i dříve, asi poprosíme opravdu o něco takového :)))
lojzík: nebude, pokud se tyto exoti budou zveřejňovat, tak jim to taky dojde že šlápli vedle :)
16.9.2008 18:09
haf
To chtěl pes navrhnout. jak někdo něco takového zkusí, uveřejnit, okamžitě. to je ono .Jak ztratí anonymitu, je po hrdinovi chi :)))hafhafhaf :))
16.9.2008 18:16
Má to slabinu!!
takovýdle fotky se pro svůj počet náhledů a komentářů jen tak nesmažou. :-)))))))


http://www.fotozoo.cz...
16.9.2008 18:16
haff
Už blbne asi pes. psovi jde o to, aby mohl když chce,vkládat každý den, jednu fotku. haff. o ni jiného mu nejde .Serii tří fotek ,mohu dát pod základní snímek haff :) třeba
16.9.2008 18:18
Álojs
Máš smůlu woe :))))))))))))
16.9.2008 18:18
limit
pésku, to musíš kliknout v anketě na možnost "stávající", tak je to teď, každý den jedna, nebo-li 5 za 5 dní což je totéž...
16.9.2008 18:20
limit
pejskovi musíš vysvětlit kam má kterou tlapku položit a co zmáčknout :)))
16.9.2008 18:21
mazání
musíme asi nejdřív konzultovat s adminama, jestli něco takovýho vůbec jde udělat, pak teprvá anketovat.
Lojzík: a dal jsi autorovi svolení ke zveřejnění? Gdyš ne, je to na právníka :)))))))
16.9.2008 18:22
limit
není to totéž 1 fotka denně stačí. když nevyužiješ máš smůlu. pořád jedna fotka denně 7x za týden 30-31 za měsíc tak to myslel pes.
16.9.2008 18:23
mazání:
Sol a máme nějakého klubového?, že jako bysme ho Lojzíkovi doporučili :))))
16.9.2008 18:26
právník
možná někde mezi užívátky nějakej je, ale nikdo se nepochlubil:)))
16.9.2008 18:35
limit
Přišel mi návrh na 1 foto za den (bez možnosti přidanejch), při smazání do 48 hodin ban na 14 dní...
16.9.2008 18:42
haff
No pes by souhlasil
16.9.2008 18:48
haff
Potom by mohlo být i omezení pro kočky, na tři fota,od jednoho autora ,v kočičí den :) mijaůůů taky to ušetří místo na disku.
16.9.2008 18:49
témátko...;)
holoto co si dneska střihnout Noční téma jako za ,starejch,časů?třeba by rádi přišli i ti co se zatím jen koukaj co se to tu vlastně děje...;)he?
16.9.2008 18:58
Omezit série neeee...
... to je asi nejlepší vlastnost celýho fotozoo, že sem člověk může dát něco ucelenýho... cpát pod 1 fotku 4 další není řešení...
16.9.2008 19:01
Omezení? Proč ne?
Pokud ty díla za něco stojí, tak si určitě najdou své návštěvníky i pod "nosnou" fotkou. Zas..at první stránku je nestydatost.
16.9.2008 19:02
re houmr
Ja mam dnes hokej, ale zitra by to slo ;-)

16.9.2008 19:03
serie
Me tedy u serii nevadi cekat kazdej den na dalsi, obcas to ma i svoje kouzlo ;-)
16.9.2008 19:03
Houmí
Až se mi vrátí PC :( memám kde udělat fotku:(

Ale rád bych :)
16.9.2008 19:22
Omezení sérií
To je mi líto, že se to bere jako nestydatost - já to bral jako možnost, jak prezentovat fotky trošku jinak než normálně v galeriích. Mám pár věcí, který jinak než jako série nemaj cenu. A vlastně - snad to nezní jako samochvála - jsem ze zdejších reakcí ostatních neměl pocit, že by jim to připadalo nestydatý. Upřímně, tady se toho děje ve srovnání s jinými fotoservery tak málo, že mi současnej stav přijde úplně v pohodě - minulá série mi vydržela na titulní straně celej den, což by se nikde jinde nestalo ani náhodou, a v daný kategorii (krajina) ještě ani po 2 dnech nedolezla do půlky první strany. Zdejší problém vidím v tom, že tu lidi hledaj (a nabízej) spíš vzájemný pochvaly než kritiku, díky čemuž se tu chválí vše a úroveň klesá, což už tu bylo řečeno. Technicky je zoo imho v pohodě (až na těch 350 KB na fotku, to je dost málo, ale chápu nedostatek místa na serveru).
16.9.2008 19:32
Omezení
Jasně série vydržela na titulce celý den, ale koho ta série odsunula na stranu která už není tak atraktivní? Možná že to není nestydatost, snad jen sobectví?
16.9.2008 19:33
otázka pro starší a zkušenější
proč neupravíte tedy pravidla rázně bez diskuze, já už tady druhý den čtu a opravdu nevidím posun ve Vašich návrzích. Omlouvám se za drzost, jsem tu teprve štěně, že jo Psíku, ale tudy asi cesta nepovede.
16.9.2008 19:35
medvěde
a Gde maj víc než 350Kb ? Spíš se to pohybuje kolem 200.
16.9.2008 19:36
velikost snímků
mám dojem, že na jiných serverech je limit pro fotky ještě menší jak co do rozměrů pxl, tak co do velikosti v kB, ale možná se mýlím...
Smysluplná série mně osobně nevadí, ale je fakt, že ty jsou vjímečně, většinou se prskne 5 fotek, které nejenže spolu moc netvoří sérii, ale jsou stejně slabé pokud jde o TK - viz dnešek :(
Ale je to jen můj osobní názor, nikomu ho nepodsouvám :)
16.9.2008 19:37
Řešení
řešení se dostaví, to co se tu děje je "pokec". Bez výměny názorů a zdánlivě jen dohadování, se nedostaneme nikam. Nevím jestli jsem starší a ani zkušenější. Je to jen můj názor.
16.9.2008 19:38
doll
díky moc, že ses ozvala, vážím si toho :) Určitý posun tady je, třeba teď o limitu zkusíme zjistit názory, ale problémů se řeší víc najednou, v jednom vlákně :)
16.9.2008 19:39
sérka Brumbrum
Pro série,by mohl bejt spešl chíF. A tam by medvědovi vydržela. Cetlyk měl na mysli potlačit řadu nesouvisejících snímků.
16.9.2008 19:41
sérka
a hlavně scrolování galerie, si myslím
16.9.2008 19:47
sérky
Jo, je to tak. Sám jsem byl jedním z těch, kteří se snažili prosadit série možnost vkládání všech pěti v jeden den, ale bylo to myšleno pro lidi soudné, rozumné a ne sobecké a namrzlé vyklepávače karet. Bohužel, se tento model neosvědčil a tak se teď snažím tento krok ne zpět, ale snad trochu bokem. Tím, že ponecháme možnost přidávat pod fotku.
16.9.2008 19:48
řešení?
Zkuste třeba shrnout na čem jste se doposud shodli?
Přiznám se , že jsem nečetla vše naprosto soustředěně, ale prozatím jsem nenašla nic konstruktivního co by Vás stmelilo.
Víte, mám chuť se zeptat, jestli můžu přidat fotku.
(Tatínek se jmenoval Rejpal a je kec , že byl trpaslík a těch šest ostatních byli bráchové. To jen kdyby měl někdo pocit že jsem rejpalka, jsem po tatínkovi. oml....)
16.9.2008 19:49
sérky
Přidávání pod fotku je myslím dost rozumný způsob jak prezentovat své sérky.
16.9.2008 19:51
velikost snímků
Velikosti snímků na jiných galeriích většinou pohybují v e velikostech 120kb a 700 krát méně pxl. Takže tady je to velké až až.
16.9.2008 19:51
sérky
nejde o místo a zacpání serveru, pokud vím zatím kolaps nehrozí ani náznakem. Jde o možnost pro více autorů být na první straně galerii... vemte si počet snímků a vydělte je pěti... a další už jsou na druhé straně... :(
16.9.2008 19:52
velikost snímků
Nehledě na to, že čím větší fotky, tím lépe se vykrádají a je třeba je lépe chránit, vodoznaky...
16.9.2008 19:58
Doll
Není důležité, co nás tmelí. I když samotný průběh celého pokecu je důkazem o tom, že je snaha o to, najít nějaké řešení a hlavně vyjádřit svůj názor. Takže mi z toho vychází, že samotná délka tohoto tématu je to, co nás tmelí. Chuť hledat řešení a nabízet možnosti. Protože věř tomu, že přijde den, že se změny dostaví a nebudou zase vyhovující úplně pro všechny, ale tak už to bývá. :)
16.9.2008 20:04
doll
nikdy nelze vyhovět všem, ale dělat striktní kroky, zejména omezující, na základě rozhodnutí jednoho člověka, aniž by se ostatní vyjádřili, to dělat nechceme. Proto diskutujeme a proto anketa. Když ne všem, tak pokud ke změně dojde, bude vyhovovat většině, která pro tu-kterou změnu hlasovala :) A že je změna zapotřebí je víc než zřejmé ;)
16.9.2008 20:05
co nás tmelí?
přece koníček :)
16.9.2008 20:05
cetlyk
díky za odpověď, jsi jediný kdo se obtěžoval,a to teď nerýpu, snad to bude krok vpřed. Ale z osobní zkušenosti: však ne každá změna je směrem vpřed někdy i dva kroky vzad.
Tak hodně zdaru a dobrých nápadů.
16.9.2008 20:06
opr
omlouvám se Solitary, taky dík

16.9.2008 20:07
Co nás tmelí?
Někdy i žízeň :))))

Doll o kousek dřív jsem psal o tom, že to může být jen krok stranou a ne vzad.
16.9.2008 20:07
doll
nemáš za co se omlouvat:))) přece nesedí všichni u PC a nemohou reagovat hned, od toho je chat :) btw přijď taky někdy, i tam se dá diskutovat a přímo ;)
16.9.2008 20:09
Doll
A nebo se sejdeme ve Stříbře? :)))
16.9.2008 20:13
cetlyk
prdlajz do strany rovně a pozor, teď jsem ti tam vyprala tričko. Stříbro?
A co inkognito? To padá?
16.9.2008 20:14
inkognito?
mam jednu z nejprofláknutějších držtěk na tomhle webu, tak to moc neřešim :) Pojď na chat. Klikni nad jmenem na bublinku :)
16.9.2008 20:16
bublinko!!!
bomba bublinky
16.9.2008 20:39
---
lojzík 19:35: Tak třeba na fotografovani.cz je limit 900 KB na fotku a 20 MB na účastníka - kolika fotkama si to zaplníš, je jen na tobě. Ne že by ten server neměl chyby, naopak, ale po týhle stránce je perfektní.

cetlyk 19:32: Pokud tu fotka vydrží na stránce den za současnýho stavu a zároveň sem chodí tolik lidí, kolik sem chodí (tj. málo), tak si ji prohlídnou všichni, který by mohla zajímat. Neznám jinou galerii, kde by vydržela fotka na první straně tak dlouho...
16.9.2008 20:59
lojzu nemlátit...
a někteří jsou splachovací,ignorace jim neva a sypou a sypou http://www.fotozoo.cz... a nenapíšou ni tečku...
16.9.2008 21:05
Jirko,
a není to vlastně i naše chyba? Nikdo jme mu neporadil, jak ty koloušky, užofky, ptáčky a pejsky vyfotit lip... :-)))
16.9.2008 21:11
The Bear?
Je problém nekoukat jen na své zájmy?
16.9.2008 21:16
add. sérky:
rs jich tu pár dával a myslím, že jsem ani z daleka nebyl sám, kdo ráno po sedné startil komp s očekáváním, jaká že to pecka se asi chystá :)
16.9.2008 21:21
čekání
na série bylo moc fajn. Na to pěkné si člověk rád počká a dokonce si to líp vychutná.
16.9.2008 21:47
Seriály
Vy pamätníci z DFM, pamätáte sa na tie čakania na ráno, kedy Cygnus vloží svoju novú vracenku? Káva, fotka a sprievodný text - to je to na čo som sa každé ráno tešil...
Päči sa mi Cetlykov návrh aby sa série riešili pod prvou fotografiou. Musím za seba povedať, že možnosť vkladania viacerých fotiek využívam (zneužívam). Nie som často na serveri a preto po čase, keď sa mi pár cvakov nazbiera, tak vás "obšťastním" jednodennou sériou k sebe nepatriacich fotografií. Samozrejme, prispôsobím sa a túto možnosť budem využívať naozaj len pre fotky, ktoré na seba nejakým spôsobom naväzujú.
Čo sa komentovania týka - stal sa zo mňa nekomentátor :-( Zmenili sa mi podmienky a sebekriticky musím povedať, že ku komentovaniu sa už ťažko dostanem (rovnako ako k fotografovaniu, no zatiaľ viem kde je foťák, tak občas niečo cvaknem...)
Som rád že to Lojzík načal - stojaté vody treba trošku rozprúdiť - žeby od toho bolo to pekné slovo "prudič" :-))) Majte sa, Zajda.
16.9.2008 21:53
diskuze
pročítám už druhý den.. dříve jsem každý den chodil mezi zvířátka, podívat se na fotky, nové věci, nová užívátka.. od pádu jednoho serveru před výletem do Švýcarska se tu ztrácím.. spousta nových fotek, které ani nikam nevedou, nic nevyjadřují a ani nemají žádnou hodnotu.. proto už tolik nekomentuju a ani se mi nechce vkládat, když za půlden je fotka na třetí stránce.. už to není tak pro radost z fotografie..
16.9.2008 22:18
cetlyk
Kdybych koukal jen na svý zájmy, tak nekoukám na cizí fotky a nesnažím se poradit (dost možná úplně zbytečně, co já vím) jejich autorům. Na druhou stranu tahle galerie ve svý současný podobě nabízí něco, co jinde není, což je jeden z důvodů, proč jsem sem po delší době zase nakoukl. Na představě vzájemnýho prospěchu skutečně nic špatnýho nevidím.
16.9.2008 22:24
Ale to podstatné zůstane i při případné změně...
Budeš moct dát najednou pět fotek. Jen pod sebe, ne vedle sebe.
16.9.2008 22:41
Dobrou...
...noc :)
16.9.2008 22:45
re
Uvidíme. Každopádně si myslím, že se debata posunula směrem ke zbytečnostem - hlavní problém fotozoo fakt není délka pobytu fotky na první straně (opakuju, že nikde jinde nevydrží tak dlouho, série nesérie), ale málo komentářů a ještě mnohem míň těch, který by za něco stály. Kaplan to řekl naprosto přesně - je prima se vysmívat tomu člověku s užovkama a pejskama, ale když mu nikdo neřekne, co dělá blbě, je to spíš blbá vizitka serveru než toho konkrétního autora. Ale pokud myslíš, že to vyřeší omezení vkladů, prosím...
16.9.2008 23:05
ranní vkládání
U vracenek bylo celkem logické. Dané nejen omezením na DFM, ale také kapacitou mého mozku a nápadů (psával jsem to večer doma a posílal mailem do práce). Dodnes některé vracky nejsou dořešené, i když tam občas něco přisypu.
--------
Tady bych nechal jádro konání zatím takové, jaké je (určitě ne samovolné mazání, popř. omezenou kapacitu na osobu - co by to udělalo např. s tématy?). Duplicit bych se zbavil - existuje v horní nabídce něco jako "Fotoškola" - f-školou jsou přiložené fotky. Stejně tak bych zpomalil vkládání.
------
Jinak jsem na tom jako Drahoš, omezil jsem počítačový čas a tudíž stal jsem se spíše nekomentátorem, který si tu sem tam plní pobočné galerie. To ovšem není nic proti současnému provozu Zoo.
16.9.2008 23:43
no vida
a nějaké už zmizly. Fakt mi neva jestli jen proto,že autor nesnesl oprávněnou kritiku.
17.9.2008 00:07
Bijte jetýska
Myslím, že obstrukcemi a restrikcemi se to nevyřeší. Problém nejsou cwaky, ale chybí komentáře a diskuse. Cwak se autorovi líbí a pokud se nedozví co je špatně ... Ale to už někdo psal ... A když se to dozví jen od jednoho, tak to někdy bere osobně, protože si myslí, že se to ostatním líbí, a tak kritika sepsuje ...
Chodit sem více, komentovat a nebát se kritizovat ...
---
Myslím, že mazat tam, kde autor neodpoví na koment je špatné - např. jak nastavíte dobu do které musí autor odpovědět? Vzpomeňte výše zmíněné cestovatele ...
---
Myslím, že mazat fotografie bez komentů také není OK - U superšpatných cwaků se prostě vždy komenty najdou, byť hanlivé ...
---
Jsem týden nebyl a je tu velmi živo ... Ale nějak ke konci v bludném kruhu
---
Něco subjektivního - komentuji když mám čas a toho je málo, vyjadřuji se prostě jen tam, kde mám co říci, bohužel tak, kde bych jen opakoval někoho to ponechávám bez komentu ... Ano to je chyba (jak jsem psal v prvním odstavci), až se úplně uzdravím, budu se snažit napravit i toto u sebe ...

17.9.2008 00:21
cwaky do rodinného alba
Jsem si ještě uvědomil při jedné diskuzi, že s fotografií má autor svázané i vzpomínky a proto má autor jiný pohled na fotografii než kritik. Takové ty fotografie do rodinného alba prostě lidé fotografují a pak si vybavují tu atmosféru a když pak nadšeně vypráví "A tady, tady Ferda ..." nechápou proč se ostatní nudí ... Ano, dohnal jsem to do krajnosti, to je jen srovnání pro ilustraci proč někdy asi emotivně někdo reaguje na kritiku ...
17.9.2008 00:42
jetys
Jen se zkopčim:

Každopádně se debata již posunula k jistým povinostem a nepovinnostem komentářů.
To už se tu opravdu probíralo.
1. nikoho nenuťme komentovat-nechce-li
2. nebraňme nikomu smazat svůj snímek-je jeho

Snažme se však udržet kvalitu fotoserveru ,tím,že pokud NEDÁ NIKDO komentář k jisté fotce,je tudíž nezajímavá a nepatří sem. Myšleno takto. Dá-li TheBear 5 krásných fotek ,napíšu komentář k jedné z nich za všechny a k ostatním dám třeba * (stačí tam jen dvě takové) .Tím fotku kvalitní udržím v galerii-stojí mi totiž za to!
Ovšem, objeví-li se zde autor s „s cwakem“ někdo mu napíše kritiku,ON OPĚTOVNĚ NEREAGUJE,příště se mu komentu nedostane a on ani jeho fotky tu nemají žádný přínos.
Nejspíš je sem uložil jen proto aby mohl poslat link svým známým.
Takže pěkná fotka bez komentu(okomentovaná třebas smajlíkem) zůstane.
Fotka nedokonalá ovšem komentovaná a debatovaná s autorem taky zůstane.
Však fotka ,která je nekomentována –nikoho nezajímající ZMIZNE.

Nikdo nikomu nic ,nenařizuje,nikdo nikoho do ničeho nenutí.



17.9.2008 01:27
A vubec ...
... co za nekdy nekde pokecat na zivo?
;-)
17.9.2008 01:31
:-)
Což třeba v Českém Švýcarsku 31.10 - 2.11.? :-)
17.9.2008 01:33
:-)
No, to je napad ;-)
17.9.2008 07:45
A vůbec...
Setkání je jako vždy parádní záležitost, semele se tam všechno pěkně zočiwoči. To jo. Jen to budou zas a znova ti samí lidé a ti co nepřijedou, budou nas..ný, že si tu děláme cochcárnu. Ale tak to je :). Možnost "srazit se" má každý...

Takže pěkný den zvířátka:)
17.9.2008 08:23
...
a co takovej malej w/čop v Pardubicích??
17.9.2008 09:09
w/čop
u kluka v Pardubicích beru všema dvaceti :)
17.9.2008 09:13
:-)
Ja vsema 20-ti ;-)
17.9.2008 10:58
Klukoviny
Kdy? Kdyby to šlo, tak by to šlo:)
17.9.2008 10:59
re:
Bych jel jak na pívo do švajcu,tak k perníkáři :)
17.9.2008 11:09
wórkčop
jel bych až nakraj světa... ale bude stačit, když Vás uvidím v Pardubicích a možná Českém Švýcarsku :-)
17.9.2008 11:25
Klučino
Sobota 27.9.? co? se jen ptám.
17.9.2008 11:31
Klucino
Sobota 27.9 by pro me byla dost dobra ;-)
17.9.2008 11:40
u kluka
a bude Kačka?
17.9.2008 11:42
Kacka u kluka
Jsem rad, ze se zeptal nekdo jinej ;-)))
17.9.2008 12:29
Klukoviny
Kruci, to budu na závodech :( 27. a 28. se jede cyklokros v Uničově a Hlinsku...
17.9.2008 12:42
stando
to musí Honza hodit termín,já se jen ptal.
17.9.2008 12:45
Tak bude ta Kačka?
Nebo nebude ta Kačka? Slíbíš nám ji, ty kluku jeden? :-)
Mohli bysme s ní při té příležitosti uspořádat malej, bleskovej workšopík. Jmenovalo by se to "5 minut s kačkou" a fish nám tu pak na to zřídí šuplík! :-)
17.9.2008 12:47
w/čop
no mě by to vís vyhovovalo asi f tejdnu...

Kačka??...zeptám se :o) můžu slušně požádat i Šárku

http://www.fotozoo.cz...

--
17.9.2008 12:52
Jooo! Vem vobě!
Zjisti od holek termíny a mě by to v tejdnu klidně vyhovovalo - pokud pochopitelně zrovna nebudu házet lopatou. :-)
17.9.2008 12:56
;-)
Jen rekni termin a ja si vezmu dovolenou (i s rezervou na vzpamatovani se) ;-))
17.9.2008 13:03
No ty jo
ještě že mám srdce v pořádku... :))

V tejdnu by se mi to taky líbilo víc...
17.9.2008 13:04
:o)
ok, proptám slečny a dem do toho

Hynku neboj, zajistím i hadici se studenou vodou na wochlazení emocí :D
17.9.2008 13:10
Ještě budu čekat...
...co že to tam pojede za lidi. Snad abych si někde pučil ňákej Nikon?

:))
17.9.2008 13:18
Niky
jj, to se rozhodně doporučuje, aspoň budeš mít konečně i ňákou solidní fotku :D
17.9.2008 13:39
Stando, -
- pořádnej foťák budeš určitě potřebovat, o tom nepochybuj! :-)
17.9.2008 14:04
třeba..
by stačil i tenhle ;)...http://www.dpreview.com...
17.9.2008 14:38
Tak přece
něco nakonec kopírkáři vypotili!
17.9.2008 15:41
Jůů II
To jak tam u jednoho videa mají nasanej shifťák vypadá moc pěkně.
17.9.2008 16:30
snesu hromy-bleky
... ale clown tady už několikrát upozorňoval, aby se na nové téma zakládalo nové vlákno... Pokud nic nehledáte, je to asi fu(c)k. Anebo zrušme jednotlivá témata v pokecu a pišme Fšechno na jednu hromadu... taky řešení :-P
17.9.2008 16:34
Komenty a workšop
jsem taky pro, v týdnu by to šlo :) teda do 13.10. pak už e-e

jinak abych se ještě vyjádřil k diskuzi ohledně komentování. Myslím si, že by byl šikovný něco jako bodovací systém. Za koment bod. Za vyjádření v diskuzi taky bod atd. Základ nechat např. na 2 fotky týdně a ti, kteří by pravidelně vkládali a hodnotili (čímž by sbírali body) tak těm by se mohl zvednou limit. Nikoho to k ničemu nenutí.. Navíc je to svým způsobem za odměnu..
17.9.2008 16:41
Komenty:
Bodování nee,to zatím nikde nic dobrého nepřineslo, nehledě na to, když si budu chtít nahrabat body, tak mi stačí jako koment k fotkám nasypat hvězdičky nebo křížky nebo cokoliv jiného a mám vystaráno.
17.9.2008 16:49
kann
...myslím, že jsi to pochopil trochu jinak, než jsem myslel. 5 fotek týdně mi přijde fakt zbytečně moc, jsem taky pro omezení...ale jsou i užívátka, kterým to tak vyhovuje. Tak proč jim nedat tu možnost?? Nemusí to být body, může to být nějaký automat, který by to rozlišil...podle aktivity, do které by spadalo nejen komentování, ale počet snímků v galerii, prohlížení si ostatních fotek, názory v diskuzi atd...
17.9.2008 18:54
haff
Tak to si počkám.Pokud to půjde tímto směrem a začnou se kopírovat zvyklosti z jiných galerií, tak končím fakt, a beze srandy .Pro mě je tato galerie unikátní jak složením tak pravidly.Taková na celém webu neexistuje .Proč si nechránit to čím se tato galerie silně odlišuje od všech ostatních sakra .O co Vám pořád jde vy inovátoři .Už mne to nebaví číst pořád ty ufňukané texty sakra
17.9.2008 19:04
haff
sám jsi ne tak dávno štěkal, že se vymlováTE že něco udělat nejde, než abysTE to udělali, tak se snažíme zjistit představy všech a zařídit se podle většiny :)))))))
Ale s nějakým počítáním bodů či čehokoliv jiného za shlédnutí, otevření fotky, komentu (byť smajlíku) nebo příspěvek do pokecu taky nesouhlasím, za sebe rozhodně ne. Jen proto, aby pak za každodenní otrazítkování co nejvíce snímků bez jakéhokoliv přínosu někdo postoupil do "dalšího kola" s vyšším limitem vkládání fotek - to mi nepřijde správná cesta...
17.9.2008 19:06
Komenty
Stačilo vylovit z archivu provokující obrázek a všechny debaty o počtu kometů či zobrazení mohou začít znovu...
Přemýšlejme o tom, jak nastavit pravidla tak, aby bylo místo pro všechny. Jak profíky tak i úplné začátečníky kteří se chtějí pochlubit svým prvním záběrem.
Jsem zde krátce, tímto se omlouvám všem kterým jsem zvednul adrenalin v krvi.
Dobré světlo
17.9.2008 19:10
bobobrod
a jaký je tvůj názor, konkrétně pls? to co píšeš je obecně o ničem :)
17.9.2008 19:36
haff
Mě to začíná připadat tak že se tu několik jedinců snaží zničit fotozoo.Jen tak dál :(
17.9.2008 19:37
haff
to se nikomu nepodaří, přece, kdyžtak je kousneš do lýtka ;) :)))
17.9.2008 19:40
komenty
Komenty určitě ano, čím více tím lépe. Pokud se bavíme o slušných a přínosných. O tom jsou snad i tyto stránky. Nezatracujme začátečnické pokusy, snažme se i poradit.
S body je to horší. Jiné stránky ( nebudu jmenovat ) se teď potýkají s tím, že každá trochu povedená fotka dostává plný počet. Objevili se i autoři kteří napadají ty co jim dají méně. Tím bodování totálně ztrácí smysl.
Osobně uvítám komenty vedoucí k diskuzi o předloženém díle. Určitě bude poučná pro všechny.
17.9.2008 19:43
haff
Tady už přestává legrace.Nenechte se rozeštvat slovíčky jak se tady všichni bratříme a plácáme se po zádech .I to je unikát zoo.Nikde se k sobě tak nechovají jsou na sebe horší než satani .A je to závist co je vede k těm řečem.Ne snaha něco zlepšit. zničí vše jak kobylky, a potáhnou dál od kud přišli.Ještě se budou za rohem chechtat jak jsme všichni pitomí
17.9.2008 19:45
komenty
bobobrod napsal jsi to hezky, tvá slova nikdo nezpochybňuje, ale tahle diskuze má několik směrů, návrhů, nápadů jak pozvednout galerii, zda omezit limit pro vkládané snímky, zda zavést něco jako automatické mazání snímků bez komentů... zkus si projít diskuzi od začátku. Jinak opravdu nevím, cos myslel provokujícím obrázkem, který zvednul adrenalin... uniká mi souvislost s pokecem;)
17.9.2008 19:55
solitary
ahojky v diskuzi, ten nápad s automatickým mazáním není špatný. Jsem si dovolila projít galerku a souhlasím že ty snímky nikoho nezaujaly, co takhle podle počtu náhledů což odvíjím od toho automatického mazání. Jen nápad, možná hloupej.
17.9.2008 19:55
komenty
kdo mluvil o bodech ve smyslu "bodovat fotky"? to bych taky nechtěl...no nepochopeno, vůbec jsem to nemyslel tak, že budeš mít u svého nicku počet bodů a bdueš se snažit nahrabat co nejvíc, ale to je jedno...
17.9.2008 19:56
Solitary
Mrkni na druhou stranu galerie, najdeš tam Akce...!
Přiznám se, že jsem diskuzi sledoval sotva jedním okem. Ale snad to důležité jsem chytil. Proto jsem tam nastrčil i toto foto. Výsledek předčil mé očekávání. Pokud bychom chtěli hledat nějaký limit pro minimum komentů či náhledů narazíme na toto. Stačí vystavit něco ulítlé a budou to chtít vidět i komentovat všichni.

17.9.2008 20:03
Kecy prdy knedliky
Je zajímavé, kolik je tu najednou testovačů. Pak se nedivte, že nikdo nechce komentovat snímky které mají drobné čmouhy. Osobně tu toho moc nenakomentuji, protože jsem občasný návštěvník, ale tenhle přístup se mi nelíbí.
17.9.2008 20:14
bobobrod
tak tenhle snímek neotvírám ani teď na tvou výzvu, protože mne nezaujal ani v náhledu při zveřejnění na stránkách, napadlo mne pouze "bóže, zase ňáká blbost!" :)))))))))
17.9.2008 20:45
---
Už jsem si v podstatě svoje řekl, ale tohle mě dostalo - "vydělávat" si body co největším počtem komentářů? Umíte si představit, jak ty diskuze pod fotkama budou vypadat? A známkovat - bodovat fotky taky nikomu nebudu, něco takového klidně přenechám jiným, soráč. Většina návrhů mi zatím připadá dost silových a nešťastných. Nařídit, zakázat, poručit, tohle nesmíš, tohle musíš, ty se nám nelíbíš, nepoděkovals tak táhni... Lidi neblbněte. :-)
17.9.2008 20:50
re: ---
o známkování se nepsalo :) nemělo to být myšleno jako pravidlo, měla to být interní věc, a měla to znít jako jakási odměna za aktivitu..."body" jako takové by nebyly, to vůbec, tak jsem to nemyslel :( nepřevracejte to... Myslel jsem to jako odměnu těm, kteří se snaží poradit, pomoct a jsou aktivní...ostatně podívat se jednou za měsíc, kdo nejvíc ale i JAK komentuje by se dalo určitě udělat....ale základ vidím ve snížení limitu vkládání
17.9.2008 20:58
limit
snížení limitu já osobně vidím jako schůdnou cestu, která nikomu nic nenařizuje ani ho neomezuje, snad jen v tom, že si každý zváží lépe výběr své fotky, kterou zveřejní na webu... a to snad není na závadu...?
17.9.2008 21:32
limit
tak sem přelouskal celou tuhle dlouhou diskuzi:-) a i kdyz si teda myslim ze ja do toho nemam moc co kecat protoze tady na fotozoo nejsem zas tak dlouho a moje fotky taky zrovna zadna velka slava nejsou, a jeste navic toho taky zrovna moc nenapovidam tak s tim snizenim limitu na tri za tyden celkem souhlasim....co se tyka mazani fotek,tak mozna za zvazeni by to urco stalo,a s tim bodovani atd taky nesouhlasim!!!
17.9.2008 21:48
limit
tak vzhledem k hrozícímu snížení, které je pro mne naprosto nepřípustné, navrhuji naopak zvýšení na sedm cwaků za týden, případně kompromisní ponechání pěti ks výtvorů...howgh :D
17.9.2008 22:08
??? kolik je času na řešení ???
Pěkný večer všem... můj tip: ponechat to tak, jak je. Každá nová věc se časem "zají" a přestane plnit svou funkci stejně, jakou měla na samém počátku-u zrodu. Teď se něco vymyslí a za čas se do toho začne tlouct. Zabije se jen spousta času vymýšlením a za chvíli - přijde se na to, že to má pokaždé někde "díru" kterou nejde zalepit nějakou náplastí s nápisem "uspokojení pro všechny" :-) Takže... své jsem si řekla a ostatní je na vás. Kdybych spočítala počet příspěvků v diskusi... netuším, na kolik komentů by to stačilo pro poslední přidaná fota :-) Klidné dny i večery a ...zvažujte dobře a šťastně. Ahoj
17.9.2008 22:12
limit
Jo změna je život, když něco funguje a vládne taková jakási pohoda, tak je třeba to rozkorenit, rozvrtat, rozesrat, protože pro jednoho je to nuda. Já myslel, že tady je v logu "pro radost". Jak mohu míti radost, když mi něco (SW) a nedej bože NĚKDO !!!!!!!!!! bude mazat fotky. A k čemu tedy volba »komentáře - nechci«. Ale záleží kolik mají admini místa ?
17.9.2008 22:14
Marcipánka
souhlasím s tímto názorem. Tady se snažíme tlachat místo toho abychom diskutovali o kumštu.
18.9.2008 00:07
nechat jak to je....
Souhlas s Marci.... nechat jak to je. Automatické mazání je IMHO nesmysl, "analýza" komentů jestli jde o smysluplný nebo nesmysluplný je spíš vyhození čas Fishe - vždycky se najde cesta jak to obejít. Jediné co mi přijde jako částečně účinná zbraň proti skokařům (tedy hop sem, nalít fotky nevalné kvality a zmizet) je limit pro sérii vloženou v jeden den (např. na 2 fotky). Může to sice omezovat i "kvalitní" uživatele, ale skokaře to trochu odradí.... howgh .o)
18.9.2008 00:22
limit
Jsou fotky, kde v náhledu vidíte 16 komentů, otevřete s nadějí plodné diskuse a zjistíte že si tam tři udělali chat. Jak to chcete oddělit. A to je jen jedna z otázek - malá. Ta větší je na A4.
18.9.2008 00:25
Asi Tě zbijem :))))

18.9.2008 07:52
Zbijte i Vláďu :))))
Páč ten niGdy diskuze nečte... Takže možná ani neví, o čem že to píše :)))
18.9.2008 13:05
limity a omezeni
jsem na tomto servru jenom kratce a cele tohle forum jsem si poradne nesthl prescist ale reknu vam svoje postrehy a nazory...po dlouhe dobe je tohle server ktery je hodne v klidu a hodne v pohode...nesnazme se ho znehodnotit nejakym bodovani a posuzovnanim novacku a nenovacku...dle meho je tento server zalozen z lasky k fotografii a to k jakemukoliv zanru....
zatim jsem tu nikde nenasel ze by nekdo nekoho urazel nebo snad ponizoval..pak kazdy foti jinak a kazdy fotku vidi jinak...
cim vice fotek budete chtit denne vkladat tim vic fotek tu budu a ted je otazkou k cemu to povede...ze se zaneradi server na kterem to tu bezi je 100% ale jak jsem si precetl tak kolaps nehrozi...fajn ok...a ted se podivejme na druhou stranku mince...cim vic fotek naraz sem budeme moc vlozit tim min budeme zvazovat jakou fotku sem vlozime a tim padem bude uroven klesat...bez urazky...tim vic tu budu vycvaku do rodinnych alb a podobne...
jestli chcete klidne me kamenujte..ale toto je muj nazor...na par podobnych servrech uz jsem byl zaregistrovany...a odesel jsem...z duvodu ze se porad povolovalo vic a vic fotek...clovek potom uz nemel ani prehled a hlavne komenty vetsiny techto "fotografu" byly uplne mimo
18.9.2008 13:17
Zbijte všechny :)))))
...tak se asi zbijeme navzájem :D :D
18.9.2008 13:19
re: photopaco
naprosto souhlasím, nenapsal bych to líp ;)
18.9.2008 13:21
re: photopaco
Taktéž se připojuju se souhlasem... .o)
18.9.2008 13:40
re: photopaco
Jak to zde pročítám, napadá mne jedno rčení, říká se: "že ho pálí dobré bydlo" takový mám tady z té diskuze dojem, sám nechci nic navrhovat ani do věcí zasahovat, jsem tu příliš krátce a podle mne to tady pěkně funguje a pokud něco přidám, tak jen to, že photopaco to říká velmi jasně a s jeho pohledem se ztotožňuju. Zdravím všechny J. E.
18.9.2008 13:56
re:photopaco
panove dekuji za vas nazor ze je stejny....
me prijde tento server podobny jako americky www.photosig.com ,na tomto servru muzete vlozit jednu fotku za 3 dny a nikomu to nevadi...nikdo nikoho nehodnoti..jen kdo chce napise kritiku a to bud pozitivni nebo negativni ale hlavne a to je to co si myslim ze tento server nadrazuje nad ostatni je ten fakt ze kazdy kdo tu kritiku at uz takovou nebo makovou vam ji ZDUVODNI a to je vec ktera mi u vsech cesky servru chybi...tady se kazdy stydi za svuj nazor a kdyz se nestydi tak ho nenapise stejne ze strachu ze mu ten dotycny komu ji napsal napise podobnou ,hlavne teda v pripade negativnich komentaru,k jeho fotce...kdyz uz na tomhle servru neexistuje bodovani nebo se spis nevyuziva...budme k sobe navzajem tolerantni a napisme k fotce kdyz se nam libi nebo nelibi proc to tak je...a nestydme se napsat co by kazdy z nas udelal jinak...vzdyt kvuli tomu tento server vznikl...a pokud si nekdo udela z fora k fotce chat klidne ale at je vecny a k fotce jako takove...podivejte se na dnesni photopost...ja na nem pred nekolika lety byl prihlaseny...to tam byli jeste fotografove a fotky ktere stali za to...potom se tam objevila particka jak tady nekdo napsal "skokanu" a podivejte se na dnesni photopost...vecne urazky,opovrhovani,narceni a z ceho to prameni...?no preci z bodovani...pripustme si kazdy ze jsme tvorove soutezivi a ze kazdy chce "vyhrat"...kazdy chce aby jeho fotky byla prece ta top...a nedej boze kdyz nam ji nekdo zhanobi...co udela 90% lidi...dotycnemu to vrati u jeho fotky...a to je zanik a zkaza takoveho servru...proto rikam narovinu...komu se nelibi ze muze vkladat 1 fotku denne tak mu upravme prava aby vkladal jednu fotku za tri dny...at si poradne zvazi co nam vsem chce ukazat...
18.9.2008 14:20
re: limit
nedopustíme, aby nás kdokoli rozešvával :)))
ale konkrétně k limitu, ten je de facto na tomhle serveru neomezený. I když se blokne limit na jedno foto za den (oproti dnešní formulaci 5 za 5 dní), ke každé té fotce se dá našoupat do přidanejch snímku v podstatě neomezený počet... Takovou vymoženost nemá skutečně žádný jiný server z těch co znám a pochybuji, že někerý z těch co o jejich existenci nemám tušení :)))
18.9.2008 14:54
re solítko
Omezení softwarové na dvě další pod fotku, je dle mého proveditelné. a tím by to zhaslo.Když bude někdo chtít dát serii tak ty 3 dokupy mu musí stačit .haff .Navíc sypačipači fotek ,nebudou nikomu překážet v hlavní galerce. snad by to mělo fungovat .né?
18.9.2008 15:18
re: limit
haff, musíme se optat adminů, jesli je možné bloknout od autora do přidanejch třeba na 2 nebo 4, to je jedno, ale celkově bloknout snímky v sekci jak to vidí jiní mi nepřijde správné. Chtěli jsme to proto, aby mohli ostatní přidat návrh úpravy konkrétní fotky, a tím by se to částečně znemožnilo... I když je pravda, že moc užívátek úpravy dle svého vidění nepřidává, spíše jen napíšou textíky, ten text zabere míň času než si fotku stáhnout, upravit a vložit do šuplíčku. Za tu dobu se dá stihnout napsat pár lamentů :)
18.9.2008 15:23
limitování
Aniž bych chtěl přisypávat další variantu (jsem spíše konservativního náhledu a co funguje, nerad bych rušil), doporučuji vzpomenout si, k čemu jsou t.zv. přidané fotografie.

"Jak to vidí jiní" se chlívek jmenuje a býval původně určen k radám, úpravám a jiným hrátkám.

Pokud jej omezíte /nebo vyhradíte/ na série .... tak za chvíli budete muset stvořit další - na rady a úpravy. Navíc v nabídce dlí totálně nevyužívaná a zbytná "Fotoškolka" - nevím proč, pouze se tam promítají snímky, které mají zatrženo "prosím o radu" .


18.9.2008 15:23
Já fakt nestačím zírat :-(
Photopaco píše:
"komu se nelibi ze muze vkladat 1 fotku denne tak mu upravme prava aby vkladal jednu fotku za tri dny...at si poradne zvazi co nam vsem chce ukazat..."
Ano, soudruzi! Takový kverulant, kterému se něco nelíbí, zaslouží tvrdý trest! A ještě bych mu omezil třeba datovou velikost fotky, by si příště rozmyslel kritizovat...

psisko píše:
"Omezení softwarové na dvě další pod fotku, je dle mého proveditelné. a tím by to zhaslo.Když bude někdo chtít dát serii tak ty 3 dokupy mu musí stačit .haff ."
Jo. Takže jsme začali u (opakuju, že podle mě zcela zbytečnýho a kontraproduktivního, ale to už víte) omezení existující praxe "5 týdně" s ujišťováním, že přece pod fotkou lze přidávat libovolně, a hele, uplynulo pár dnů a už se omezuje i počet fotek pod fotkou, přece to "musí stačit". Omezovat, zakazovat, rovnat do lajny, co stačí mě, musí přece stačit všem. To je fakt super. Když před časem v tomhle vlákně Kaplan poznamenal k Maově kulturní revoluci, říkal jsem si, že je to sice vtipná, ale asi přece jen hodně přehnaná nadsázka. Teď mám pocit, že měl prostě jen mnohem větší zkušenost než já.

Díky, ale tohohle se účastnit fakt nechci...
18.9.2008 15:23
limity
Vidím, že než jsem se vymáčknul, tak mne Solitary předběhla.
18.9.2008 15:25
neumím česky
"poznamenal něco o Maově kulturní revoluci" tam mělo bejt...
18.9.2008 15:31
medvěde
věřím že česky umíš a můj i cygnusův příspěvek je v podstatě proti limitování přidanejch snímků "Jak to vidí jiní", ale pro omezení na 1 snímek denně, bez omezení týdně. Ale definitivní slovo stejně budou mít admini, my pouze debatujeme a to je podle mého názoru dobře ;)
18.9.2008 15:37
re:ja fakt nestacim zirat the bear
ja sice nesledoval kdo presne chce pridavat vic fotek denne nebo tydne ale z vlastni zkusenosti vim ze to jsou oni "skokani" co honem nastrkat fotku sem a pryc a pak zase honem na druhy server...ja si myslim ze uplne staci onech 5 tydne nebo 1 denne...k cemu kazdy den davat 3 fotky?ano..pokud je to serie fajn ale i tak kdyz da kazdy den jednu fotku nebo tri zaraz a pak tri dny nic nemuze vlozit tak si myslim ze to je fer a neutrpi tim tento server a ani kvalita fotek...ale jak jsem psal...klidne me kamenujte...
18.9.2008 15:39
photopaco
a proč? chudák kamínek (Milan) aby se ulítal:))))
18.9.2008 15:44
photopaco
Možná by tedy bylo dobrý napřed zjistit, jak je tady vlastně systém nastavenej... ale o to ani nejde, mě na tom spíš vyděsil ten přístup "komu se něco nelíbí, toho potrestejme", viz citát výše. Fakt mám pocit, že snaha o vylepšování fungujících věcí je jedna velká cesta do pekel, samozřejmě vydlážděná tunami dobrých úmyslů. Fakt jak ten komunismus.
18.9.2008 15:52
re:
podle mne trestání tady nehrozí, dokonce ani vzájemné napadání se kvůi všelijakým bodovým a podobným nesmyslům. Pokud si přečteš mnohem výš, spíš nám vadí, že sami autoři své fotky s komentem, upozorňujícím na chyby, je smažou takřka hned po okomentování. Víš, medvěde, pak se nechce uživatelům takovéto komenty ve snaze poradit a pomoct ani psát... a z toho se pak dostaneme ke komentům typu "Jé, to je krásný ptáček", ale už tam chybí "ale špatná kompozice či TK, příště to udělej tak a tak..."... Alespoň mně v téhle diskuzi jde právě o tento moment. Mít radost nejen ze své fotografie, ale i z fotek vás, ostatních kamarádů na webu :)
18.9.2008 15:58
re Solitary
Ale jo, u toho to začlo, když si to nalistuješ, možná najdeš, že to o tom mazání ne-zcela-pochvalně komentovaných fotek jsem psal zrovna já :-). A taky jsem psal, že podle mě hlavní problém fotozoo spočívá ve falešným kamarádství a vzájemným drbání po zádech, tj. naprosto souhlasím s tebou a tvým ptačím příkladem. Ale podívej se, kam se to dostalo: o komentářích už pomalu ani slovo, zato administrativních omezení si každej dokáže vymyslet neúrekom, jako kdyby chuť/nechuť lidí komentovat dokázaly nějaký zákazy nebo restrikce vyřešit. Ale jistě je to mnohem jednodušší varianta...
18.9.2008 16:01
re:
medvěde já věřím, že tu diskuzi čtou i ti, kterých se to týká a že pochopí co máme na mysli, i když mlčí, takže zatím jsem pořád optimista ;)
18.9.2008 16:02
medved a solitery
ja to uvedl jen jako priklad ne ze to tak musi byt...jen jsem to pridal do diskuze...nejsem tu zase tak dlouho abych tady chcel a mel nekoho trestat....me jen neslo do hlavy proc nekdo chce podle me uplne zbytecne zvysovat pocet fotek ke vkladani....kdyz si to jednoduse spocitam 52 tydnu x 5 fotek tydne to je 260 fotek...a jako uprime receno sam za sebe tolik kvalitnich fotek ja nemam za posledni 4 roky...slo mi o to aby kazdy predem zamyslel nad tim co a proc sem chce vlozit...a myslim si ze by se sem meli vkladat fotky kteryma se chce clovek budto pochvalit a nebo chce s ni poradit aby ji priste udelal lip...a ne ze bude mit nejvetsi pocet vlozenych fotek...ktere potom ve finale stejne nikomu nic nereknou...kazdy by mel mit radost ze svojich fotek ale taky i z komentaru k nim ktere by ho meli posunout nekam dal...
18.9.2008 16:04
photopaco
pěkně jsi to napsal, ještě aby si to užívátka přečetla :)
18.9.2008 16:07
Re
Solitary: Jeden můj dobrej kamarád si do erbu vetkl heslo: "Optimismus je nedostatek informací" a čím jsem starší, tím víc s ním souhlasím... :-)

Photopaco: A kdo, prosímtě, chce něco zvyšovat? Já tu nic takovýho nečet. Spor se vede o to, jestli nechat současnej stav nebo ho nějak omezit. Toť vše.
18.9.2008 16:12
solitary
ale tohle neni vubec z moji hlavy...takhle to vsade ve svete na podobnych servrech funguje....jenom tady u nas v cechach je vzdycky vsechno spatne...ale v podstate za to ani nemuzem pac je to dane nasi s odpustenim zkurvenou mentalitou...jak spomel medved komunisty at chceme nebo ne a at si to pripustime je to tak..tohle oni tady ve vsech nas vypestovali...bud bud pekne v rade s ostatnima a opovaz se ozvat a vycnivat...tak te hned setreme...a ze si to mozna vetsina uzivatek neprecte to je uz druha vec...me uplne bude stacit kdyz si ti co si precetli to co jsem napsal ja a vyjadrili k tomu souhlas nebo sympatie aby tito spolecne se mnou tohle tady zacali razit...a bud se ostatni casem pridaji a nebo budou sedet jak kvaky a tupe na ty komenty zirat...a bud jim to casem docvakne nebo asi odsud odejdou...ale podle me je tenhle server na vzestupu a jde o to aby ti novy co prijdou vedeli o cem to tady je...ze to neni o bodech a poctu vlozenych fotek ale o radosti,poteseni a lasce k foceni at uz cehokoliv a o tom podelit se s ostatnimi o svoje postredy u danych fotek...a to si myslim ze by meli admini dat do pravidel tohoto servru a hodne tucnym a velkym pismem...
18.9.2008 16:13
re:
trochu se to doplnilo v průběhu diskuze o to, zda omezení limitu (za den či za týden) může přispět k tomu, aby autor zvážil, co bude vkládat než to sem nasype :)
18.9.2008 16:16
to medved
ok v poho...ja hned v zacatku predeslal ze jsem tohle obsahle forum cele neprocetl...takze me kamenuj.. :o) ja jen nahlas rekl svuj nazor a postoj a je na vas matadorech tohoto serveru to predlozit adminum....nic vic nic min...
me slo a jde o to aby se tady z toho nestal druhy photopost nebo fotoaparat a nebo nedej boze fotopatracka kde skoro kde kdo leze nekomu do zadku ale nic konkretniho k fotce nenapise...
18.9.2008 16:22
Lojzovi přes tlamu!!
Pro všechny co to nečetli od začátku a pro ty co v zápalu“boje“ píšou o něčem jiném.
Nechtěl sem zde nikoho v žádném případě limitovat.
Nechci srovnávat jiné fotoservery,ať si tam dělaj co chtěj-my máme ten svůj.
Vyhovuje-vyhovoval mi stávající stav a jedinečnost našeho FOTOZOO.
…ovšem až na něco,a tím je.Zamezit výstavě cvaků lidem,kteří s námi nechtějí mít nic společného,než-li sem šoupnout blbost a zase vypadnout. V podstatě se toto absolutně netýká jediného z vás ,co jste přispěli do diskuse. Ať si dá medvěd i kluk fotek kolik chce,vždyť sou pěkný a jsou tudíž přínosem.Dávejme si nadále pod své fotky další varianty. I my ostatní přidávejme pod fotky jiných své varianty-v tom jsme jedineční.
Jedná se mi i nadále pouze o jedno. Nechť robotem zmizne fotka ta,jenž nikoho nezaujala a její autor s námi nadále a opakovaně nekomunikuje. !!! Ostatní „změny“si nechte na jindy
Nemyslím si,že by k něčemu prospěly. Pokud snížíte denní limit čeho docílíte?? No jen toho,že mezi pěknými fotkami autorů,kteří příjdou o možnost vložit více kvalitních snímků bude i nadále strašit nějakej výcvak.

18.9.2008 16:23
photopaco
tak si to nejdřív přečti.
18.9.2008 16:26
Lojzovi dík :)))
za vyprovokování diskuze ;)
Jen by mne fakt zajímalo, jak bude takový robot fungovat... jak zjistí, že s náma autor opakovaně nekomunikuje? ... Jen dotaz, nic proti, taky mám raději hezké fotky případně autory co mají zájem umět víc a líp :)
18.9.2008 16:27
návrh
počkejme, co na to admini, nemyslíte že by to bylo lepčí než diskutovat o něčem, co třeba nebude realizovatelné?
18.9.2008 16:33
lojzik
dik za navod...a promin ze jsem se zapojil do diskuze...psal jsem sice ze jsem to necetl cele ale neco jsem si precist prece jenom stihl...
uz vubec jsem nerekl ze by se melo fotozoo prerodit v neco jineho ze strany servru jako samotneho...ale vyvarovat se toho co se stalo a deje na jinych servrech...me osobne tento server vyhovuje jak je...jen jsem rekl svuj nazor a svoje zkusenosti odjinud...
18.9.2008 16:53
Sol:
Robot pozná jen že pod fotkou neni komentář,tudíž FOTOZOO ne robot rozhodne,zda snímek v galerii zůstane,či nikoli. A to tak,že ho buď budeme komentovat,nebo nebudeme. Opakuji-pokud jakýkoli snímek dostane komentář,znamená to,že má minimálně jeden či dva členové o snímek zájem PAK tedy zůstává. Rád napíšu komentář pod snímek nezdařilý,ale pokud je to jeho autorovi,fuk,pak příště nenapíšu a udělá-li to tak každý,nebo chce-li se každému,pak je věc vyřízená.
18.9.2008 16:55
photopaco
do diskuse se zapojme jen věcně a né ...já sem to sice nečet ,ale...
Dobře že ses zapojil,ale mluvme k věci-plácá se tady moc a moc věcí dohromady.
18.9.2008 17:01
Lojzův poprask/výprask?
Až do dneška jsem dumal, kdo že byl tehdy ten masochista.....

http://www.fotozoo.cz...


18.9.2008 17:03
cygnus: :)))
a je to wenku.
18.9.2008 17:12
cyg:))))
Lojzíkovi dík za objasnění, ještě jedna věc mi vadí: navrhuji i obráceně, tj. fotka u které je komentář aby zůstala aspoň 2-3 dny... přece i ostatní se z napsaného komentu mohou poučit, případně někdo další k fotce připíše něco jiného... Nelze vést dialog pod fotkou, kterou autor hned smaže... Co myslíte?
18.9.2008 17:17
dy´t sem psal ze začátku...
ať vydrží tejden,to je dost dlouhá doba na to,aby si většina zvířátek ujasnila,zda jí tu chtějí či ne. Vše bez násilí a manipulací. Každej zde o ní rozhodne. Napíšu-nenapíšu HotoFka.
29.9.2008 23:16
Lojza...
... si možná koledoval o pár přes držku, ale to co se děje v galerii je opravdu na přesdržku :)))
29.9.2008 23:25
napřesdržku
...naprosto souhlasim se Standou..
29.9.2008 23:28
Přesdržka
No přinejmenším jeden dnešní případ by si ji už zasloužil...... :o(((
30.9.2008 00:02
;-)
No, ale zas na druhou stranu, fakt nejlepsi fotka, co jsem od pana mistra Domi-nicka zatim videl ...
30.9.2008 00:53
No a je to ;-)
Cerna fotka je v haji ;-)
30.9.2008 00:57
re: No a je to ;-)
Hynku "fotka"? :D :D
30.9.2008 00:58
;-)
Me fakt hrablo a zacal jsem tukat jako cert :-)))
30.9.2008 15:23
vyhledávání autorů
nestálo by za to vymyslet způsob jak vyhledávat jednotlivé autory pohodlněji?
Zatím mi to moc jednoduché nepřijde. Nebo to je tím, že tu jsem nový?
30.9.2008 15:27
vyhledávání autorů
Máš u svého jména ikonky,ťukni na srdíčko a můžeš vyhledávat.
30.9.2008 16:46
vyhledávání autorů
nebo nahoře vpravo na liště srdíčko


TOPlist